Pouta – Delphine de Vigan

16. září 2018 v 21:57 | Penny |  Recenze
Autor: Delphine de Vigan
Nakladatelství: Odeon
Počet stran: 160
Rok vydání: 2018
Hodnocení: 95 %

Deplhine de Vigan je u nás už hodně známou autorkou současné světové beletrie. Vyšla jí u nás hned celá řada knih, která vzbudila více než pozitivní ohlasy čtenářů. Já sama, ani nevím vlastně z jakého důvodu, knihám této autorky odolávala. Až kniha "Pouta" to vše prolomila. Přečetla jsem si anotaci, mrkla na délku a řekla si, že to zkusím. Díky bohu, že jsem to udělala! Tohle byla totiž pecka!


Zhruba od poloviny července vychází edice "Světové knihovny" nakladatelství Odeon v novém designu. Nebudu vám lhát, velký fanda jsem této změny nebyla. Byla jsem zvyklá na čárové kódy, které v knihovně vytvářely krásnou duhu. Pokud budou ale příběhy pod novým přebalem minimálně tak skvělé, jako právě "Pouta", tak je mi design vlastně jedno. Tohle prostě chci!

Je tu příběh dvou 13letých školáků a kamarádů - Thea a Mathise. Theo má rozvedené rodiče a je ve střídavé péči. Jeho otec ho očividně týrá a matka ho zase zanedbává a nevěnuje se mu. Vše vypozoruje třídní učitelka, která se rozhodne vzít situaci místo rodičů do vlastních rukou. Jak totiž později zjistíme, tak i ona si v dětství prošla něčím podobným, jako Theo. Mathis je příklad chlapce, kterého jeho vlastní máma nezvládá. Její syn chodí opilý ze školy a sem tam si i zakouří. Na druhou stranu je to správný kamarád, jelikož se Thea vždy zastane. Tohle je příběh o 4 lidech a o tom, jak jsou některá pouta pevná.

Jako wau. Jinak nemůžu. A ještě teda nechápu. Nechápu, jak autorka dokázala na 160 stránkách vytvořit takto brilantní příběh, který mě emočně absolutně zničil. Tohle je prostě tak hrozně moc dobrý. Jedna z TOP 3 Odeonek za letošní rok. Rozhodně!

Příběh s každou stranou graduje a vy nemáte šanci knihu odložit. Sama jsem ji přečetla na jedno posezení. Má to neuvěřitelnou sílu a vezme vás to za srdce, a to hned několikrát. Navíc má kniha překrásný jazyk a já byla nadšená vlastně z každé věty.

Bála jsem se toho, že vše sledujeme na tak krátkém rozsahu z pohledu hned 4 postav, ale bála jsem se zbytečně. Postavy jsou skvěle vykresleny a za více pohledů jsem byla ve výsledu naopak moc ráda. Za mě byla rozhodně nejlépe vystavěná postava učitelky, za tu prostě klobouk dolů.

Když jsem dočítala poslední strany, tak jsem skoro nedýchala a závěr mi doslova vyrazil dech. Tento příběh jen tak nezapomenu. Tohle je za mě jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Ze srdce vám ji doporučuji.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "EUROMÉDIA", kupte si i VY knihu "Pouta" na stránkách Knižního klubu! A nezapomeňte KK sledovat na facebooku 😊.

P. S. Jaká kniha v poslední době nejvíce dostala vás?

 


Komentáře

1 Enthu Enthu | Web | 19. září 2018 v 13:43 | Reagovat

To zní moc dobře. Určitě ta kniha stojí za přečtení. :) Moc pěkná recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama