Wonder Woman: Válkonoška – Leigh Bardugo

19. června 2018 v 21:37 | Penny |  Recenze
Autor: Leigh Bardugo
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 352
Rok vydání: 2018
Hodnocení: 45 %

To máte tak… Já se na tuhle knihu těšila, fakt že jo! Proto jsem ji měla i jako reading copy, protože jsem ji prostě tak moc chtěla číst, než vyjde. Jenže! Krátce po získání reading copy se začaly objevovat první recenze a já začala čtení knihy klasicky odkládat. Vážně jsem si moc přála, aby se mi konečně nějaká kniha od Leigh Bardugo fakt moc líbila! Škoda…


Abych to objasnila. Leigh Bardugo je pro mě vážně prokletá autorka. Přečetla jsem od ní vážně vše, co vyšlo, a kromě anglických povídek se mi nic nelíbilo natolik, abych knize dala plné ohodnocení. Říkala jsem si, že DC příběhy budou něco trošku jiného a že by mi to konečně mohlo sednout. Nakonec se z toho bohužel stala podle mě autorčina nejslabší kniha.

Hlavní hrdinkou je mladá Diana, která bydlí na ostrově v moři, na kterém žijí jen ženy. Všechny svůj čas tráví tréninky na to, aby se staly válečnicemi neboli Amazonkami. Diana ale rozhodně nepatří mezi Amazonky, ji totiž stvořila královna všech Amazonek, která prahla po dítěti. Všem na ostrově ale Diana chce dokázat, že Amazonkou je, chce zapadnout. Z toho důvodu trénuje na závody, které hodlá vyhrát. Při těchto závodech ale poruší zákon, zachrání totiž smrtelnici Aliu, kterou vyplavilo moře. Za tohle ale Dianě hrozí vyhnanství. Alia ale taky není jen nějaká smrtelnice, je to Válkonoška. Jenže ta pokud do 17 let nezemře, rozpoutá se válka ve skutečném světě, je najednou jasné, že Diana udělala obrovskou chybu, když Aliu zachránila… Jaké budou následky?

Musím říct, že celkový koncept příběhů hrdinů DC se mi už od začátku moc líbil. Jenže to je vše, nápad super ale provedení má své mezery. Tím, že se děj odehrává před tím, než se hlavní postavy staly superhrdiny, tak je to nějaké celém o ničem. Jediná akce je na konci a tu jsem už předem očekávala. To už ani nezmiňuju fakt, že ten konec to celé zabil. Ale jako vždy, znám celou řadu lidí s opačným názorem.

Tahle kniha má suverénně jednu z nejnudnějších hrdinek v dějinách. Byla mi po celou dobu čtení úplně lhostejná a stejně tak i ostatní postavy. Vůbec jsem si k ní ani k nikomu jinému nedokázala vybudovat vztah. Co mi ale přišlo fakt blbý byly neustále se měnící charaktery postav… To vážně v knihách nemusím a určitě to byl jeden z důvodů, proč jsem si žádnou z postav neoblíbila a žádná mi nepřirostla k srdci.

Na druhou stranu se celá kniha četla totálně sama. Jen je pro mě Leigh Bardugo asi vážně prokletá. Tolik jsem si přála opak. Vy jí ale dejte šanci, má tisíce fanoušků po celém světě!

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros Media", knihu najdete ZDE.

P. S. Již brzy přijde recenze na "Prohnilé město"!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama