Smrtka – Neal Shusterman

10. dubna 2018 v 23:36 | Penny |  Recenze
Autor: Neal Shusterman
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 384
Rok vydání: 2018
Hodnocení: 98 %

Za letošní rok jsem přečetla už skoro 60 knih. Kdyby se mě kdokoli z vás zeptal, která je TOP a kterou byste neměli minout, tak řeknu Smrtka! Tohle je prostě akcí napěchovaná senzace, kterou musíte číst! Pořád jste chtěli pozitivní recenze, tak tady jedna fakt hodně pozitivní je.


To, že Yoli vydává super knihy, to už vím, ale tahle bude jedna z nejlepších, navíc tohle není první kniha, která u nás od autora vyšla. Před 2 lety se na pultech knihkupectví objevila kniha "Bez šance", stejně jako autorova novinka se řadí mezi dystopie a ten svět, ve kterém se odehrává je prostě dokonalý. Snad bude brzy recenze i na ni.

Svět, ve kterém se odehrává Smrtka bychom mohli popsat jako místo, kde už není co zdokonalovat, jsou na vše nalezeny léky, lidé neumírají. I když spácháte sebevraždu, tak má zákon povinnost vás oživit. Aby se mohli rodit noví lidé, tak tu jsou Smrtkou. Jsou to jediné osoby, které mohou bez milosti vzít život. Své oběti vybírají vždy náhodně, a ne vždy je to pěkná podívaná. Našimi hlavními hrdiny jsou Citra a Rowan, dva cizí lidé, které spojuje jediné - byli vybráni, aby se naučili řemeslu Smrtky. Ani jeden z nich se ale zabijákem stát nechce, nakonec ale oba přijímají, protože když jste ve výcviku, tak celá vaše rodina získává imunitu, tedy nemůže být Smrtkou zabita. Naši hrdinové své rodiny milují, chtějí je chránit. Když by se Smrtkou po výcviku opravdu stali, tak má jejich rodina imunitu po celou dobu, kdy budou vykonávat toto řemeslo. Jak ale nakonec Citra i Rowan zjistí… Smrtkou může být jen jeden z nich!

Tak jo, nebudu to okecávat. Tohle je dokonalý! Sakra moc! Ten nelítostný svět, ze kterého je vám místy blbě, ale přesně tak blbě jak má být. Aby na vás svět přenesl svou skutečnou podobu a podstatu, tak je od čtenáře vyžadováno maximální soustředění, ale stačí přečíst pár stran a nebudete mít problém.

Kromě dokonalého světa, kde je všechno kruté, až šílené vás taky nalákám na skvělé postavy, které vás budou maximálně bavit. Právě Citra mi přirostla k srdci úplně nejvíc! Celý ten autorův nápad, pojďme do světa, kde se neumírá, je prostě pecka.
Z příběhu mi mrazilo a miluju ho. Po 16 stranách jsem chtěla na instastory napsat, že čtu knihu roku, ale pak jsem si říkala, že nebudu vyvolávat planý poplach, už tehdy jsem se ale trefila.

Napětí při čtení by se dalo tak moc krájet. Na každé straně se stane tolik akce, že možnost, že byste knihu odložili je prakticky nemožná. Hltala jsem každé slovo a neměla námitky.

Jestli vám můžu opravdu a upřímně sama za sebe doporučit knihu, tak je to tato! Dejte jí šanci, kupte si jí, je to prostě senzace. Navíc máme jistotu, že vyjde další díl, práva jsou koupena! Nemůžu se dočkat! Pojďme číst super dystopii a scifi! Pojďme číst Smrtku!

Za poskytnutí recenzní reading copy moc děkuji nakladatelství "EUROMÉDIA", předobjednejte si i VY knihu "Smrtka" na stránkách Knižního klubu! A nezapomeňte Yoli sledovat na instagramu 😊.

P. S. Na YT KK vyšla i má videorecenze na tuhle pecku, kterou jsem točila společně s Míšou z @radsiknihu, link ZDE!

 


Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | 12. dubna 2018 v 17:21 | Reagovat

Na Smrtku se strašně těším. V zahraničí ji pořád vychvalují a já bylo úplně nadšená, když jsem se dozvěděla, že vyjde i u nás. Už asi půl roku koukám na stránky Yoli a odpočítávám dny do vydání. Jak vidím, tak zatím i všem v Česku, kdo četli reading copy se líbila a já se bojím, že mě kniha kvůli mým očekáváním zklame. Každopádně si ji přečtu a možná zkusím i Bez šance.

2 Tori Tori | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 17:19 | Reagovat

Super! Už ji mám předobjednanou. Kniha Bez šance se mi moc líbila - jedna z nejlepších sci-fi knih, které jsem kdy četla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama