Knižní přírůstky – Únor 2018

8. března 2018 v 22:55 | Penny |  Články
Únor byl už takový ten můj klasický měsíc, co se týče nových knih. Neříkám, že jich bylo přes 20, díky bohu ne, to bylo loni a zatím se tomu úspěšně vyhýbám. V únoru ale vyšla řada skvělých knih, takže z toho důvodu se mi hromádka oproti lednu trošku zvedla. Dnes tu mám 17 kousků!


Ze všech těchto knih mám obrovskou radost, kromě dvou jsem je už všechny přečetla a musím říct, že byly skvělé! Tak se na ně jdeme mrknout!

Hned 1. února jsem úspěšně zvládla poslední zkoušku, a tak musela přijít odměna! Konečně jsem si pořídila svou první "Absyntovku" a to "Ku-Klux-Klan" a teda, byla to pro mě fakt síla. Nečtu reportážní literaturu nijak pravidelně, ale tohle bylo zajímavé.

Pak jsem se jednoho dne vydala do Luxoru! Na odběr KK jsem si vybrala "Stříbrnou masku", konečně bych si mohla přečíst ty předchozí 4 díly :D. A po mnoha doporučení jsem si odnesla i "Skoncovat s Eddym B" a tohle bylo něco! Neuvěřitelně jsem při čtení brečela a hrozně vám tuhle knihu doporučuju.

Moje kamarádka Lucka miluje thrillery a já jsem se jim trošku vyhýbala. Jednou mi ale řekla, přečti si "Za zavřenými dveřmi" a změníš názor. Tak jsem si knihu koupila a pane bože! Tohle bylo dokonalý! A o thrillerech tu dnes ještě uslyšíte.

Potom mi přišel balíček z Albatrosu. Byla tam reedice "Harryho Pottera a Fénixova řádu", která je fakt luxusní, více o ní v článku ZDE. Další v něm byla kniha "Na lovu", zajímavý retelling, více v recenzi ZDE. Poslední knihou byla "Replika" a to byla teda taková slabota.

Následně jsem si vyzvedla recenzáky z Euromédie. Thriller "Někdo cizí v domě" byl skvělý! To fakt jo! Další "Odeonkou" do sbírky je "Odloučení". A do třetice novinka z Yoli "Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních mur", která mě opravdu mile překvapila.

V průběhu měsíce jsem znovu zavítala do Luxoru. Konečně jsem si pořídila svého prvního Brandona Sandersona a to "Elantris" a teda takový fantasy svět jsem ještě neviděla, klobouk dolů. S Markét z @mlovesreading jsme si pořídily "Můj (téměř) dokonalý život", který nás opravdu mile překvapil. No a nemohly jsme tam nechat "Love her wild", což je absolutně skvělá anglická poezie! Nakonec jsem si pořídila i thriller "Manželé odvedle" a wow, ten konec? Tohle bylo skvělé! Celkově jsem měla v únoru šťastnou ruku a tohle byl jen důkaz.

Od přítele jsem k Valentýnu dostala cestopis "Už nikdy pěšky po Arménii a Grůzii" od Ladislava Zibury. Hrozně moc dlouho jsem si ho chtěla přečíst, ale bohužel jsem zjistila, že cestopisy fakt moc nejsou můj žánr. Škoda.

Skoro na konci měsíce mi došla novinka z nakladatelství "Slovart" a to "Nejdelší den Adama T." od mého milovaného Patricka Nesse. Už jsem ji četla v originále, takže mě čeká re-reading.

Díky bodům, které jsem nasbírala v jednom věrnostním programu jsem získala poukázku do knihkupectví "Dobrovský". Za tu jsem si vybrala thriller "Nebezpečná laskavost", který byl hodně propletený, ale v závěru fakt šokující.

To je tedy všech 17 nových knih za únor. Moc děkuji všem nakladatelům, cením si toho. Určitě mi napište, jestli jste některou z knih četli nebo se na ni chystáte!

 


Komentáře

1 Rosie. Rosie. | Web | 9. března 2018 v 13:48 | Reagovat

Manželé odvedle mě bavili a moc a přesně ten konec mě taky dostal a totálně rozsekal v tu chvíli. Jen jsem zírala na poslední slova a nemohla uvěřit, že to myslí autorka vážně a kde mám sakra ještě jednu kapitolu minimálně. :D A tak jsem si také zakoupila teď Někdo cizí v domě a jsem na to zvědavá, ale nejdřív musím dočíst, co mám rozečtené.. Nějak nedávám moc čtení několika knih najednou, v tom obdivuji všechny co čtou víc jak 3 knížky najednou.. :D

2 K. K. K. K. | Web | 11. března 2018 v 12:57 | Reagovat

Tak to je bomba! Tolik knih si já sobě koupím možná za rok, ale přece jen, jsem chudý student žijící čtením e-knih :D

Z knih jsem četla samozřejmě Harryho Pottera, ale třeba taky Ziburu - toho mám zatím rozečteného. Umí psát čtivě a opravdu zábavně, hodně mi sedí jeho smysl pro humor, ale budu upřímná, cestopisy také nejsou nic pro mě.

Knih mě ale zaujalo hodně a zase jsem si rozšírila to-read list, díky za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama