Tipy mojí babičky #1 – Osudové knihy

31. října 2017 v 12:00 | Penny |  Články
Už hodně, hodně dlouho jsem na blogu nespustila nějakou tu novou rubriku. Což o to, nápadů by byla spousta, ale nějak není čas se všem mým myšlenkám věnovat naplno. Nicméně, je vám asi jasné, že když tohle čtete, tak jsem si čas našla a dnes bych vám tu ráda představila novou, pro mě hodně osobní, rubriku s názvem "Tipy mojí babičky".


Když říkám osobní rubriku, tak myslím opravdu osobní, jelikož tento článek vyšel z knih, které nejvíce bavily a ovlivnily moji babičku. Těchto článků do budoucna plánuju více, takže dnes jsme pro vás s babičkou vybraly celkem 6 knih, které by se daly nazvat jako osudové. Jsou to knihy, které moji babičku zasáhly a opravdu hodně pro ni znamenají a často se k nim vrací. Nebudu u každé z nich sáhodlouze popisovat děj, ten si můžete najít na internetu, místo toho vám prozradím, co je na nich tak hodnotného, že na ně babička nemůže zapomenout. Vemte si tedy papír a tužku, protože z tohoto článku určitě neodejdete jen s jednou knihou na "to read list". (Knihy jsou čistě jen v náhodném pořadí.)

Případ dětinského dědice - Pavel Šoltész

Historických detektivek vychází v dnešní době spousta, ale jen málo z nich by se dalo zařadit mezi dobře napsané, vtipné a zajímavé. Tento příběh pochází z pera českého autora, který podle babičky zvolil skvělý styl vyprávění. Knihu přečtete hrozně lehce a neuvěřitelně se u ní nasmějete. To, co babička na humoru ocenila nejvíce byl fakt, že žádný vtip nebyl uměle vyvolaný. Navíc má kniha i hodně originální a neodhadnutelnou zápletku.

Ostrov tisíce pramenů - Sarah Lark (1.díl)
Ostrov rudých mangrovníků - Sarah Lark (2.díl)

Babiččina nová oblíbená historická sága z prostředí Karibiku. Děj se odehrává na Jamajce v první polovině 18. století. Rozhodně se nejedná o sérii pro každého, jelikož je hodně krutá a drsná, nicméně vychází ze skutečných událostí. Určitě budete, stejně jako moje babička, z děje mnohdy dojatí k slzám, jelikož vám všech otroků a chudých lidí bude líto. Knihy skvěle vykreslují vztahy tehdejší doby a vy budete mít možnost si udělat názor jak na bělochy, tak na černochy. Jednoduše skvěle propracovaná série s neočekávaným dějem.

Dám ti tu zem - Chufo Lloréns

Už skoro 7 let starý román, a i přes to je to babiččina srdcovka. Děj tohoto příběhu vás zavede do Barcelony v 11. století, kde žije ambiciózní hlavní hrdina, který je velice sebevědomý. To, co babička na hlavní postavě ocenila, je právě ona povaha hlavního hrdiny a jeho síla, jít za svým cílem. Román četla už několikrát a pokaždé se od něj nemohla odtrhnout. Svou knihovnu si bez této knihy nedokáže představit.

Utajená láska prezidenta Masaryka - Petr Zídek

Jediný zástupce literatury faktu na tomto seznamu je tu. Nicméně se nenechte zmást, jelikož autor zvolil takový styl psaní, který je pro čtenáře přijatelný a svým způsobem i čtivý. Díky skvělém grafickému zpracování se babička celou dobu skvěle bavila a žasla nad množstvím zdrojů, které byly nalezeny. Babičku zaujala povaha hlavní hrdinky a uznala, že se dozvěděla opravdu spoustu nových informací nenáročnou formou. To se skutečně jen tak nevidí.

Cukrová panenka - Laura Lane McNeal

A jdeme do finále. Jako předposlední knihu, kterou vám tu dnes představíme je kniha, která je neskutečně silná. Babička si ji ani neplánovala kupovat, ale byla neskutečně vděčná, že jsem jí ji jednou v obchodě donesla a ona se pro ni rozhodla. Jedná se o vrstevnatý román z minulého století, který se zabývá tématem rasismu a vztahové nesnášenlivosti. Kvalitě knihy rozhodně pomáhá to, že autorka zná prostředí, do kterého děj zasadila. Babička doporučuje všema deseti a mrzí ji, že se o této knize moc neví.

Černobílý svět - Kathryn Stockett

Tahle kniha na tomto seznamu prostě nemohla chybět! Tohle je pro mě i pro babičku pecka všech pecek a kniha všech knih. Kdo by tuto knihu neznal, no ne?! Je skvělá i ve filmovém zpracování, ale kniha je kniha. Opět, jako u předchozí knihy, se jedná o příběh související s rasovými poměry v USA. Děj je vyprávěn bez příkras a s takovou reálností, s jakou je psáno jen velmi málo titulů. U této knihy se každý směji i pláče, a proto ji tak milujeme.

To je tedy konec našeho výběru. Dejte nám s babičkou vědět, jestli se vám naše nová rubrika líbí, jestli jste některé z vybraných knih četli a jak se vám líbily. Rozhodně napište i tipy pro babičku na podobné knihy, pokud o nějakých víte. V příštím článku se budeme věnovat romantickým knihám, takže se máte určitě na co těšit.

Za poskytnutí některých knih moc děkujeme nakladatelství "Euromédia", všechny knihy najdete v jejich eshopu ZDE.

 


Komentáře

1 Betty Betty | Web | 2. listopadu 2017 v 21:11 | Reagovat

Z těchto knih jsem bohužel nic nečetla a kupodivu ani moje babička ne. Možná ji z nich nějakou vyberu k Vánocům :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama