Plamen v temnotě – Sabaa Tahir

6. října 2017 v 21:14 | Penny |  Recenze
Autor: Sabaa Tahir
Nakladatelství: Host
Počet stran: 470
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 92 %

Je to tady! Je to tady! Na tuhle knihu jsme čekali více než 18 měsíců! Jak jsme to jako mohli vydržet? Taková doba a nikdo z nás nevěděl, jak všechno pokračuje?! "Plamen v temnotě" byl právem mezi prvními tituly na seznamu, na co se v roce 2017 těším nejvíce. Jak já ráda říkám, dobrých fantasy není nikdy dost. Jejich kvalita se vždy ukáže v druhém díle, který by ideálně neměl být vycpávkový. Cha, tohle rozhodně žádná vycpávka nebyla!


První díl této epické fantasy série, která by měla údajně být tetralogií, se odehrává ve světě podobný Perské říši, se jmenoval "Jiskra v popelu". Po jejím vydání o této knize nikdo moc nevěděl, kdo si ale přečetl anotaci, tak knihu nutně potřeboval. A hned po přečtení chtěl další díl a měl neustálou potřebu tuhle sérii doporučovat úplně každého. I já sama jsem nejednomu tomuto doporučení podlehla a knihu si přečetla. Právem se zařadila mezi to nej pro mě, co jsem vloni četla.

Aby nedošlo k vypuštění spoilerů, tak pokud někdo z vás nečetl první díl, tak se proklikněte na recenzi ZDE, pak si knihu pořiďte, přečtěte a poté dočtěte tuhle recenzi. Určitě tu totiž dne padne nejeden spoiler prvního dílu.

Elias a Laia jsou na útěku a prchají. Po pár pokusech o útěk jsou v pasti, jejich jedinou nadějí na přežití je Helena, dívka, která Eliase miluje, ale zároveň by neměla stát na jeho straně. Její slabost nakonec díky bohu oba naše hlavní hrdiny zachrání a oni se vydávají na nebezpečnou cestu, která má jasný cíl, zachránit Laiaina bratra z vězení. Helena je za své prohřešky uvězněna a vyslýchána. Její jedinou šancí je splnit úkol, jen pak si zachrání krk. Tento úkol je ale samozřejmě ten nejhorší z nejhorších, musí totiž vypátrat Eliase a následně ho zabít. Jak má ale Helena zabít muže, kterého beznadějně miluje? Mezitím pokračuje Eliasova a Laiaina cesta do vězení Kaufu, což je nejstřeženější imperiální vězení. Musí se neustále skrývat, nepřítel může být kdekoli, jelikož na jejich hlavu byla vypsána opravdu tučná odměna. Je pro ně vůbec možné tohle vše zvládnout? A jak se nakonec rozhodne Helena?

Grafika, ach ta grafika. Kdo by nechtěl mít tuhle knihu doma? Stejně jako u prvního dílu se chopila vytvořené obálky neuvěřitelně nadaná Lucka Zajíčková, která svou práci nemohla odvést lépe! Kniha je vyšperkovaná po všech stránkách. Jak obálkou jako takovou, tak hřebem knihy. Opět smekám. Jo a kniha má hned dvě mapy, takže to je jasná volba!

Autorka si udržela vysokou laťku ve stylu vyprávění. Kniha byla opět čivá a skvěle napsaná. Sledujeme celkem tři vypravěče, což mi přijde tak akorát. Vše tedy sledujeme z pohledu Eliase, Laiai a Heleny. Myslím si, že pro čtenáře je super vidět vše z pohledu hrdinů, kteří ne vždy jsou v knize na společném místě.

V tomto dílu se opravdu hodně posunuly vztahové linky, na rozdíl od prvního dílu se můžete těšit i na dávku romantiky, která rozhodně nebyla okatá a nevhodná. Byla jsem z ní prvně v šoku, ale potom jsem si jen řekla, jo, tak to má být. Kromě romantiky se v knize objevuje opět kvantum akce, a to hned od první strany!

Mně osobně se asi líbil o malinko více první díl, rozjížděly se osudy a cesty hrdinů. Rozhodně jsem ale natěšená na další díly, ten třetí by měl v zahraničí vyjít na jaře příštího roku. Už teď mám ale takové tušení, že čtu svojí srdcovou sérii. Jak to máte s jiskrou vy?

Za poskytnutí recenzního výtisku moc a moc děkuji nakladatelství "Host", knihu pořídíte ZDE.

P. S. Tenhle díl má boží, ale fakt boží konec!

 


Komentáře

1 gothic-sisters-of-hell gothic-sisters-of-hell | Web | 6. října 2017 v 21:38 | Reagovat

To vypadá velmi dobře a zajímavě

2 Nata Nata | Web | 8. října 2017 v 20:08 | Reagovat

Čo znamená boží koniec? Že si vytrhám vlasy od nervov? Lebo na konci jednotky ma šlo poraziť XD Ale strašne sa na knihu teším :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama