Odveta – Joelle Charbonneau

8. října 2017 v 21:40 | Penny |  Recenze
Autor: Joelle Charbonneau
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 268
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 78 %

Vítejte naposledy v Tosu, ve městě, kde leží bájná "Univerzita výjimečných". Jsem velký fanoušek dystopií, není to u mě nic nového, takže pokud mě nějakou dobu sledujete, tak to už tak nějak víte. Mám své dvě srdcové dystopické série, na které nedám dopustit a no nějak jsem si myslela, že mám tři. Tou první jsou "Hunger games", asi žádné velké překvápko. Tou druhou je můj milovaný "Labyrint" od Jamese Dashnera. Bohužel obě tyto série už mám dočtené až do posledního dílu. Byla jsem tedy moc šťastná, když u nás začala vycházet další série, která popisem těmto dvoum dost silně konkurovala.


Ano, mluvím tu o trilogii "Univerzita výjimečných", jejíž první díl se objevil na našem knižním trhu loňský podzim. Byl to tak skvělý díl, že byl pro mě jednou z 12 nej knih minulého roku. Druhý díl vyšel letos v únoru a já pro něj utíkala do obchodu, abych si ho mohla rychle přečíst. Četla jsem ho s kamarádkou do noci, jelikož jsem knihu opět nemohla odložit. Byla jsem strašně moc zvědavá, jak celá série skončí. O to větší radost jsem měla, když mi přišla neuvěřitelně brzo. Bohužel tato má radost se krátce po rozečtení změnila ve zklamání.

Opět bych se ráda vyvarovala spoilerům! Pokud někdo nečetl první díl, tak můžete mrknout na mou recenzi ZDE. Pokud někdo četl ten první, ale ještě se nepustil do toho druhého, tak se taktéž můžete prokliknout na recenzi druhého dílu ZDE.

Autorka navázala v příběhu rovnou tam, kde v druhém dílu skončila. Cia utekla po minulých událostech z Campusu. Lituje toho, že si až nyní plně uvědomila skutečné nebezpečí, které jí hrozí. Taktéž už ví, že i těm, kterým věřila, nyní věřit nemůže. Jako jediná má tušení, co se v Campusu plánuje. Musí rychle jednat, jelikož v sázce je mnoho životů a jen ona s tím může něco udělat. Celá situace je pro ni o to těžší na psychiku, protože se nemůže vídat se svým přítelem Tomasem. Kdyby to udělala, tak by na něj přitáhla pozornost a hrozilo by nebezpečí i jemu. Mezi tím, co se Cia snaží vymyslet svůj plán, dochází v Campusu k hlasování o velice důležitém zákonu. Testování musí skončit, bohužel exitují dva tábory, které jdou proti sobě. Hrozí občanská válka. Cia se nakonec rozhodne sejít se samotnou prezidentkou. Ta jí sice slíbí pomoc, Cia ale na oplátku dostane šílený úkol. Jak tohle jen skončí?

Na posledním díle této trilogie jsem našla asi jen jedno velké pozitivum. Tím je samotná hlavní zápletka, neboli úkol, který Cie svěří prezidentka. Myslím si, že byl originální a neotřelý. To, jak s tímto nápadem autorka naložila se mi už moc nelíbilo. Na to, jak málo stran kniha má, děj plynul opravdu totálně pomalu. Čekala jsem na akci a ta nějak nepřicházela.

Určitě se jedná o nejslabší díl celé trilogie, zklamal mě bohužel i celkem slabý konec, který mě, jakožto fanouška dystopií neuspokojil. Nicméně i přesto bude tato série mou oblíbenou. První dva díly mají laťku opravdu vysoko a holt jak už tomu tak bývá, se třetí díl tolik nepovedl. Rozhodně se ale chystám na autorčiny nové knihy, jelikož i ty zní skvěle!

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros média", knihu zakoupíte ZDE.

P. S. Po setkání s autorkou na Humbooku jí tento díl odpouštím, jelikož jako osoba mi tohle všechno maximálně vynahradila!

 


Komentáře

1 Luc Luc | 9. října 2017 v 22:07 | Reagovat

Na tuto knihu jsem se tolik těšila a teď vlastně ani nemám impluz ke koupi. Mrzí mě, že autorka něco tak skvěle rozjetého (první díl je prostě nezapomenutelný) tak srazila :( Každopádně se k ní jednoho krásného dne určitě dostanu, protože mě zajímá, co to je za úkol, co Cia dostane - a taky mě zajímá, jak skončí celá láska, kterou od počátku s nadšením sleduji ♥. P. S. Tvé recenze je radost číst, za dobu, co máš blog, jsi udělala úžasný pokrok - a to už od počátku jsem Tvé recenze četla s nadšením ♥

2 sarushef sarushef | Web | 11. října 2017 v 13:02 | Reagovat

Už jsem o ni slysela, zni fakt zajimave :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama