Mechanická princezna – Cassandra Clare

4. října 2017 v 21:49 | Penny |  Recenze
Autor: Cassandra Clare
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 432
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 91 %

Už jste se báli, kde je recenze na poslední díl mé nové oblíbené série, že? Nebojte se, už je konečně tady! Nějak jsem si tuhle recenzi šetřila, protože je to takové mé poslední zastavení, před tím, než celou trilogii uložím do knihovny a bude se na ni prášit. Neberte to špatně, určitě si ji přečtu znovu, jen to už asi nebude takové jako napoprvé. Takže se se mnou vydejte na cestu plnou mých pocitů a zážitků.


Jako u předchozí recenze tu jen ve zkratce shrnu, o co v sérii jde. Jedná se o YA fantasy trilogii, která se odehrává ve skvěle vymyšleném světe "Lovců stínů". Knihy jsou plné magie, upírů, démonů a vlkodlaků. Pokud je tu někdo, kdo tuhle sérii ještě nečetl, tak můžete ZDE mrknout na recenzi prvního dílu, jelikož tu může padnout nějaký spoiler na konec prvního nebo druhého dílu. Pokud jste četli jen první díl a váháte nad druhým, tak se nechte inspirovat recenzí na druhý díl ZDE, protože druhý díl je ještě lepší, než ten první!

Teď už ale k poslednímu, třetímu dílu. Opět navazujeme prakticky v momentě, ve kterém skončil druhý díl. Tessa by měla být šťastná, vždyť z ní bude nevěsta. Měla by se věnovat přípravám svatby a měla by se těšit tak, jako její budoucí manžel Jem. Tessa ale ví, že kolem pořád číhá nebezpečí. Bohužel se její instinkt ukáže jako pravý. Jemovi, kterého drží při životě jeho drogy, tato droga dojde. Byť se jeho kamarád Will vydá tuto drogu hledat, tak pátrá marně. Nikde není k nalezení, jako by ji někdo vykoupil. Díky této nemilé situaci je Jem v ohrožení života, jelikož bez této látky nemůže žít. Aby toho nebylo málo, tak k problémům dochází i v Institutu. Těhotná Charlotte sice získala svou funkci zpět, ale její stav jí nedovoluje se jí naplno věnovat. A do třetice všeho šíleného je někde venku Mortmain, který chce použít svou armádu automatů - Pekelných strojů. Díky těmto strojům by svět měl přijít o všechny lovce stínů. Jo, čtete dobře, Jem je vlastně ve dvojím ohrožení života. Jenomže k tomu, aby byly tyto automaty plně funkční potřebuje Mortmain Tessiny schopnosti, ta mu je ale nehodlá dát. Co bude Tessa dělat? Jak zachrání Jema, když nemá jeho drogu? A jak dopadne nakonec celý svět lovců stínů?

Byť jsem tento díl ohodnotila nejnižšími procenty, ve srovnání s předchozími díly, tak vám musím říct, že tohle byl rozhodně nejemotivnější díl celé trilogie. U čtení jsem brečela jako malé dítě, křičela bezmocí a měla chuť se vydat do knihy sama a všem pomoct. Snížení procent jsem musela udělat z toho důvodu, že mi vadil epilog. Nechápu proč, když už jsme si tolik vytrpěli a tolik pobrečeli, tak proč jsme to museli udělat ještě na konci v epilogu. Tohle byl takový ten šílený epilog, jako je konec seriálu HIMYM. Kdo viděl a četl, chápe!

I přes to jsem hltala strany stejně jako u předchozích knih. Musela jsem prostě vědět, jak to všechno dopadne. Po dočtení série si opravdu myslím, že už nikdy nebudu číst takto emotivní sérii (možná teda až si konečně přečtu "Hru o trůny", u té se ale rozpadnu :D). Autorka si hrála s mou psychikou a nervama, dokud jsem nebyla úplně na dně. Určitě tohle nebyla poslední kniha od této autorky, protože jsem jí úplně propadla!

Některé akce a situace byly trošku přehnané a místy Tessa myslela dost nelogicky a měnila názory, ale to jsou jen maličkosti! Tohle je prostě MUST HAVE pro všechny. Prosím dejte na mě, pokud jste tak ještě podle předchozích recenzích neudělali.

Za poskytnutí recenzního výtisku patří největší dík nakladatelství "Euromédia", knihu zakoupíte ZDE.

P. S. Co byste mi doporučili číst od autorky teď?

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama