Humbook 2017 aneb co se dělo na druhém ročníku YA festivalu

11. října 2017 v 23:47 | Penny |  Reporty
Před rokem v Praze proběhl první ročník festivalu pro mladé, YA čtenáře. Tento typ knižní akce u nás neměl obdoby a každý byl zvědavý, jak uspěje. Loňský Humbook měl obrovský úspěch a tak asi není překvapením, že lístky na ten letošní se vyprodali během měsíce! Já díky bohu svou vstupenku měla! Je mi ale jasné, že někteří z vás si ji pořídit nestihli anebo je pro ně Praha z ruky. Nezoufejte! Mám tu pro vás fotoreport z celého dne.


Letošní Humbook proběhl na jiném místě než ten loňský, a to v Pražské "Meetfactory" v sobotu 7. 10. 2017. Musím vám říct, že už samotná cesta byla dobrodružná, jelikož mi mapy ukazovaly, že z jedné strany je výpadovka a z druhé železnice. Říkala jsem si, jestli se na ten Humbook vůbec dostanu :D. Organizátoři ale nelenivěli a rozmístili směrovky, díky bohu za ně!

Počasí nám bohužel nepřálo, venku dopoledne lilo a fronta byla dost obří. Naštěstí jsem se slezla s hromadou knižních bláznů a to čekání rychle uteklo 😊.


Areál byl oproti loňsku rozhodně větší, nicméně měl hodně jednotlivých místností. Tou nejdůležitější byl bezpochyby hlavní sál, ve kterém v průběhu celého dne probíhaly besedy jak s českými, tak se zahraničními autory.

První beseda se týkala začínajícího českého autora Martina Bečana. Martin je neskutečný sympaťák a jeho beseda mě pobavila. Dozvěděli jsme se pár informací o něm, ale hlavně o jeho nové knize "Kaziměsti", která se mi hrozně moc líbila. Recenzi najdete ZDE.


Po Martinovi došla řada na první zahraniční spisovatelku. Tou byla Jenny Han, autorka hlavně YA romancí. Její knihy podle mě nejsou úplně pro náročné, ale rozhodně ideální k odpočinku. Musím ale říct, že jako osoba mě Jenny Han trošku zklamala, nepřišla mi totiž tolik nadšená z toho, že na Humbooku může být, ale tak asi to byl jen můj pocit.


Ovšem to, co přišlo po Jenny Han bylo pro mě to nej z celého programu! Další beseda byla totiž s Joelle Charbonneau, autorkou dystopické trilogie "Univerzita výjimečných". Musím vám říct, že ta ženská je boží! Dokonce nám i zazpívala operu, jen tak z fleku! Pořád se smála od ucha k uchu a sršela energií.


Beseda s Vilmou Kadlečkovou mě úplně neoslovila, takže jsem se vypravila až na tu s A. G. Howard. Bohužel jsem od této autorky nic nečetla, ale i tak jsem byla pár informacemi o ní zaskočená. Hlavně teda tím, že ráda navštěvuje hřbitovy.


Následovala beseda s Ladislavem Ziburou, který měl opravdu spoustu vtípků. Hned poté navázal A-Z book tag se třemi zahraničními autorkami. Musím říct, že tohle mě oslovilo hodně. Autorky odpovídaly na zajímavé a nečekané otázky o knihách, o těch nej, o těch za které se stydí apod..


Po celou dobu festivalu byla k dispozici výtvarná dílna. Hned dopoledne jste si v ní mohli vyrobit záložku nebo se nechat potetovat. K večeru jste si mohli zkusit výrobu svíčky. V místnosti vedle byla chill-out zóna, kde jsem si vždycky skvěle odpočinula.

Ve vedlejším sále byl taktéž i obchod s knihami. Ten byl ale obklopen po většinu dne totálně nekončící frontou a mnoho knih se v průběhu dne úplně vyprodalo. Tohle bylo fakt šílené. Navíc v té samé místnosti probíhaly i besedy s blogery a nakladateli, což asi taky nebylo moc příjemné, mít kolem sebe tolik lidí ve frontě.

Co si ale myslím, že by stálo za zdokonalení je jídlo. Venku byly jen dva stánky (navíc pršelo), kde v jednom po poledni jídlo došlo a v druhém měli jen sladké wafle. Co jsem s bavila s ostatníma, tak měli bohužel stejný názor, takže příště sváču!

Co ale bylo úplně super byl instagraf. Instagraf fungoval na stejné bázi jako loni, všechny fotky pod určitým hashtagem se vám zadarmo vytiskly. Skvělá památka!


V tuhle chvíli bych chtěla zmínit všechny, se kterými jsem se ten den potkala nebo poznala. Bylo to hrozně milé vás všechny vidět. Taky děkuji všem, kteří se se mnou chtěli vyfotit a poděkovat za to, co dělám. Nikdy vám nepřestanu být vděčná! Jmenovitě pár těch, se kterými jsem strávila nějaký ten čas (používám jména z instagramu): @mlovesreading, @klarinyknihy, @mar_marillee, @radsiknihu, @eclectic.guy, @page.easter, @terrathereader, @addieannabethsong, @caroknih, @majdinsvet, @myself_with_books, @carolineandherbooks, @nofreeusername, @danielas.books, @mollyvknize, @a.a.candys.l, @mikulovater, @claire.rh_booklover, @bookholickuba, @zuzana_alam, @dragell.cz, @its.just.me.04, @elison_seen_and_books, , @zasitavknihach, @vendeadreams, @luciezel, @lucie.zel, @vendy_lein a @suzzanne_a._white. Díky vám všem!Večer jsme se konečně dočkali autogramiády! Fronta byla neskutečná, já naštěstí vychytala super místo, které bylo relativně na začátku. Každý si mohl vzít jen 5 knih, takže z toho důvodu na fotce vidíte jen těchto pár s podpisem. A. G. Howard nám dokonce dala dárečky! Náhrdelník k její nové knize "Krverůž" a podepsanou hrací kartu, kterou jste si vzali, aniž byste věděli, jaké číslo máte. Joelle měla hroznou radost, že si nechávám podepisovat celou sérii a hrozně mi děkovala. To bylo něco!


Na závěr bych vám už jen chtěla ukázat obsah VIP tašky. Opět jsme dostali plátěnou tašku s logem Humbooku, v ní jsem našla záložky, slevové kupóny, magazíny s novinkami, deníček a reading copy listopadové novinky "Dívka z inkoustu a hvězd". Upřímně jsem byla nadšenější z loňského balíčku, ale tak každého oslovilo něco jiného.


V tuhle chvíli už mi nezbývá nic jiného, než ještě jednou poděkovat všem přátelům a známým a taky za lístek nakladatelství "Albatros média". Dejte mi určitě vědět, jestli jste na Humbooku byli, co se vám na něm líbilo a jak jste si den užili.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama