Příběh Harryho Pottera #2 - Tajemná komnata je znovu otevřena

20. září 2017 v 21:23 | Penny |  Články
Zhruba před jedním měsícem jsem na blogu zveřejnila první článek z nové rubriky, jejímž hlavním tématem je Harry Potter, jeho svět a jeho nezapomenutelné kouzlo. Nečekala jsem, že bude mít tato série článků takovou odezvu a podporu. Moc vám za to děkuju, nevěřila jsem tomu. No, a jelikož nám opět vyšla nová reedice Harryho, tak je tu i další díl tohoto Potterovského seriálu. Dnešní článek se tedy celkem jasně bude zabývat druhým dílem, tedy tajemnou komnatou.


Pokud někdo z vás třeba ještě nečetl první díl této rubriky, který byl celý jen o kamenu mudrců, tak to může napravit ZDE. Stejně jako tomu bylo v prvním článku, tak tomu bude i dnes. Povím vám své pocity z prvního přečtení tohoto dílu, jak se mi líbil film, které scény se mi líbily nejvíce, kdo je můj hrdina a jaké výtisky mám doma. Je toho spousta, tak jdeme na to!

Druhý díl jsem překvapivě četla několik let po tom prvním a vlastně až po zhlédnutí filmu. Dneska bych si dala facku a kdybych mohla, tak bych se zeptala svého starého já, na co jsem proboha čekala :D. Vím, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než ten první. Je akčnější a tak nějak temnější, byť v celé sérii se řadí mezi ty méně strašidelné, asi víme proč.

Co mám nejradši z filmu, no jasně že soundtrack, ten je boží v každém díle. Scény jsou taky celkem očividné, nejlepší je moment, kdy jde Dobby na scénu a když na konci dostane svou ponožku. To je prostě tak roztomilé! Když jsem byla mladší, tak jsem zatajovala dech, když se v telce objevit Bazilišek, měla jsem pocit, že nic horšího jsem v životě neviděla a bála jsem se, že mě v noci přijde strašit :D. Jo a vrba mlátička je senza, na tu bych málem zapomněla.

Oblíbené postavy! Dobby, Dobby a Dobby! Toho v tomto díle nic nepřekoná. Rozhodně jsem v tajemné komnatě moc nemusela Ginny, ale tu jsem po pravdě nemusela nikdy :D. Hups, promiň Ginny. A pochvalu si zaslouží i Ron, který se v druhém dílu postaral o nejeden můj záchvat smíchu, ať žijí jeho trapasy!

Co se týče mých vydání, tak to bude rozhodně rychlejší povídání, než u kamene mudrců, jelikož jsme domů ještě nepořídili překrásné ilustrované vydání a vážně doufám, že mi jednoho dne do knihovničky přibyde. Z tohoto důvodu máme tedy doma jen dvě různá vydání. To první je klasické vydání druhého dílu se starou a původní obálkou. Stejně jako u prvního dílu je i tento v měkké vazbě, jelikož máme doma celý Bradavický box, ve kterém jsou všechny díly v paperbacku.

Druhé vydání je to novější a podle mě i krásnější. Jedná se o druhý díl reedice, která teď nově vychází u "Albatros média". Je v pevné vazbě s krásným zlatým nápisem a obrázkem na hřbetu. Vevnitř je opět mapa Bradavic. Jsou to sice anglické obálky, ale my je doladily k dokonalosti. Na konci září vychází třetí díl a já se nemůžu dočkat, až si ho přidám do své sbírky. Jsou tak krásné!

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros média", pokud vám toto nové vydání chybí, tak si ho můžete pořídit ZDE.

Dejte mi vědět, jak se tento díl líbil vám, jaké jsou vaše oblíbené pasáže a postavy. Nezapomeňte dopsat, kolik vydání máte doma vy!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama