Mechanický princ – Cassandra Clare

28. září 2017 v 19:54 | Penny |  Recenze
Autor: Cassandra Clare
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 424
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 97 %

Na začátku září se mi konečně podařilo přečíst první knihu od Cassandry Clare. Na počátku jsem se bála, že neocením celý ten obří "hype" okolo jejích sérií a že jim nepropadnu, většinou ty nejvíce populární knihy neocením. To se ale u Cassandry Clare nestalo! První knihou, kterou jsem od této autorky četla byl logicky "Mechanický anděl", který se okamžitě zařadil mezi to nejlepší, co jsem letos zatím přečetla. Mám neskutečnou radost, že vám dnes můžu přiblížit druhý díl této fantastické série.


Jen pro úplnost, mluvíme tu o trilogii "Pekelné stroje", která se odehrává v 19. století v Londýně. Jedná se o fantasy, takže se připravte na spoustu magie a lovců stínů, kteří nás chrání před vlkodlaky, upíry a démony. Že to zní super a ještě jste nečetli první díl? Pak se mrkněte ZDE, kde najdete recenzi prvního dílu této série, "Mechanického anděla". Nebudu vám lhát, budu tu mluvit o ději druhého dílu, kde samozřejmě prozradím konec toho prvního, tak se tomu případně vyvarujte, ať nejste vyspoilerovaní.

Pevně věřím, že v tuhle chvíli už tento text čtou jen ti, kteří chtějí buď znát můj názor nebo už první díl četli. Druhý díl vcelku plynule navazuje na ten první. Tessa se snaží být šťastná, ale ví, že někde venku stále jí i všem ostatním hrozí nebezpečí, nemluvě o jejím bratrovi Nateovi, který je tak nějak na opačné straně barikády. Aby toho nebylo málo, tak je Institut v ohrožení. Představená Institutu, Charlotte Branwell, je v prekérní situaci a nějak ji moc nezvládá. Tuto situaci by rád využil její velký rival Benedict Lightwood, který by byl rád představeným Institutu místo Charlotte. Charlotte dostává 14denní ultimátum, v průběhu kterého musí vypátrat uprchlého Mortmaina. Pokud se jí to nepodaří, tak její pozice padne Benedictovi přímo do klína. To nehodlají dopustit Tessa, Will ani Jem, kteří se pouští na nebezpečnou cestu, během které bude muset Tessa měnit podoby, aby zjistili, co možná nejvíce informací, které by jim pomohly Mortmaina vypátrat. Samozřejmě tím, že tito 3 cestují spolu, tak dochází i k vývoji milostných vztahů. Po událostech na konci prvního dílu není schopná Tessa Willovi odpustit a následně se více sbližuje s Jemem. Jak tohle všechno asi dopadne?

Vím, že jsem v recenzi prvního dílu říkala, jaká je to bomba a jak jsem hltala každou stranu a jak to druhý díl asi nepřekoná. Tak víte co? Ten druhý díl to zmáknul! Byl vážně ještě lepší! Začala mi škola a já i s plným rozvrh tuhle celkem tlustou knihu přečetla za 2 dny! Nemám slov…

První k milostné lince. Nebudu nic prozrazovat, ale jen musím říct, že to, co se stalo je prostě nepopsatelné. Dlouho jsem na knihu nekoukala s tak vykulenýma očima, jako v jistých situacích v této knize. Nevím jak vy, co jste tuhle sérii četli, ale Will je pro mě v této trilogii asi takový poklad jako Rhysand ve "Dvoru trnů a růží". Prostě zlatíčko, které bych chtěla i v reálu.

Byť měla kniha vcelku pomalý rozjezd, tak musím říct, že tohle rozhodně není ten typický příklad vycpávkového dílu. Je to díl plný akce a nečekaných situacích. Po prvních 40 stranách nebyla v knize jediná vycpávková část, což si myslím, že je fakt pecka, když vezmeme v potaz fakt, že má přes 400 stran.

Jsme na konci, pokud jsem to ještě neřekla dostatečně, tak si to dáme ještě jednou. Tohle si musíte přečíst! Dejte Cassandře zase šanci! Pokud milujete fantasy a YA, tak tohle je poklad v knihovně. Okamžitě jsem sáhla i po posledním dílu. Je mi líto, že už vím konec, ale pro vás to znamená další recenzi, ve které vám vyliju své pocity.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc a moc děkuji nakladatelství "Euromédia", knihu pořídíte ZDE.

P. S. Už jsem přečetla i "Kodex lovců stínů", takže jsem definitivně tomuhle světu propadla!

 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 28. září 2017 v 20:11 | Reagovat

Tak že bych si tu sérii konečně přečetla? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama