Knižní přírůstky – Srpen 2017

9. září 2017 v 11:34 | Penny |  Články
Prázdniny jsou za námi a já tu pro vás mám klasicky článek, ve kterém vám ukážu všechny nové knihy, které mi v knihovně přibyly za druhý měsíc léta. Nebyla jich taková hromada, jako v květnu nebo v červnu, kdy jich bylo přes 20, ale i tak je jich na počet více, než v minulém měsíci. Konkrétně tu bude dnes řeč o 16 knihách, což by někdo řekl, že je hodně, ale já vám povím, proč mi to nepřijde tak strašné.


Chcete vědět proč? Je to totiž z toho důvodu, jelikož jsem stihla z těchto 16 knih už 14 v srpnu a na začátku září přečíst. A to je přece super, když se vám nezvětšuje TBR! Mám ze sebe velkou radost a doufám, že se mi podaří tolik nových knih přečíst i v dalších měsících. Teď už ale pojďme na ty nové knihy!

První novou knihou za srpen jsou "Krvavé jahody", autentický příběh ženy, která prožila část svého života v gulagu. Je to velice silný a emotivní příběh, který by podle mě neměl chybět v žádné knihovně. Autorka pořádá i besedy, moc ráda bych se jedné z nich v budoucnu zúčastnila. Knihu jsem si přivezla z dovolené v Krkonoších.

Nedlouho poté mi konečně přišel trošku opožděný recenzní výtisk z nakladatelství "Euromédia" a to kniha "Tisíc polibků". Během léta ji měl přečtenou skoro každý a já byla štěstím bez sebe, když se mi konečně dostala do rukou, protože kladné recenze se jen množily. Příběh je to bolestivý, ale zato překrásný, více v recenzi ZDE.

No a dostáváme se ke všem novým knihám, které jsem dostala na své narozeniny, které jsem měla v polovině srpna. Tou první je letní oddechovka "Losing it", která se zabývá tématem vztahu mezi učitelem a žačkou. Skoro nic jsem od této knihy nečekala a opravdu mě bavila. Děkuju kamarádce Janče za dáreček.

Od mého bráchy jsem dostala knihu "Eliza and her monsters", která je v zahraničí hodně oblíbená a vychvalovaná. Musím říct, že příběh byl milý, romantický a ideální na léto, přesto mě ale asi o kapku více bavila autorčina první kniha "Uvnitř mé hlavy".

Babička mi jako vždy k narozeninám nadělila nějaké ty knihy. Tou první je první díl scifi trilogie "Spící obři", který byl čtivý a psaný ve formě rozhovorů a dokumentů. Takové "Illuminae" pro dospělé. Druhou knihou, kterou mi dala, byla česká sbírka povídek "Bílá zvířata jsou velmi často hluchá", která má překrásnou češtinu a samotné povídky byly hodně originální.

Na mé narozeniny mi přišel i velice očekávaný balíček od "Albatros média" a to reading copy knihy "Šest vran". I tu už jsem stihla přečíst a můžu vám říct, že rozhodně stojí za to a je lepší, než spousta jiných průhledných fantasy. Recenzi najdete ZDE.

A hned vzápětí mi došel balíček z "Book depository", kde jsem si objednala knihu tak nějak od sebe pro sebe k narozeninám. Už dlouho jsem si chtěla přečíst něco od Adama Silvery, a jelikož mu tento měsíc vychází nová kniha, tak už jsem nemohla moc čekat. "History is all you left me", je srdceryvný román, který se ale po polovině přehoupl v něco, co jsem úplně nechtěla, ale i tak to bylo velice pěkné čtení.

"Knihy Dobrovský" mi k narozeninám zaslal slevový kód, který mi platil v den a týden po narozeninách. Měla jsem jasnou představu, pro jakou knihu si zajdu, ale bohužel když jsem do knihkupectví došla, tak mi bylo sděleno, že ještě nevyšla. Ach jo. Nicméně jsem si obchod jako vždy prošla a narazila na jednu malou roztomilost, kterou jsem věděla, že musím mít doma. Koupila jsem si "Mudrovsloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů". O prázdninách jsem propadla "Hře o trůny" a Tyrion je má nej postava, proto když jsem uviděla knihu plnou jeho hlášek a myšlenek, tak jsem neváhala.

Poslední den, kdy mi sleva platila, jsem se do knihkupectví vypravila s pár kamarády a ti chtěli, abych jim něco doporučila. Když jsem tak chodila mezi regály, taky jsem objevila onu knihu, kterou jsem si chtěla pořídit původně. Jednalo se o "Cestovatelku", druhý a závěrečný díl "Pasažérky". Kniha je to překrásná, ale taky pěkně tlustá, už se na ni těším.

Radek z "Euromédia" mi poslal super dárek k narozeninám a to "Mechanického anděla"! Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst neskutečně dlouho a jsem ráda, že jsem to konečně udělala, protože jsem se do ní úplně zamilovala. Recenzi plnou mých dojmů najdete ZDE.

Následně se v Olomouci uskutečnil Olomoucký knižní sraz, na který dorazila desítka knihomolů. Jako loni jsme se na konci vypravili do knihkupectví a každý z nás si něco pořídil. Já využila tuto příležitost a konečně si koupila "Sofiin svět", knihu, kterou každý zbožňuje a kterou jsem pořád nečetla, tak uvidíme, jaká bude a jestli si ji taky oblíbím.

Hned po srazu jsem odjela k Irence z Knihánkova domů a společně jsme prožily hned několik super dní. Hodně jsme natáčely, videa najdete na jejím kanále. No, a jelikož jsem se nemohla zúčastnit jejího srazu v Brně, který byl několik týdnů před tím, tak jsem si od ní jednu knihu vybrala až teď a přispěla tak taky na útulek. Irenka měla doma poslední knihu Colleen Hoover, která mi v knihovně chybí a to "Život jedna báseň", mám velkou radost, že mě kniha bavila a že ji mám doma. Děkuji!

Poslední 3 knihy přišly v poslední srpnový den a já se bála, že snad nikdy nedojdou. Měla jsem z nich obrovskou radost a všechny už je mám i přečtené! Mou radost můžete vidět v unboxingu ZDE. Prozradím jen, že se jednalo o "Růži a dýku", "Sníh nebo popel" a nové vydání "Harryho Pottera a tajemné komnaty". Děkuji moc "Albatros média".

Tak tady to je, tohle je všech mých 16 nových knih. Děkuji všem nakladatelům a kamarádům za dárečky, děkuju. Dejte mi jako vždy vědět, která kniha vás zaujala, kterou jste četli a jak se vám líbila.

 


Komentáře

1 knihovnicka-jedne-knihomolky knihovnicka-jedne-knihomolky | 9. září 2017 v 12:27 | Reagovat

Moudrosloví chci koupit taťkovi, protože má GoT hodně rád a doufám, že se mu bude líbit. :)

2 Veru Veru | E-mail | Web | 9. září 2017 v 13:26 | Reagovat

Super přírůstky. Krvavé jahody mám už řadu let na svém top seznamu. Ale malá oprava, knihu nenapsala žena, o níž příběh vypráví. 😉

3 kath_the_bookworm kath_the_bookworm | E-mail | Web | 11. září 2017 v 13:48 | Reagovat

Tak to je nádherná kupička. Já jsem v srpnu přečetla druhý díl HP v originále a jsem ráda, že jsem se do tohoto světa zase vrátila ♥ Šest vran je na cestě, těším se až se do nich pustím. A Mudrosloví jsem si také tento měsíc pořídila, jelikož Tyrion patří i k mým oblíbeným postavám a vůbec by mi nevadilo ho vidět na Železném trůnu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama