Tisíc polibků – Tillie Cole

12. srpna 2017 v 22:12 | Penny |  Recenze
Autor: Tollie Cole
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 352
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 98 %

Taky se vám už někdy stalo, že jste přečetli super YA knihu a potom se jí žádná nebyla schopná vyrovnat? Já tenhle pocit měla třeba po dočtení knihy "Hvězdy nám nepřály" nebo "Všechny malé zázraky". Žádná kniha nebyla svým příběhem tak skvělá a tak bolestivá, jako tyhle dvě, teda až doteď! Dnes se tedy pokusím vyjádřit všechny pocity, které jsem měla během čtení "Tisíce polibků". Tahle kniha mě zničila, ale stálo to tak hrozně moc za to.


O vydání této knihy se po pravdě moc nemluvilo. Zaregistrovala jsem ji až někdy v červnu, kdy se objevila její obálka. Knihu jsem ze zahraničí neznala a až na základě anotace jsem si řekla, že ji zkusím. Recenzák si ke mně hledal cestu celkem dlouho a mezi tím ji přečetla hned řada mých přátel. Všichni do jednoho mi psali, jak úžasný je tento příběh a já jim skoro ani nevěřila. Pane bože, tahle kniha byla ještě lepší, než jsem si myslela.

Hlavními hrdiny našeho příběhu jsou Rune a Poppy, kteří se seznámili již ve svých pěti letech, kdy se Rune přestěhoval se svými rodiči do sousedního domu. Stanou se z nich velcí přátelé, jejichž příběh nabírá jiný směr, když je jim 8 let a Poppy umírá babička. Na smrtelné posteli svěří své vnučce velkou nádobu plnou 1000 růžových papírových srdíček, na která má po dobu celého svého života psát ty polibky, které jsou pro ni nezapomenutelné a při kterých jí málem pukne srdce. Když se Poppy s tímto poselstvím svěří Runovi, tak se jejich vztah přehoupne do jiné fáze, do fáze kdy Rune ví, že nechce dopustit, aby na těchto srdíčkách byl kdokoli jiný, než on. V 15 letech je z nich nerozlučný pár, který si byl očividně předem souzený. Jeden bez druhého se nehne. Vše se ale změní, když musí Rune zpět se svými rodiči do Norska, odkud pochází a kde jeho otec získává novou pracovní pozici. Poppy a Rune si slíbí, že si budou každý den volat a čekat, dokud se Rune nebude moci do USA znovu vrátit. Jednoho dne ale přestane Poppy odpovídat na všechny telefony a zprávy od Runa. Nikdo netuší proč. Po dvou letech se Rune vrací s rodinou zpět do USA a chce zjistit, co se mohlo pokazit. Pojďte se i vy vydat na cestu, ze které vyjdete se zlomeným srdcem a jedním nezapomenutelným milostným příběhem.

Já už teď nemám slov. Tenhle příběh mě změnil a zničil. Celá kniha je psaná neuvěřitelně krásným a poetickým jazykem, který vám bude lámat srdce. Každou větu, každý odstavec i každou kapitolu jsem si vychutnávala a i když je vám časem jasné, kam příběh směřuje, tak prostě věříte v nemožné a nechcete, aby všechno skončilo.

Co se týče postav. Rune je úžasný kluk, asi každá z nás by si přála mít po svém boku takového ochránce a takového přítele. Kdyby Rune existoval i v reálu, tak mu svěřím i celý svůj život. Co se týče Poppy, tak i ta se mi hrozně moc zalíbila, byť teď na vás podle popisu děje může působit trošku sobecky, tak mi věřte, že pro to má dobré důvody.

Co se týče srovnání… Věřím, že spousta z vás četla "Hvězdy nám nepřály" nebo "Všechny malé zázraky". Pokud se vám jedna z těchto knih opravdu líbila a patří pro vás mezi nej YA knihy (jako to mám já), tak nemůžete vynechat "Tisíc polibků", tahle kniha je pro nás, pro čtenáře, kteří čekali na něco skvělého, bolestivého a nezapomenutelného. Já už mám dalšího oblíbence a teď je čas, abyste ho měli i vy.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji hrozně hrozně moc nakladatelství "Euromédia", knihu pořídíte ZDE.

P. S. Nezapomeňte, že jsem vás varovala a že jsem vás upozorňovala, abyste měli po ruce kapesníky, já plakala hodinu (ano, hodinu).

 


Komentáře

1 Aires Aires | Web | 13. srpna 2017 v 22:25 | Reagovat

Moc pěkná recenze :)Kniha mě zaujala a rozhodně mě pořádně láká, takže si plánuji ji pořídit :)

2 Skléňa Skléňa | 14. srpna 2017 v 0:37 | Reagovat

Já se snažím si u skoro každé knihy říct: Bude se mi to líbit? Potřebuju to číst? Potřebuju další knížku? Pak si samozřejmě zjišťuji věci jako anotace, počet stran, recenze, autor, série atd. atd. ale teď už mám definitivně rozhodnuto. Tohle prostě potřebuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama