Příběh Harryho Pottera #1 – Kámen mudrců slaví 20 let

22. srpna 2017 v 20:16 | Penny |  Články
Harry Potter, láska, fenomén, naše dětství a spousta nezapomenutelných pocitů a zážitků. Svět Harryho Pottera je pro mnohé z nás tím nejlepším a nejúžasnějším, co jsme kdy v životě poznali. Jsem si celkem jistá, že každý z fanoušků, jako jsem já, čeká každý den na svůj dopis, který by nám ukázal, že tento svět skutečně existuje! Pokud jste taky takoví blázni do Harryho jako já, tak vás zvu k nové rubrice, která se tu bude objevovat. Jdeme na její první část.


Letos je to přesně 20 let, kdy v Anglii vyšel první díl Harryho Pottera a kamene mudrců! Po přečtení prvního dílu jsme už jen všichni čekali na další díly a na dalšího Harryho dobrodružství. No a v dnešním článku se s vámi podělím o své pocity z prvního dílu, o své oblíbené momenty, postavy a nakonec i o celou sbírku vydání tohoto dílu, které mám doma.

Já nevím jak vy, ale já se k prvnímu dílu Harryho Pottera dostala až ve svých zhruba 13 letech, kdy jsem si ho půjčila z knihovny. Z příběhu jsem sice nadšená byla, ale nějak jsem nesáhla po dalších knihách, ale mrkla na filmy. Proč? Proč jsem to udělala?

Zrovna v prvním dílu mám hned řadu oblíbených momentů. Ten první je bezpochyby ten, kdy Hagrid a Harry projdou do Příčné ulice, ta hudba a atmosféra! Já tam prostě chci! Hned další je první setkání s Malfoyem, to je prostě boží, jak ho Harry "utře". Scény s "Chloupkem" už snad ani nezmiňuju.

No a, jestli něco miluju na filmovém zpracování prvního dílu, tak je to soundtrack! Byla jsem i na živém koncertu, kde tuhle hudbu hrál k filmu orchestr a bože, husí kůže po celém těle. Klobouk dolů!

Co se týče postav, tak odjakživa zbožňuju Hagrida, Hedviku a Snapea. Mají charakter, přesah a dobré myšlenky. I když takový Albus Brumbál má taky něco do sebe, no ne?

Teď už se ale přesuňme k mé sbírce. Celkem mám v knihovně 4 různá vydání prvního sílu této série. První vydání je to klasické, které všichni spoustu let známe. Já mám doma konkrétně paperback, který je součástí boxu všech 7 knih. Druhým vydáním je samozřejmě ilustrovaný kámen mudrců s obrázky Jima Kaye, které jsou jednoduše perfektní. Další vydání jsem si pořídila celkem nedávno a to v červnu, v měsíci kdy Harry opravdu oslavil své 20 narozeniny. Musela jsem toto výročí taky nějak oslavit a tak jsem si pořídila jubilejní vydání Harryho Pottera a kamene mudrců k této příležitosti. Jedná se o paperback, ale existují i hardbacky, které jsou vždy v barvách jedné z kolejí, a na začátku knihy najdete vždy předmluvu zakladatele dané koleje. Já jsem jasným členem Havraspáru, takže barva mého vydání byla prostě jasná.

Poslední vydání je kámen mudrců v novém kabátu, které u nás vyšlo taktéž v červnu. Má krásnou obálku, která je slavná v zahraničí, kde vychází na paperbaccích. Nakladatelství "Albatros" bude postupně vydávat všechny díly s těmito krásnými obálkami, takže je čas si doplnit knihovnu. Toto vydání má navíc v sobě i boží mapu a je v pevné vazbě!

Určitě mi napište, kdy jste vy četli svého prvního Harryho, kterou část máte nejradši, co se vám líbí na filmu a jaké jsou vaše oblíbené postavy.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros média", nové vydání najdete ZDE.

 


Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 22. srpna 2017 v 20:26 | Reagovat

Já se k první knize dostala v téměř 12 letech a jsem ráda, že jsem tuhle manuální mohla prožít zrovna v tomhle věku, protože mne ještě neopustila dětská fantazie, ale zároveň jsem (později) začínala chápat takové ty věci které nebyly na první pohled patrné (viz Snape) :) na filmu mám taky hrozne ráda soundtrack, prostě mne úplně dostane do té atmosféry. Co se týče oblíbených postav tak mám ráda hlavně rodiny Weaslovych :D

2 Philliplib Philliplib | E-mail | Web | 13. května 2018 v 12:22 | Reagovat

<a href=http://jamer82-001-site1.htempurl.com/tds?id=7><img>http://jamer82-001-site1.htempurl.com/pr/images/1.jpg</img></a>

<a href=http://jamer82-001-site1.htempurl.com/tds?id=7>бесплатное знакомства отношение</a>

Онлайн сообщество знакомств для интимных встреч. лучшие встречи с противоположным полом для удовлетворения фантазий у тебя городе. Не проходи мимо - тебе понравится!

сайт табор знакомства версия, знакомства петропавловском, знакомства в воронеже без регистрации бесплатно, знакомство без майла, знакомства челябинск без, знакомства в гомеле, гей знакомства без, знакомства екатеринбург бесплатно, секс знакомства челябинск, знакомства девушками г, сайт знакомств красноярск, сайт знакомств круг, секс знакомства саратов, сайт знакомств кому за 50, знакомства подольск, интим знакомства регистрация, искать сайт знакомств, секс знакомства казань, время знакомства, loveplanet сайт знакомств, самые лучшие знакомства, знакомства в омске без регистрации, знакомство на ночь телефоны, сайт знакомств табор мобильная версия, яндекс знакомства, план знакомство, конспект знакомство с классом, друг вокруг знакомства регистрация, красивые знакомства, занятие знакомство с группой, сайт знакомств москва для серьезных отношений бесплатно, знакомства с богатыми женщинами, сайт знакомств уфа, знакомства с военными для серьезных, знакомства в возрасте, секс со знакомством, бесплатно знакомства город, интим знакомства без регистрации, сайт знакомств в минске, баду сайт знакомств на русском, самые популярные сайты знакомств

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama