Příběh Harryho Pottera #1 – Kámen mudrců slaví 20 let

22. srpna 2017 v 20:16 | Penny |  Články
Harry Potter, láska, fenomén, naše dětství a spousta nezapomenutelných pocitů a zážitků. Svět Harryho Pottera je pro mnohé z nás tím nejlepším a nejúžasnějším, co jsme kdy v životě poznali. Jsem si celkem jistá, že každý z fanoušků, jako jsem já, čeká každý den na svůj dopis, který by nám ukázal, že tento svět skutečně existuje! Pokud jste taky takoví blázni do Harryho jako já, tak vás zvu k nové rubrice, která se tu bude objevovat. Jdeme na její první část.


Letos je to přesně 20 let, kdy v Anglii vyšel první díl Harryho Pottera a kamene mudrců! Po přečtení prvního dílu jsme už jen všichni čekali na další díly a na dalšího Harryho dobrodružství. No a v dnešním článku se s vámi podělím o své pocity z prvního dílu, o své oblíbené momenty, postavy a nakonec i o celou sbírku vydání tohoto dílu, které mám doma.

Já nevím jak vy, ale já se k prvnímu dílu Harryho Pottera dostala až ve svých zhruba 13 letech, kdy jsem si ho půjčila z knihovny. Z příběhu jsem sice nadšená byla, ale nějak jsem nesáhla po dalších knihách, ale mrkla na filmy. Proč? Proč jsem to udělala?

Zrovna v prvním dílu mám hned řadu oblíbených momentů. Ten první je bezpochyby ten, kdy Hagrid a Harry projdou do Příčné ulice, ta hudba a atmosféra! Já tam prostě chci! Hned další je první setkání s Malfoyem, to je prostě boží, jak ho Harry "utře". Scény s "Chloupkem" už snad ani nezmiňuju.

No a, jestli něco miluju na filmovém zpracování prvního dílu, tak je to soundtrack! Byla jsem i na živém koncertu, kde tuhle hudbu hrál k filmu orchestr a bože, husí kůže po celém těle. Klobouk dolů!

Co se týče postav, tak odjakživa zbožňuju Hagrida, Hedviku a Snapea. Mají charakter, přesah a dobré myšlenky. I když takový Albus Brumbál má taky něco do sebe, no ne?

Teď už se ale přesuňme k mé sbírce. Celkem mám v knihovně 4 různá vydání prvního sílu této série. První vydání je to klasické, které všichni spoustu let známe. Já mám doma konkrétně paperback, který je součástí boxu všech 7 knih. Druhým vydáním je samozřejmě ilustrovaný kámen mudrců s obrázky Jima Kaye, které jsou jednoduše perfektní. Další vydání jsem si pořídila celkem nedávno a to v červnu, v měsíci kdy Harry opravdu oslavil své 20 narozeniny. Musela jsem toto výročí taky nějak oslavit a tak jsem si pořídila jubilejní vydání Harryho Pottera a kamene mudrců k této příležitosti. Jedná se o paperback, ale existují i hardbacky, které jsou vždy v barvách jedné z kolejí, a na začátku knihy najdete vždy předmluvu zakladatele dané koleje. Já jsem jasným členem Havraspáru, takže barva mého vydání byla prostě jasná.

Poslední vydání je kámen mudrců v novém kabátu, které u nás vyšlo taktéž v červnu. Má krásnou obálku, která je slavná v zahraničí, kde vychází na paperbaccích. Nakladatelství "Albatros" bude postupně vydávat všechny díly s těmito krásnými obálkami, takže je čas si doplnit knihovnu. Toto vydání má navíc v sobě i boží mapu a je v pevné vazbě!

Určitě mi napište, kdy jste vy četli svého prvního Harryho, kterou část máte nejradši, co se vám líbí na filmu a jaké jsou vaše oblíbené postavy.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros média", nové vydání najdete ZDE.

 


Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 22. srpna 2017 v 20:26 | Reagovat

Já se k první knize dostala v téměř 12 letech a jsem ráda, že jsem tuhle manuální mohla prožít zrovna v tomhle věku, protože mne ještě neopustila dětská fantazie, ale zároveň jsem (později) začínala chápat takové ty věci které nebyly na první pohled patrné (viz Snape) :) na filmu mám taky hrozne ráda soundtrack, prostě mne úplně dostane do té atmosféry. Co se týče oblíbených postav tak mám ráda hlavně rodiny Weaslovych :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama