Knižní přírůstky – Červenec 2017

15. srpna 2017 v 22:13 | Penny |  Články
Po pravdě je mi zase záhadou, jak se stalo to, že je červenec za námi a je tu už polovina srpna! Za chvíli bude zase škola a nebudeme mít na nic čas a budeme děsně unavení. Ach jo, už jsem moc pesimistická, že? Dneska jsme tu ale proto, abych vám ukázala, jaké krásky mi přibyly v knihovně tentokrát během července! Jste zvědaví? Tak jdeme na to!


Oproti minulým měsícům jsem byla svým způsobem hodná a poslušná. V mé knižní sbírce přibylo "jen" 12 nových přírůstků. Říkám jen, jelikož v červnu nebo v květnu byl můj počet nových knih vysoce přes 20, takže červenec byl vlastně návratem zpět na zem. Opět se ale jedná o skvělé kousky, tak se na ně pojďme podívat.

Hned na začátku prázdnin jsem zamířila do Levných knih, ze kterých jsem si odnesla hned dvě knihy, které jsem rozhodně nepotřebovala, nebo jo? Tou první je "Archiv" od Victorie Schwab. Kdo mě pravidelně sleduje, tak ví, že tahle autorka je takovým mým letošním objevem, takže její další kniha za 59 korun musela být nutně moje! Neplánovaně jsem k ní přidala knihu s názvem "Počátek",což by měl být první díl ze série, ale co jsme to tak s pár lidmi sledovali, tak by další díly měly být pouze volnými pokračováními, tak uvidíme.

Poté jsem byla na dovolené v Třebíči a Telči. V Telči jsem narazila na naprosto krásné a útulné knihkupectví, které mě tak okouzlilo, že jsem si z něj musela něco odnést. Po dlouhém uvažování jsem zvolila "Starý kraj", knihu z nakladatelství "Host", kterou jsem měla v seznamu "pořídit si" pěkně dlouho. Musím vám ale říct, že jsem ji už i přečetla a zas taková pecka to nebyla, škoda.

V polovině července jsem měla svátek, a co jiného by mi mohl dát můj přítel, než knihu. Tentokrát z mého seznamu zvolil klasiku, kterou mi doporučoval úplně každý. Jedná se o "Tři kamarády", příběh, který mi až doteď unikal, navíc ho mám s asi nejlepší obálkou, jaká se dá nyní sehnat. Tak uvidíme, zda doporučení nelhala.

K svátku mi taky přišel super slevový kód od "Knihy Dobrovský", je vám jasné, že jsem ho musela využít. Cíleně jsem si šla pro třetí díl jedné série a to pro "Girl online jde svou cestou". Opět to bylo super letní čtení. V regále jsem ale zahlédla i knihy z "Hostu" se slevou a nějak jsem neodolala a odnesla si tu, kterou jsem chtěla už ták dlouho a to "S elegancí ježka". Pevně doufám, že bude tak skvělá jako ohlasy na ni.

Pár dní na to mi konečna dorazila kniha, na kterou jsem ze zahraničí slyšela opravdu parádní názory. Přišla mi kniha "When Dimple met Rishi", která mě tedy v prvé řadě zaujala svou letní obálkou. Až poté jsem zjistila, jak super prý je. Já se na ni tak těším!

Opožděný dárek od babičky k svátku byl vážně skvělý. Víte proč? Protože jsem konečně dala na vaše doporučení a nechala si pořídit "Papírovou princeznu", knihu, která je nyní mou novou závislostí. První díl byl sice návykový a čtivý, ale dva týdny poté měl vyjít v češtině díl druhý, "Prokletý princ", který je ještě lepší! Šla jsem si pro něj do knihkupectví přesně v den, kdy u nás vyšel a do noci jsem ho dočetla. Jako nebudu lhát, vyhlížím třetí díl s otevřenou náručí.

Konečně jsou tu recenzáky. Červenec je na ně vždy slabší, ale i přes to mi přišel jeden balíček od "Albatros média". První knihou je soubor 12 letních povídek nesoucí název "Letní dny a noci". Tou druhou je prvotina české autorky "Tisíc východů slunce", což byla opravdu taková jednohubka do letního dne.

A jsme u poslední knihy. Je to těžko k uvěření, ale po dvou měsících hledání se mi konečně podařilo pořídit knihu "Hlas nože", první díl série "Chaos" od mého milovaného Patricka Nesse. Trvalo to tak dlouho pro to, že je kniha opravdu nesehnatelná, tímto je má radost o to větší.

Tohle je tedy všech mých 12 nových knih, která jsem nashromáždila za červenec. Jako vždy mi určitě napište, kterou z nich jste četli a jak se vám líbila nebo jestli některou máte doma a chystáte se na ni.

 


Komentáře

1 Trÿa Trÿa | Web | 15. srpna 2017 v 22:23 | Reagovat

Já jsem Archiv viděla v Levných knihách Beránek (myslím) za 99 Kč, ale vzhledem k blížící se dovolené jsem odolala pokušení si jej koupit.

Další hezký článek a příjemné počtení. :)

2 Bětka Bětka | Web | 16. srpna 2017 v 8:32 | Reagovat

Taky jsem si koupila S elegancí ježka :))

3 Aires Aires | Web | 18. srpna 2017 v 21:02 | Reagovat

Moc pěkné kousky :) Vážně skvělé čtení :) Chystám se na Royaly i na Hlas nože :) A Archiv je výborný :) Jen kniha When Dimple met Rishi pro mě byla velkým zklamáním. Moc se mi líbila obálka a višchni si ji chválí, ale mě štvala nafoukaná hlavní hrdinka a čtení jsem po čtvrtině knihy vzdala :D Tak snad se ti bude líbit více, přeji hezké čtení všech nových kousků :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama