První narozeniny blogu aneb již třetí soutěž o super knihy

15. července 2017 v 18:09 | Penny |  Články
Dnes je tomu přesně rok od chvíle, kdy jsem byla zoufalá ze školy, z koníčků i ze sebe samotné. Moje kamarádka se rozhodla mě zachránit a vymyslela mi nový koníček - psaní blogu. Původně jsem si říkala, že to nemá budoucnost a že v tom stejně nemůžu být ani trošku dobrá. No, rok je ale pryč a já prožila tolik super akcí a přečetla a zrecenzovala tolik fantastických knih, že se až sama tomu všemu divím. Nic by ale nešlo bez vás, takže dnes tu pro vás mám odměnu!


Jak už jsem říkala, rok utekl jako voda a stalo se toho opravdu tolik! Za prvé se mi začalo lépe dařit v mém životě jako takovém. Za druhé, škola nešla "do kopru". A za třetí mám tenhle svět, kam mohu kdykoli zamířit.

Zažila a zúčastnila jsem se skvělých akcí, jako byly: Svět knihy, Humbook (jdu i letos), Yoli pikniky, Kubovy bookcluby a různá setkání s vámi. Dále jsem získala během uplynulého roku velice ale velice cenné spolupráce, díky kterým se osobně setkávám s autory (Patrick Ness) a poznávám další blogery. Nikdy nepřestanu být vděčná těm, kteří si mě vzali pod svá křídla a vložili do mě svou důvěru. Pouhé děkuji, nebude nikdy stačit.

A potom jste tu VY, čtenáři! Bez vás by tohle všechno ani neexistovalo, kdybyste mé články nečetli, tak bych na ty akce nechodila, ani bych vás nepotkala a rozhodně bych dál nepsala. Nedokážu ani vyjádřit, jak jsem šťastná, když někoho z vás inspiruju nebo když někdo dá na má doporučení a potom mi poděkuje. To je jednoduše nepopsatelné!

Vím, že je vás víc, než zvládnu odměnit, ale i tak jsem se rozhodla, že bez soutěže se nemohou narozeniny blogu slavit. Mám tu dnes 3 knihy, kterými bych třem z vás chtěla udělat radost. První je "Zmizelá", absolutní thrillerový fenomén, který má i skvělou filmovou adaptaci. Kdo mě zná, tak ví, že na thrillery moc nejsem a tak budu ráda, když bude dělat parádu někomu jinému v knihovně. Druhou je "Jak stvořit dívku", nenápadný oddechový román, který popisuje dospívaní každé dívky trošku ironickou a sarkastickou formou. Na léto ideální čtení! No a třetí knihou je zástupce fantasy a YA literatury v jednom! Jedná se o "Stránky světa", první díl série s krásnými obálkami, jejíž druhý díl vyjde letos na podzim! Je tu tedy super příležitost přečíst si první díl a navázat plynule druhým.

Teď už ale, co musíte udělat pro to, aby byla jedna z těchto knihy vaše!
1) Musíte mě sledovat na mé facebookové stránce - odkaz ZDE.
2) Musíte mě sledovat na mém instagramu - odkaz ZDE.
- Nechci si dělat reklamu, je to jen z toho důvodu, že na těchto dvou stránkách bude probíhat losování výherců, tak ať jste u toho
3) Napište mi tady dolů do komentářů jednu knihu, která vás letos při čtení dostala a proč byste mi ji doporučili. Ráda se inspiruju.
4) Nezapomeňte připsat ke komentáři emailovou adresu a knihu, kterou byste rádi vyhráli!

Nyní ještě pár důležitých informací!
- Zúčastnit se může každý, kdo má doručovací adresu v ČR
- Pokud vás zaujaly všechny knihy nebo jen 2 ze 3, tak napište všechny, o které soutěžíte, snažím se jen vyvarovat tomu, aby někdo neměl doma stejnou knihu dvakrát à takže pokud byste chtěli kteroukoli z těchto tří knih, tak napište všechny nebo jednoduše vyjmenujte dvě, pokud jednu z nich už máte
- Soutěž končí 23.7. 2017 !!!!

To je tedy vše, co jsem asi chtěla říct. Budu vám držet palce do soutěže a ještě jednou moc moc moc děkuju za podporu a přízeň, pevně věřím, že vás nezklamu a budete s články i nadále spokojení.

 


Komentáře

1 Jolana Houšťová Jolana Houšťová | E-mail | 15. července 2017 v 18:29 | Reagovat

Tenhle rok je teprve v půlce, ale těch knih, které mě dostaly je docela dost, třeba (jak jinak) Dvůr mlhy a hněv, Paní půlnoci, Selekce, Loď mezi hvězdami nebo Krvavé ostří, no jejich dost.
A protože mám na svém seznamu knih především fantasy, tak nějaká oddychovka by neuškodila, takže bych měla zájem o knihu Jak stvořit dívku.

2 Selfinka Selfinka | E-mail | 15. července 2017 v 18:35 | Reagovat

Ahojky, zaprvé chci pogratulovat tobě i blogu ke krásným prvním blogovým narozeninám!! :) A taky ti chci popřát, ať se blogu daří a pořád tě baví.
A teď jdu zkusit štěstí v soutěži - na FB i Insta tě sleduji :)
Knížka, která mě za letošek nejvíce dostala - no zatím jsem toho za letošek moc nepřečetla, ale z toho mála vyberu Řeky Londýna od Bena Aaronovitche (a další díly v sérii). Tenhle autor mě nadchl, protože píše velmi zajímavým stylem a má super náměty. A hlavně - já jsem ujetá na obálky knih a ty jeho, prostě TOP!! Snad tě trochu inspiruji.
Můj email - selfinka@gmail.com
:)

3 Selfinka Selfinka | E-mail | 15. července 2017 v 18:35 | Reagovat

[2]: zapomněla jsem napsat knihu: Stránky světa

4 Tes Tes | 15. července 2017 v 18:48 | Reagovat

Ahoj, tento rok mě dostal Skleněný trůn. Sice mě prvních 100 stran nebavilo, ale pak se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout! :) email: zborilovat@cmgpv.cz.
A knihu kterou si přeji? Stránky světa :) díky moc za super soutěž

5 Trÿa Trÿa | 15. července 2017 v 18:50 | Reagovat

Zdravíčko!
Tvůj blog čtu krátce, ale už mám pročtené všechny Tvé články a na Tvou tvorbu nedám dopustit, protože se mi prostě líbí.
Tento rok mě asi nejvíc dostala série Staré Království od Gartha Nixe. Nádherná série zasazená do nového fantasy světa s úžasným příběhem a postavami. Od Nixe ostatně miluji všechno a nedám na jeho knihy dopustit.
Taky mě bavila Škola Dobra a Zla, všechny díly a nechápu, že jsem se k ní nedostala dřív.
No a právě teď jsem dočetla Skleněný trůn od Sarah J. Maas a je asi jasné, že jsem nadšená a potřebuji další díly.
Doufám, že jsem tě inspirovala k přečtení nějaké nové knihy. :) Přeji mnoho úspěchů a štěstí!

E-mail - kulma03@seznam.cz
Kniha - Jak stvořit dívku

(Do konce prvního srpnového týdne budu bez wifi, takže kdyby se náhodou poštěstilo, dozvím se to až v tu dobu.)

6 Iva Burdova Iva Burdova | E-mail | 15. července 2017 v 19:05 | Reagovat

Ahojky, tento rok mě nejvíce dostaly vsechny knihy od A. Pottrove a K.Mortonove a proč jsou bezvadný, báječný a hlavně trocha napětí a hodně romantiky :). Další co se mi moc libila byla super byla kniha Divka která spadla z nebe a jeji pokračování Provazochodkyne jsou to úžasný příběhy z Francie z období 2.sv války.... můj email iva.burdova@seznam.cz
A knihu kterou bych si přála je Zmizela :). Jinak strašně moc gratuluji k narozeninám blogu a doufam, že ti třeba dám i nejakou inspiraci na krasnou četbu. Tvuj blog je moc krásný a inspirativni :)

7 Luc Luc | 16. července 2017 v 9:22 | Reagovat

Jsem ráda, že tvůj poslední rok byl tak úspěšný a šťastný - snad to tak bude i dál. Samosebou blogu přeji všechno nejlepší ❤ věřím, že narozenin oslaví spoustu 😉 Za letošní rok mě nejvíce oslovila kniha Možná jednou od C. H. Tato autorka píše brilantně, čtenář pouze nečte, ale knihu přímo žije. Navíc je kniha doplněna o vlastní soudtrack, což knihu posunuje na "vyšší level" - je to něco originálního, co se jen tak nevidí. Už teď se těším na další knihu této autorky, na kterou snad nebudeme muset příliš dlouho čekat ❤ Ze soutěžních knih mě nejvíce zaujala Zmizelá a můj email je: luckoutna@seznam.cz

8 bookowl bookowl | 16. července 2017 v 12:59 | Reagovat

Ahoj, jak už zde psalo více lidí, moc ráda si pročítám tvé články a jsi jedna z mých nejoblíbenějších knižních blogerek vůbec. Tento rok se mi hodně líbila kniha Erebos, série Pátá vlna a poté samozřejmě knihy od Sarah J. Maas. Ráda bych soutěžila o knihu Zmizelá. email: bookowl01@seznam.cz
Přeju, aby se příští rok vydařil stejně jako tento :)

9 Zuzana Zuzana | E-mail | 17. července 2017 v 10:36 | Reagovat

Zdravím a pozdravuji, tento rok čtu zatím samé dobré knížky, naposledy mě hodně zaujala knížka Sůl moře, předtím nebyly špatné Sedmilhářky, no a super je cokoliv od Patrika Hartla :-) Můj e-mail je zuzvil@centrum.cz a moc by se mi líbila knížka Zmizelá, případně knížku Stránky světa. Děkuji a všechno nejlepší k 1. narozeninám :-)

10 Tess Tess | 17. července 2017 v 21:56 | Reagovat

Ahoj, blahopřeji k prvnímu úspěšnému roku blogování a  doufám, že v tom budeš ještě dlouho pokračovat, protože nespočetně krát jsem si zakoupila knížku na tvé doporučení v recenzi a ještě jsem nelitovala! Každopádně tento rok mě (prozatím) uchvátila knížka Half lost od Sally Green. Sice je to už třetí díl, ale celá trilogie je strašně super! Opravdu tě vtáhne do děje a hlavně mi to nepřipadá jako klasická YA. :)
e-mail: terda4ever@seznam.cz
A docela by se mi šikla nějáká oddechovka mezi těmi fantazi, sci-fi,.. tak Jak stvořit dívku ;)

11 Lenka Lenka | 19. července 2017 v 18:54 | Reagovat

Ahoj, gratuluji k narozeninám! Tento rok mě uchvátila klasika... Jih proti Severu, pokud si dosud nečetla, tak doporučuji! :)
email: elisalenulka@gmail.com
A líbila by se mi Zmizelá.

12 Bára Bára | 20. července 2017 v 18:17 | Reagovat

Zdravím! Bohužel asi nikdy nepřečtu žádnou knihu dříve než ty :DD. Za poslední dobu jsem si hodně oblíbila knížky Aleny Mornštajnové, Johna Boyna nebo takový ty samostatný slavný novinky jako je teď Kosmonaut z Čech. Ale jestli mám vybrat jednu, tak teda - Som Idealista je malinkatá knížka citátů od noname autorů a je to boží smutný a veselý v jednom. Jo, a taky se ta knížja vejde do ruky :)).

PS. chtěla bych všechny! :D

email: barunkaheczkova@seznam.cz

13 Reading with Lucy Reading with Lucy | 20. července 2017 v 20:49 | Reagovat

Ahoj! Moc gratuluji k prvním narozeninám blogu!!!!
Já ti rozhodně doporučuji knihu Narodili se, aby přežili. Je to naprosto skvělá kniha, která je z období druhé světové války o třech těhotných ženách, které i když byly v koncentrácích, tak přežily. Čte se to velice lehce a hodně tě to vtáhne do stránek. Také se dozvíš spoustu nových věcích o druhé světové. Hlavně se mi to líbí, že se to čte jako příběh a ne jako na wikipedii a podobně :D

Moc ráda bych si vybrala Zmizelou nebo Stránky světa. Měj se krásně! :)
E-mail: acupofluck@gmail.com

14 Nicola Nicola | E-mail | 20. července 2017 v 22:31 | Reagovat

Mě tento rok dostaly dvě knížky a nemůžu se rozhodnout, která více. První byla knížka 13 reasons why a prostě tak moc emočně náročnou knížku jsem ještě nečetla. A poté Everything, everything a ta pro to, jelikož jsem od ní čekala obyčejný románek, ale nakonec to bylo něco úplně jiného. Knížka byla prostě usměvavá a hlavní hrdinku nejde nemilovat už od první otevření knížky. A proto jsem ji přála to nejlepší.
Doma nemám ani jednu z knih a tak soutěžím o všechny :)
Můj email - nicola.kremeckova@seznam.cz

15 Viky Viky | 21. července 2017 v 7:31 | Reagovat

Ahoj, takže nejdříve bych ti chtěla moc pogratulovat k roku na tomto blogu, doufám, že se ti bude i nadále dařit - a určitě ještě mnohem víc nežli doteď. A knihy, které mě tento rok nejvíce zaujaly jsou dvě - Jana Eyrová je pro mě naprosto úžasný a nezapomenutelný příběh. Opravdu mě dostal do kolen. A potom je to Dánská dívka. Možná je to tím, že tuto komunitou celkově dost podporuji, ale pro mě má ta kniha neskutečný význam a to jak je napsána - prostě nádhera. A nejraději bych soutěžila o Jak stvořit dívku, jelikož je mi z těchto knih tak nějak nejbližší :) měj se krásně a ať se ti daří! :)
Email - viktorkastyriakova@seznam.cz

16 Hana Hana | 21. července 2017 v 7:37 | Reagovat

Ahoj, letos jsem (zatím) četla samé dobré knížky. Nejvíce jsme si zamilovala Čáry života, Illuminae a Mise Afgánistán od Tomáše Šebka. Všechno nejlepší k narozeninám!!!
e-mail: hana.byk@seznam.cz
knížka: Stránky světa

17 Majda Majda | 21. července 2017 v 8:27 | Reagovat

Tenhle rok mě nejvíce překvapila a naprosto uchvátila knížka "První konec" od Lauren James. Vlastně pořádně ani nevím čím byla tak skvělá, je to jednoduchá, romantická oddechovka, ale totálně jsem si ji zamilovala...
e-mail: maroszova.marketa@seznam.cz
Výběr knížky nechám na tobě :)

18 Skléňa Skléňa | E-mail | 22. července 2017 v 8:13 | Reagovat

Co mám dělat když nemám facebook ale sleduji tě na instagramu? Můžu také soutěžit? Tenhle rok jsem zatím četla samé dobré knížky ale nejvíce se mi asi líbilo Volání netvora na které se chystám i v originále a jsem na sebe zvědavá :D a hned za ní vede Probuzení Simona Spiera, to byla taky moc krásná knížka. A nejvíce mě láká knížka Jak stvořit dívku, protože je mi nejbližší a byla bych nerada kdybych si jí nechala ujít :)
Email: adelka.sklenka@seznam.cz

19 Booksbycath Booksbycath | 23. července 2017 v 9:11 | Reagovat

Ahoj. Za tento rok jsem přečetla více než 70 knih a zaujala mě tak polovina z nich takže výběr byl těžký, takže jsem to vzala tak, která kniha mě zaujala za tento týden. A to byla kniha Tíha vesmíru od Jenifer Niven. Moc knihu doporučuji.
Můj e-mail je kacenka551@seznam.cz
A kdybych si měla vybrat knihu tak nevím. Všechny vypadají dobře. Takže asi říkám všechny. ;)

20 Luccyanne Luccyanne | E-mail | 23. července 2017 v 9:32 | Reagovat

Ahoj a všechno nejlepší k blogovým narozkám :). Z knih, co jsem už letos stihla přečíst mi nejlepší přišla kniha Illuminae, kterou jsem díky skvělému zpracování a poutavému příběhu zhltla téměř najednou a nemůžu se dočkat pokračování.
Můj email je lucka.vsianska@gmail.com a z knih bych si přála buď Jak stvořit dívku nebo Stránky světa.

21 Gabriela Gabriela | E-mail | 23. července 2017 v 9:59 | Reagovat

Na úvod ti popřeji všechno nejlepší  Jelikož jsem letos maturovala,tak jsem moc knižek nestihla,uˇ to ale doháním :) nejvíce me vyloženě dostala kniha Nocte od Courtney Coleové. Je to kniha o dvojčatech a každý píše něco na způsob deníku. Celá kniha je velice zajímavá,ale nejvíce mě překvapil ten konec. Závěr jsem opravdu nečekala a po dočtení jsem jenom seděla s pusou otevřenou. Poslední stránky jsem přečetla asi 10x a doufala,že jsem něco přeskočila. Mohu jen doporučit. Mimochodem kniha má krásnou obálku. Radost pohledět.
Můj email je gabina.stichova@gmail.com a ani jednu knihu jsem zatím neměla to štěstí přečíst

22 Anna n. Anna n. | E-mail | 23. července 2017 v 10:47 | Reagovat

Ahoj, já bych ti doporučila knihu Psí poslání. Kniha je velmi čtivá a zároveň na konci smutná. 😉
Avšak myslím si, že by se ti mohla líbit ☺
Můj e-mail - aniska.novakova@gmail.com a přála bych si knihu Stránky světa ☺
PS. Všechno nejlepší

23 Anna E. Potter Anna E. Potter | Web | 23. července 2017 v 11:34 | Reagovat

Takže zlatíčko, jdu se taky zúčastnit 🙈💕
Takže já bych ti doporučila Holmesovu učedníci od Laurie R. King, ale protože vím, že ty detektivky moc nečteš, jdu se podívat, do seznamu na Goodreads abych ti doporučila něco pro tebe vhodného. (Po chvilce hledání) no tak asi zůstaneme u té učebnice, protože potom bych ti doporučila Panenku (kterou už mas přečtenou) nebo Chrise Cartera (o kterém už taky víš). Ještě bych mohla poznamenat, že se mi moc líbila Petr a Lucie od Rollanda a Matka od Čapka 😂🙈

Můj e-mail je anicka.hrncarkova@seznam.cz a chtěla bych Stránky světa 🙈  A přeju ti více a více čtenářů :)

24 Hanulinkaaa Hanulinkaaa | E-mail | 23. července 2017 v 12:46 | Reagovat

Ahoj, zaujala mě dvoudílná série knih Perfekcionistky. Je to na způsob Prolhanych krásek, protože to píše stejná autorka. Druhy díl- tedy rozuzlení mě naprosto šokovalo, nečekala jsem to :)
Soutěžím o všechny knihy.

ghanicka@seznam.cz

25 Lucka Lucka | E-mail | 23. července 2017 v 13:21 | Reagovat

Ahoj takže mě hodně dostala série nástroje smrti. Je to fantasy série a je podle toho natočen také film a televizní seriál což mě obojí také hodně zaujalo takže strašně moc doporučuji je to moje nejoblíbenější knižní série. Chtěla bych soutěžit buď o knihu zmizelá nebo stránky světa

26 Markéta Markéta | E-mail | 23. července 2017 v 16:40 | Reagovat

Ahoj:) Přeju všechno nejlepší ke knižním narozeninám:) Já bych ti určitě doporučila Vše, co jsme si nikdy neřekli (neskutečně silná kniha, která tě donutí procítit všechny emoce a pocity, které mají dané postavy) a také Na konci samoty, na kterou mě nalákala ve videu Lucka z Martinusu a která opravdu stojí za přečtení:)
Výběr knihy nechám na tobě, krásné léto!:)

27 Eliška Eliška | 23. července 2017 v 18:43 | Reagovat

Ahoj :) tento rok ma najviac oslovila kniha Chatrč nádherné dielo.. Keď som knižku dočítala hneď som chcela začať od znova. Takže určite doporučujem :) chcela by som súťažiť hlavne o knižku Zmizelá ale aj Jak stvorit divku alebo Stránky sveta by tiež velmi potešili. :)
email: elidreveniakova@gmail.com

28 Adela Lizalova Adela Lizalova | E-mail | 23. července 2017 v 19:50 | Reagovat

Ahoj, tento rok jsem se zaměřila spíše na starší klasiky a už po několikáté přečetla jedním dechem Sophiinu volbu a momentálně mám rozečtenou anglickou oddechovku "Be careful what you wish for".
Knizka by me potesila Zmizela :-)

29 Šárka Šárka | E-mail | Web | 23. července 2017 v 20:36 | Reagovat

Zdravím a moc gratuluji k blogovým narozeninám. Z poslední doby bych určitě doporučila Psí poslání anebo Má ji rád, nemá ji rád. A určitě bych doporučila ještě knihu Kdysi - silný příběh z období holokaustu vyprávěný z pohledu dítěte. Krásná kniha.
Potěšila by mě kniha Zmizelá nebo Jak stvořit dívku:) Šárka
sarkabooks@seznam.cz

30 Táňa Táňa | E-mail | 23. července 2017 v 22:53 | Reagovat

Zdravím :) Knížka,která mě letos nadchla se jmenuje Nebe opravdu je.... :) Knížka určitě nenadchne tak půlku obyvatel, jelikož je zaměřená na křesťanství. Malý Colton přežije komplikovanou operaci slepého střeva. Po několika měsících začne vyprávět, že během operace vystoupil ze svého těla, navštívil nebe a vrátil se zpátky... Dlouho jsem po přečtení o knížce přemýšlela, jelikož já sama jsem křesťanka :) Přemýšlela jsem jestli to tak opravdu bylo, jestli to byla jen Coltnova představa. Nakonec jsem došla k závěru, že to nezjistím, ale ráda tomu budu věřit :) Nejvíce by mě potěšila knížka Stránky světa :) Email: tanickassk@seznam.cz

31 Lenka Skácelová Lenka Skácelová | E-mail | 23. července 2017 v 23:07 | Reagovat

Ahoj, nevím jestli se můžu ještě zúčastnit. Snad jo...
Letos bych řekla, že jsem že žádné knihy nebyla nějak urvaná... Jako jo líbily se mi a některé opravdu moc, ale pořád tak nějak to nebylo ono. Ale teď jsem se o prázdninách znovu pustila do Dvora trnů a růží a teď čtu Dvůr mlhy a hněvu a ten se mi moc líbí. Je to přesně ta kniha, kterou jsem potřebovala. Potřebovala jsem nabudit a to mi ta kniha dala. 😊
    Potom mě ještě velmi mile překvapil Jen jeden den, Univerzita výjimečných, Oko za oko a První konec 😇
    Jinak velká gratulace 😘

32 Lenka Skácelová Lenka Skácelová | E-mail | 23. července 2017 v 23:08 | Reagovat

Zapomněla jsem napsat, že mám zájem o knížku Zmizelá 😃

33 Katrinka Katrinka | E-mail | Web | 23. července 2017 v 23:48 | Reagovat

Zdrávko. :)
Pokud bych měla mluvit o knize, která mě od začátku roku něčím zaujala, rozhodněby to byla knížka Kouzelný náramek - příběh o třech generacích a jejich osudech. A o vyprávění babičky s počínající demencí. Nádherný, dojemný... nemohu se o něm nějak moc rezepisovat, protože má takové kouzlo, že by tento příběh měl člověk přečíst sám.
Jinak mám teď ve čtečce rozečtenou fanfikci na anime Detectice Conan, "When Pandora's Box is Opened", a ta je perfektní. Četla jsem ji už před několika lety a stále se držím toho, že je to jedna z nejlepších fanfikcí napříč fandomy. :)

Pokud bych si měla vybrat knížku, kterou bych chtěla vyhrát, je mi to upřímně jedno - ani jednu z nich jsem zatím nečetla a vypadají fantasticky. :)
Jinak pokud bys chtěla a budeš mít čas a chtěla se seznámit s dalšími blogery, můžeme někdy zajít v Praze na kafe a popovídat si o knížkách a psaní blogů. ;-)

34 Kateřina Šeredová Kateřina Šeredová | E-mail | 23. července 2017 v 23:53 | Reagovat

Ahoj a moc gratuluji! Měla bych zájem o knihu Stránky světa, nebo popřípadě Zmizelá 😊 beruska1.9@seznam.cz
Jinak dnes jsem dočetla Všechno, úplně všechno a na to, že jsem spíš fantasy typ, jsem se do knihy totálně zamilovala. Bylo to poutavé, a prostě jsem se nemohla odtrhnout!💓 Z fantasy bych ti asi doporučila Skleněný trůn.. a proč? Vlastně ani nevím, ale ta série mě ohromila 💓

35 penny-and-books penny-and-books | Web | 26. července 2017 v 12:41 | Reagovat

Gratuluji výhercům :) Knihu Zmizelá získává Bookowl :) Knihu Stránky světa dostane Selfinka a Jak stvořit dívku zašlu Gabriele (komentář číslo 21). Ještě jednou děkuji za komentáře a přízeň :) Plánuju soutěže na instagramu, tak mě dál sledujte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama