Krátká úvaha o renovacích aneb přiznání Fredrika Backmana

13. července 2017 v 0:04 | Penny |  Články
Léto je v plném proudu a mnoho z nás má chuť přečíst si něco vtipného, originálního a neotřelého. Přesně takové jsou knihy Fredrika Backmana. V nakladatelství "Host" vyšly v minulosti již 3 jeho tituly: "Muž jménem Ove", "Babička pozdravuje a omlouvá se" a "Tady byla Britt-Marie". Letošek tedy nemůže být ochuzen o další jeho příběhy. Již v srpnu vyjde kniha "Co by můj syn měl vědět o světě" a v listopadu to bude "Medvědín", který zní fantasticky! Co se tím vším snažím říct?


Společně s nakladatelstvím "Host" se během následujících a uplynulých dní objevují na různých blozích a webech přiznání právě Fredrika Backmana! A díky nim můžete obě chystané a již zmíněné knihy vyhrát! Ve všech přiznáních jsou indicie, které vám k výhře napomohou. Tady je tedy můj kousek J.


Krátká úvaha o renovacích

Nedávno se k nám přistěhoval tenhle soused, který celou neděli vrtá do zdi ve třicetivteřinových intervalech s pětiminutovými prostoji.

Vrtá 30 vteřin. Pak je 5 minut ticho. Pak 30 vteřin vrtá. Pak je 5 minut ticho.

Nejsem nijak zvlášť zručný. Takže jsem si prostě okamžitě pomyslel: Co se to sakra v tom bytě pod námi DĚJE během těch pěti minut? To je ta vrtačka tak nesnesitelně těžká, že ji soused nezvládne držet déle než třicet vteřin? Věší na zeď do řady sto padesát prťavých obrázků, které jsou tak titěrné, že po každém přivrtání soused ztratí krabičku, v níž je má uložené? Nebo na tu zeď přivrtává vzácné motýly, které nejprve jednoho po druhém musí chytit na balkoně? Nebo si tam buduje stěnu z Interstellaru, který nechápu, protože jeden fakt naštvaný chlápek v posilovně říkal, že si "lidi myslej, že Christophera Nolana chápou, ale přitom Christophera Nolana VŮBEC nechápou, chápeš to?!"?

Nechci, aby to znělo moc radikálně. Ale v tomto bytovém družstvu by mělo existovat nějaké pravidlo o tom, že se v tomto bytovém družstvu, ksakru, smí vrtat pouze nepřerušovaně.

V tomto bytovém družstvu si za své chyby, ksakru, zodpovídáme sami.

Když o tom teď tak přemýšlím, jiný soused včera pořádal večírek a jeden z hostů byl takový ten podnapilý DJ, co žádnou písničku nenechá hrát déle než patnáct vteřin, aniž by zařval: "NÉ, NÉ, PUSTIM RAČI TODLENCTO!!!", přepne skladbu a zesílí ji. A po patnácti vteřinách začne řvát: NÉ, NÉ, PUS…"

Fajn.

Začínám chápat toho vrtajícího souseda. Mohli bychom si rozumět.

ŠTÍTKY: Buď je to takhle, nebo je to zatraceně nezodpovědná dětská oslava, kde některý z rodičů povýšil hru "připni oslíkovi ocas" na zcela novou úroveň.


Zdroj: http://www.fredrikbackman.comDalší přiznání Fredrika Backmana najdete v pondělí 17. července na webových stránkách Skandinávského domu ZDE.

Předchozí příspěvek už visí na blogu She is a Bookoholic ZDE.

Pro přehled a účast v soutěži o knihy Co by můj syn měl vědět o světě a Medvědín sledujte facebook nakladatelství Host ZDE.

 


Komentáře

1 Gabux Gabux | Web | 2. srpna 2017 v 21:31 | Reagovat

On je dokonalej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama