Kód horečky – James Dashner

20. července 2017 v 21:11 | Penny |  Recenze
Autor: James Dashner
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 312
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 94 %

Když jsem si na začátku letošního roku dělala seznam nejočekávanějších titulů, tak mezi nimi nemohl chybět druhý prequel jedné z mých nejmilovanějších sérií vůbec. Nebudu lhát, těšila jsem se skutečně hodně a očekávání bylo obrovské. Všechny knihy z této série miluju a tlak na poslední, pátou knihu, byl nadprůměrně obří. Ale víte co? Ono to bylo ještě božejší! Tohle prostě potřebujete!


Jak už bylo zmíněno v úvodu, tak se jedná o druhý prequel. Samotná série "Labyrint" měla původně jen 3 knihy, dále k nim byl dopsán první prequel s názvem "Rozkaz zabít" a nakonec i "Kód horečky", kterým se tu dnes budeme zabývat. Původní trilogie byla fantastická a prequely jsem uvítala s otevřenou náručí, jelikož první tři knihy nám nechaly hned několik otazníků. Díky prequelům dnes ale známe odpovědi.

Jednu nevýhodu ale tento prequel přeci jen má. Sice předchází samotné trilogii, ale na rozdíl od prvního prequelu by se měl číst až po přečtení samotné trilogie. V prvním prequelu jsou jiné postavy, které s trilogií jako takovou moc nesouvisí, nicméně v tomto druhém prequelu máme zpět naše milované hrdiny a odhalujeme další informace, které jsme po přečtení prvních třech knih nevěděli.

Jak jsem zmínila před chvilkou, tak v této knize se opravdu setkáme s našimi úžasnými hrdiny z původní trilogie. Myslím si, že na tohle jsme všichni čekali (kniha je věnovaná čtenářům a fanouškům, není se čemu divit). V tomto prequelu je hlavní postavou Thomas. Konečně zjistíte, jak se skutečně dostal do ZLOSINU a jak vypadalo jeho dětství. Zjistíte třeba, že jeho původní jméno bylo Stephen. Je vám taky jasné, že ve ZLOSINU se poprvé setkal Thomas s Teresou a my konečně přijdeme na to, kdo a proč jim svěřil stavbu labyrintu a proč naši dva hrdinové tuto výzvu přijali. Rozhodně se připravte na pár brutalit, které už třeba znáte z původní série. Nikdo z těchto dětí nebyl odveden do ZLOSINU dobrovolně a všichni za to dostali, co proto. Co nejvíce dojalo mě, byl příběh Newta a jeho rodiny před tím, než se připojil ke ZLOSINU. Pukne vám srdce. Jak se ale vlastně stalo, že se všichni Thomasovi přátelé včetně jeho samotného ocitli v labyrintu? Co všechno před nimi ZLOSIN ve skutečnosti tajil?

Tato kniha byla, jak už je zvykem, obří jízdou plnou napětí, zvratů a bolestivých a dojemných momentů. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, jelikož tyto hrdiny miluju už několik let a mám k nim hluboký vztah. Tento vztah se po přečtení této knihy ještě mnohonásobně zvětšil a já bych si přála, aby tato série nikdy neskončila.

Jsem hrozně moc ráda, že jsem poznala Teresu a Thomase z úplně jiného úhlu pohledu. Jako stvořitele a ne takové ty bezmocné uvězněné lidi v labyrintu. Jejich charakter byl před labyrintem úplně jiný, ale o to víc zajímavé bylo sledovat všechny ty změny.

Já vlastně ani nevím, co víc bych vám tu dnes řekla. Jednoduše pokud jste tuhle sérii ještě nerozečetli, tak nevím, na co čekáte. Pro fanoušky "Hunger games" je to jednoduše povinnost, kterou si zamilují. Rozhodně se celou sérii chystám přečíst ještě jednou a jsem zvědavá, jestli objevím něco nového.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc a ještě jednou moc děkuji nakladatelství "Euromédia", knihu najdete a zakoupíte ZDE.

P. S. Pokud někdo z vás umí vymazat paměť, tak ať se mi ozve, chci totiž celou sérii prožít ještě jednou poprvé.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama