Knižní přírůstky – Červen 2017

8. července 2017 v 19:58 | Penny |  Články
Červen je za námi a to znamená jediné, prázdniny a více času na čtení! No ale to nejde bez dobrých knih, že? Minulý měsíc mi jich přibylo 32, což uznávám, je šílené. Nicméně si myslím, že rozhodně nejsem jediná, kdo není schopný si nekoupit za měsíc nějakou knihu. Za měsíc červen mi nakonec přibylo celkem 21 knih, ale nelekejte se, červen byl hodně bohatý na recenzní výtisky, jelikož vyšly opravdu pecky!


Navíc jsem se zúčastnila i pár skvělých akcí. První byla albatrosí merenda, která se nesla v duchu Harryho Pottera. Všichni jsme se skvěle bavili a taky najedli :D. Navíc jsme se spolu s dalšími blogery nechali natočit a výsledná videa už visí na YT kanále "Albatros média". Určitě se skvěle pobavíte. Následoval Yoli piknik, kde jsme si všichni skvěle popovídali a prodiskutovali všechny nově vydané tituly.

Teď už ale pojďme na knihy! Hned začátkem června jsem si byla v nakladatelství "Euromédia" vyzvednout recenzní výtisky, které jsem měla mít u sebe už v květnu, ale nějak tomu nepřály okolnosti. První knihou je "Poslední výročí", nový román Liane Moriarty, která je jedinou autorkou, jejíž tvorba mě stále baví, byť jsou její příběhy vždy vystavěny na stejném základu. Druhou knihou je silný a působivý příběh nesoucí název "Je to i můj život", který byl i úspěšně zfilmován.

Pár dní na to mi přišel balíček od "Albatros média". V něm byla kniha "Falešný polibek", první díl všemi opěvované fantasy trilogie. Už jsem ji stihla přečíst a recenze snad bude brzy. Další knihou byla reedice "Harryho Pottera a kamene mudrců", byla jsem absolutně v šoku z toho, jak se toto vydání povedlo. Pecka!

Následovalo pár milých dárečků od přítele. To je tak, když máte výročí a zároveň uděláte zkoušky. První jsem dostala knihu "Pravý leopardí kožich", která ale bohužel byla trošku zklamání. Dále to byly 2 knihy od mého milovaného Nicholase Sparkse, které mi doposud v knihovně chyběly. Jedná se o "Vzkaz v láhvi" a "Nezapomenutelnou cestu". Poslední knihou je román "Poppy day", po kterém jsem toužila už nějakou tu dobu. (Jo, mám se skvěle.)

Nečekaně mi přišel balíček ze "Slovartu". Obsahoval novou knihu slovenské spisovatelky Miroslavy Varáčkové "Hlavně to nikomu neříkej". To ale nebylo vše, co v balíčku bylo. Ještě v něm byla krásná plátěná a pevná taška s logem nakladatelství. Milé překvapení.

Potom jsem s Markétou @mlovesreading neplánovaně navštívila "Levné knihy", ze kterých jsem si odnesla "Agnes", román, který byl dlouho k nedostání a nyní vyšel v novém vydání a později "Evžena Oněgina", klasiku, která mi doma doteď v knihovně chyběla.

Konečně se dostáváme k již zmiňované merendě. Z té jsme si totiž mohli také odnést knihy. Já nakonec získala knihy dvě, všemi vychvalovaného "Kosmonauta z Čech" a letní oddechovku "Láska a Gelato". Na obě se hrozně moc těším!

A aby toho nebylo málo tak hned na to mi domů přišly dva balíčky z "Albatros média". V nich byla novinka Radky Třeštíkové "Osm" a druhý díl mého oblíbeného "Dopplera" "Náklaďáky Volvo". Recenze určitě budou!

Za zkoušky jsem se musela odměnit i já sama. První odměnou byla kniha "Beautiful broken things" s nádhernou obálkou. No a podruhé jsem se odměnila, když jsem v Neoluxoru uviděla speciální edici k výročí vydáni Harryho Pottera, "Harry Potter and the Philosopher´s stone" s barvou mé koleje. Patřím do Havraspáru a to vydání je dokonalé!

Nakonec jsem ještě navštívila znovu nakladatelství "Euromédia", kde jsem si vyzvedla tentokrát červnové recenzáky. Prvním z nich je "Možná jednou", nový román mé milované Colleen Hoover. Věřte mi, že si ho musíte přečíst! Recenzi najdete ZDE. Druhým recenzním výtiskem je poslední díl série Labyrint "Kód horeřky". James Dashner opět nezklamal, bylo to skvělé a napínavé. Třetím recenzákem nemůže být nic jiného než "Do vody", nový thriller autorky "Dívky ve vlaku". Nakonec jsem ještě dostala publikaci s názvem "Jak být krásná za 21 dní". Budu součástí super projektu, tak mě sledujte.

To je všech 21 nových knih, které jsem získala za minulý měsíc. Děkuji všem nakladatelům, spolupráce si velice vážím a budu vám navždy vděčná.

Určitě mi dejte vědět, jestli se na některou ze zmíněných knih chystáte nebo jestli jste je četli a jaký na ně máte názor.

 


Komentáře

1 Super člověk Super člověk | 9. července 2017 v 12:35 | Reagovat

Já jsem taky Havraspár!
Mimochodem, ta nová reedice má sice hezkou obálku, ale vnitřek mám radši u starých knížek😊

2 StoryHuntress StoryHuntress | Web | 9. července 2017 v 21:48 | Reagovat

Láska & Gelato je teď na léto perfektní :) Jinak jsem (kromě E. Oněgina) nic nečetla, ale očekávám v nejbližších dnech Falešný polibek, Osm, Miniaturistu a Caraval. Kosmonaut z Čech a Harry Potter mě původně ani moc nelákali, ale jak jsou všude, začínám o nich taky uvažovat. :)

3 StoryHuntress StoryHuntress | Web | 9. července 2017 v 21:49 | Reagovat

Láska & Gelato je teď na léto perfektní :) Jinak jsem (kromě E. Oněgina) nic nečetla, ale očekávám v nejbližších dnech Falešný polibek, Osm, Miniaturistu a Caraval. Kosmonaut z Čech a Harry Potter mě původně ani moc nelákali, ale jak jsou všude, začínám o nich taky uvažovat. :)

4 Aires Aires | Web | 10. července 2017 v 0:18 | Reagovat

Tak to je pořádná kupa nových přírůstků :) Nevěděla bych, co číst dříve :) Možná jednou, Falešný polibek a Do vody, to jsou moji favority :) Těším se na recenze :)

5 Anet Anet | 10. července 2017 v 21:50 | Reagovat

Já jsem tento měsíc přečetla z těchto knížek pouze Agnes a ta je skvělá. Vůbec jsem to nečekala, ale dostala mě. Doporučuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama