Falešný polibek – Mary E. Pearson

18. července 2017 v 21:00 | Penny |  Recenze
Autor: Mary E. Pearson
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 368
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 79 %

Kniha, kterou se vám chystám v dnešní recenzi přiblížit, byla, je a pravděpodobně i bude velice populární, vychvalovaná a všemi doporučovaná. Nebudu vám lhát, očekávání byla obrovitá a výsledek teda nebyl úplně tak dokonalý. To ale neznamená, že to bylo 100% zklamání, to zase ne! Takže tady jsou postřehy…


Jedná se o první díl YA fantasy trilogie, která má překrásnou obálku a mapu vevnitř. Nevím jak pro vás, ale pro mě je to první znak dobré YA fantasy, kterou se chystám číst. Vše si skvěle představím a mám chuť se do celého světa pustit. Navíc je kniha prakticky dokonalá i po sundání přebalu. No a co se týče obsahu?

Děj této série nás zavede do království zvaného "Morrigan", které uctívá spoustu nám známých tradic, jako je třeba organizovaný sňatek potomků různých panovníků, pro utužení přátelských vztahů. To samé čeká i naši hlavní hrdinku Liu, jejíž příběh pro nás začíná v okamžiku, kdy by se měla obléci do svatebních šatů a vzít si někoho, koho vlastně v životě ani neviděla. Upřímně, kdo z nás by věřil řečem, každý si zvykne? Asi skoro nikdo, no nemám pravdu? Úplně stejně se cítila i Lia, která na poslední chvíli vymýšlela plán svého obrovského útěku. Nakonec jí s ním pomůže její vlastní služebná, společně se kterou uprchá do malé a nenápadné vesničky, kde po nějaké chvíli budou pracovat jako hostinské. Práce to pro princeznu sice není vůbec lehká, ale co jiného jí nyní zbývá, když ji hledá celé království, ve které je nyní známá jako vlastizrádkyně! Vojáci ale nejsou jediní, kdo princeznu Liu hledá. Po jejích stopách se totiž vydává i její snoubenec, který nechce uvěřit tomu, že mu jeho nastávající prchla prakticky od oltáře a taktéž zabiják, kterému neznámo kdo nařídil, aby Liu zavraždil. No jak tohle asi dopadne?

Nyní by se hodilo zmínit tu nejoriginálnější věc a prvek této knihy a to je fakt, že čtenář po celou dobu četby netuší, kdo je princ a kdo zabiják. Víte jejich jména, čtete jejich kapitoly, ale nevíte, který je který. Celou knihu tedy tupě hádáte a jste napjatí a pořád čtete dál. Oba tito muži totiž jsou pohlední a na oko nevinní. Lia si je samozřejmě oblíbí a pustí k tělu (romantická linka), jenže jeden z nich vytáhne brzy dýku.

Musím vám říct, že samotná nevědomost v průběhu četby byla to nejlepší, co jsem při čtení této knihy zažila. To jak tipujete je super a navíc se cítíte jako Lia, protože víte svým způsobem stejné "prd". Rozhodně by tato kniha nebyla tak milovaná, kdyby nebyla tímto způsobem vyprávěna. Čtivost by minimálně z části zmizela.

Nicméně už z mého hodnocení je patrné, že je v knize nějaké to "ale". Bohužel jsem nucena konstatovat, že první polovina byla hodně monotónní a nudná. Od momentu, kdy Lia začíná pracovat v hostinci je vše pořád stejné. Pracuje a seznamuje se se dvěma tajemnými muži. Každý den s každým z nich zažije sice něco jiného, ale není to nic, z čeho byste si sedli na zadek.

To ale neplatí o poslední třetině knihy! To byla jízda až do poslední věty, vážně! Hltala jsem každé slovo a neměla nejmenší tušení, komu fandit, bylo to napínavé, nečekané a originální. Jo a bacha! Kniha má hodně otevřený konec a v originále už vyšly i zbylé dva díly. Já se teda budu modlit, že druhý díl vyjde vážně rychle.

Podtrženo, sečteno si myslím, že byste si knihu i přes jeden malý nedostatek přečíst měli, jelikož jste nic takového doposud ještě nečetli! Pokud jste knihu četli, tak mi určitě napište, co si o ní myslíte.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství "Albatros média", knihu najdete a zakoupíte ZDE.

P. S. Největší problém tkví v tom, že se zamilujete do obou hlavních hrdinů a nechcete zjistit, kdo z nich je vrah!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama