Možná jednou – Colleen Hoover

27. června 2017 v 12:14 | Penny |  Recenze
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 392
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 99 %

S Colleen jsem se poprvé setkala loni v létě, kdy jsem po dočtení "Odvrácené tváře lásky" měla pocit, že nic lepšího už autorka napsat nemůže, že si jednoduše už více nemůže hrát s našimi city a emocemi… Tak teď bacha, protože kniha, o které tu dnes bude řeč, ve vás probudí vodopád slz, nekonečný úsměv a zároveň mnohem, ale mnohem víc než to…


První věc, kterou bych ráda zmínila hned na začátku je obálka. Ano, nebudu vám lhát, není původní a ano ta naše není hezčí. Ale víte co? Vykašlete se na nějakou obálku, protože to, co se skrývá uvnitř vám ji vynahradí minimálně stonásobně. No a potom už vám bude nějaká naše verze obálky úplně jedno a budete jen křičet nadšením, že tuhle knihu máte.

Představte si, že máte několik let kluka, který je krásný, milý a jste s ním šťastní. Bohužel ale jednoho dne zjistíte, že tento váš dokonalý přítel celou tu dobu spí s vaší spolubydlící, která je zároveň vaší nejlepší kamarádkou. Že byste to nezvládli? Co má říkat Sydney, které se tohle stalo na její narozeniny! Díky bohu, že si předchozí dva týdny chatovala s hudebníkem Ridgem ze sousedního domu, který ji u sebe nechá bydlet. Seznámí se s jeho spolubydlícími a snaží se dát nějak do kupy. Vše jí zlepší fakt, že začne s Ridgem hudebně spolupracovat. Ridge je bohužel hluchý a je schopný jen skládat hudbu, ale nikoli její texty. Po pár dnech zjistí, že Sydneyiny texty jsou dokonalé a pro jeho melodie perfektní. Tihle dva si samozřejmě nebudou lhostejní, mají stejné názory a humor i přes to, že je Ridge hluchý. Ridge Syndey opravdu přitahuje, jenže s ní nikdy nic mít nebude, jelikož má svou přítelkyni Maggie, kterou miluje více než cokoli na světě. Co má ale dělat Sydney, která ať chce nebo ne začíná k Ridgovi cítit něco víc…

Už teď zní kniha skvěle a to ještě nevíte o nejvíc originální věci, která dělá z knihy jak čtenářský tak i hudební zážitek. Že nerozumíte? Na začátku knihy vám Colleen Hoover prozradí, že při psaní knihy spolupracovala s hudebníkem, který pro ni a tento příběh složil soundtrack plný písní, které složil Ridge se Sydney. Kniha vás vždy upozorní, kdy si máte píseň pustit a vy vše prožíváte společně.

Nebudu vám lhát, soundtrack tak zacvičí s vašimi city a emocemi, že si to ani nedokážete představit. Písně jsou krásné, dojemné a pravdivé. Nic podobného jsem při čtení knihy necítila. Jednoduše Colleen umí a uměla vždy udržet čtenáře v napětí a donutila je vcítit se do hlavních hrdinů a cítit to samé co oni. Nevím, jak to dělá, ale já jsem z nich i nervózní. Je vám tedy jasné, že soundtrack tohle vše jen vystupňoval.

Colleen opět zvolila kapitoly jak Syndey, tak Ridge, tudíž má čtenář možnost se ztotožnit s oběma hlavními postavami. Tohle Colleen prostě umí tak moc dobře! Já ani nevím, co dál říkat, chce se mi brečet z toho, že celý tenhle příběh nemůžu prožít znovu bez toho, aniž bych věděla, jak dopadne.

Právem je pro mě "Možná jednou" jednou z nejlepších knih, které jsem letos četla a taktéž bude u mě mít Colleen vždy čestné místo v kategorii nejlepší spisovatelky. Pokud jste od ní ještě nic nečetli, tak nevím na, co čekáte a pokud ano a tato kniha vám zatím unikla, tak utíkejte a kupte si ji a pak mi poděkujte. Pár lidí už to opravdu udělalo a psalo mi děkovné zprávy, vážně nebudete litovat.

"Zase se posadil jako předtím, já se nasoukala mezi jeho roztažené nohy a zastrčila si špunty do uší. Ridge mě objal, vzal kytaru a přitáhl mi ji k hrudi. Ucítila jsem, jak se o mě zlehka opřel hlavou, a najednou si uvědomila důvěrnost naší pozice. Takhle jsem ještě nikdy neseděla s nikým, pokud jsem s ním vážně nechodila."

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji z celého srdce nakladatelství "Euromédia", knihu můžete pořídit ZDE.

P. S. Určitě si přečtěte i "Odvrácenou tvář lásky", recenzi najdete ZDE.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 28. června 2017 v 9:32 | Reagovat

Je to neskutečná kniha ♥ Ano, obálka není zrovna nejpovedenější, ale co naplat - důležitější je obsah ♥ Upřímně musím říct, že víc mě dojala Odvrácená tvář lásky, ale tato kniha se zařadila mezi mé nejmilejší ♥ Líbí se mi, jak se střídají ve vyprávění, líbí se mi písně, líbí se mi emoce, city, dialogy... Trochu mě překvapilo celkové rozuzlení, ale to se u knížek cení :D Prostě skvělá kniha, na kterou jsi napsala úžasnou recenzi ♥♥

2 Simona Simona | Web | 28. června 2017 v 18:21 | Reagovat

Knihu vůbec neznám, ale taková chvála a perfektní recenze nebude jen tak samosebou. Díky za fajn tip.

3 Monis Monis | E-mail | Web | 29. června 2017 v 14:55 | Reagovat

Přiznám se, že jsem od autorky ještě nic nečetla, ale povedlo se ti mě neskutečně nalákat :-D

4 Aires Aires | Web | 30. června 2017 v 19:48 | Reagovat

Moc pěkná recenze :) Na knihu se chystám a těším :) Vypadá jako ideální letní čtení :)

5 Mimi Mimi | Web | 25. července 2017 v 16:54 | Reagovat

všechny knihy autorky jsou dojemné a vyrvou vám srdce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama