Knižní přírůstky – Květen 2017

22. června 2017 v 10:29 | Penny |  Články
Sice už bych mohla psát přírůstky za červen, ale z časových důvodů teď budu dohánět resty. Takže se vrátíme zpět do měsíce, kde někteří z nás maturovali a jiní se potili u zkoušek (můj případ). Většina z nás byla teda tak trošku mimo, to ale samozřejmě neznamená, že jsme si třeba za odměnu nekoupili nové knihy, no ne? Nicméně je mi jasné, že nikdo asi nebyl tak nějak odměněn v takovém množství jako já :D. Dnes bude řeč o 32 knihách!


Říkáte si, pane bože, 32? Je blázen? Jo, jsem. Velkou vinu je ale třeba dát veletrhu "Svět knihy", ze kterého mi v knihovně přibylo 21 nových knih. Zbytek už byly tedy hlavně recenzní výtisky. Pozitivem je určitě to, že i přes zkouškové už mám třetinu z těchto knih přečtenou! Už ale vážně nebudu zdržovat.

Původně jsem si nechtěla koupit žádnou knihu, než bude veletrh. To se mi ale nepodařilo, jelikož jsem propadla mánii okolo seriálu "13 reasons why", který mi hodně změnil pohled na svět, i na život. Když jsem tedy uviděla anglickou verzi v Neoluxoru, tak jsem neváhala. Upřímně vám ale musím říct, že kniha z daleka není tak skvělá jako seriál.

Nakonec mi před veletrhem stihla přijít ještě jedna kniha. Jedná se o recenzní výtisk z nakladatelství "Omega", "Panicové". "Panicové" jsou dodatkovou novelou k sérii "Cizinka", kterou mám opravdu hrozně ráda. Více si o této knize můžete přečíst v recenzi ZDE.

To už jsou všechny knihy, které jsem získala ještě před samotným veletrhem. Teď už ale tedy veletrh! Jelikož jsem si z něj odnesla 21 knih, tak vám o nich nebudu dlouze povídat, více o nich najdete v reportu z veletrhu ZDE. Jen pro pořádek, jedná se o: "Poušť v plamenech", "Imaginární přítelkyně", "Stařec a moře", "Po zemi bloudím dál", "Marta v roce vetřelce", "Amerikána", "Válka hluku", "Povídky podivných", "Fantastická zvířata a kde je najít", "Paní půlnoci", "Z jako Zelda", "Chlapec v pruhovaném pyžamu", "Koruna", "Posvátné lži Minnow Blyové", "Temný ráj", "A court of wings and ruin", "Enon", "Násobky sedmi", "Chlapec na vrcholu hory" (recenze ZDE), "Všichni ptáci na nebi" a "Naslouchač".


Krátce po veletrhu mi dorazily recenzní výtisky z "Albatros média". Jako první byly v balíčku "Bajky Barda Beedleho" s novou obálkou a famózními ilustracemi! Druhou knihou v balíčku byla "Justýnka a asistenční jednorožec", překrásná dětská kniha, která v sobě má úžasné ilustrace, více v recenzi ZDE.

Následně jsem si byla vyzvednout recenzí výtisky v nakladatelství "Euromédia". Měla jsem neskutečně šťastnou ruku! "Růže pro Charlotte" je překrásná a něžná kniha, která je ideální právě do těchto letních dní, recenze ZDE. Kniha "Ke dnu" mě nemohla minout, jelikož její předchůdkyně "Do tmy" od Anny Bolavé byla fantastická. Rozhodně si obě knihy přečtěte, recenzi na knihu "Ke dnu" najdete ZDE.

Pár dní poté mi dorazil opožděný recenzní výtisk z nakladatelství "Omega". Jednalo se knihu "Dcera čarodějnice", recenzi očekávejte brzy. Trošku mě zaskočilo, že se jedná o první díl série, nevím proč jsem měla pocit, že je to samostatný román :D.

Stejně jako minulý měsíc jsem i tento dostala malý dárek od přítele v podobě knihy. Tento měsíc to byla kniha "Release", od mého milovaného Patricka Nesse. Kniha má nádhernou obálku a zajímavostí je, že v USA vyjde až na podzim. Recenze jsou sice rozporuplné, ale já se i tak nemůžu dočkat, až si přečtu další knihu od tohoto autora.

Pokud mě sledujete na instagramu, tak víte, že od minulého měsíce mám novou brigádu v knihkupectví a baru "Knihkopec", který najdete v Praze na Tusarově ulici, tak se určitě zastavte. No a jednoho dne, přišel šéf pozdě a já si mohla z jeho knih vybrat 3, které bych chtěla. Jako první jsem zvolila knihu "Proč jsme se rozešli", která má krásné ilustrace. Mám ji i přečtenou a jednoduše mi přišla originální a skvělá!

Jako druhou jsem si vybrala "Kdybychom se neviděli", což by měla být trošku ponurná a hodně smutná YA kniha. Vyšla už před nějakým tím rokem, ale já se k ní snažím už od té doby dostat, takže mám velkou radost, že se mi konečně dostala do rukou.

Třetí a zároveň poslední knihou, kterou jsem získala v květnu je "Tržiště", kniha malého formátu, kterou můžete číst od začátku, konce i prostředka. Já chci vědět, jaký to je pocit, začít knihu na straně 60 místo na straně 1.

To je tedy všech 32 nových knih, které jsem nashromáždila v květnu. Je jich dost, ale léto je dlouhé! Dejte mi vědět, jestli jste některé z nich četli, jak se vám líbily nebo jestli se na nějaké chystáte. Děkuji za spoustu recenzních výtisků jmenovitě nakladatelství "Euromédia", "Albatros média", "Host" a "Omega".

 


Komentáře

1 Simona Simona | Web | 23. června 2017 v 20:36 | Reagovat

Já tedy koukám, takových knih. Pravda je, že léto je dlouhý, ale tohle je úctyhodný počet.

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. června 2017 v 21:33 | Reagovat

U "13 resasons why" se mi líbil jak seriál, tak kniha a každé z nich jiným způsobem. Seriál se mi líbil zpracováním a tvůrčí stránkou. Kniha naopak svým specifickým stylem napsání a takovou originální jasnou jednoduchostí.

S ostatními knihami z tvého seznamu jsem se zatím nesetkala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama