Justýnka a asistenční jednorožec – Kateřina Maďarková

6. června 2017 v 22:00 | Penny |  Recenze
Autor: Kateřina Maďarková
Ilustrátor: Léna Brauner
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 88
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 97 %

Dnes tu pro vás mám recenzi, ke které se hodí jediné slovo - krása. Možná to bude nečekané, ale já jsem přečetla dětskou knihu! Nemyslím tím dětskou, jakože dobrodružnou pro 10ti leté děti, ale mám na mysli skutečně příběh pro prťata ve věku zhruba 4 let. A víte co je na tom nejvíc šílený? Mně se líbila! Opravdu, ale opravdu hodně se mi líbila, až možná bych řekla, že jsem se do ní zamilovala.


Jedná se o knihu české spisovatelky Kateřiny Maďarkové, "Justýnka a asistenční jednorožec". Věřte mi, že tuto knihu určitě nepřehlédnete, jedná se o velkoformátovou knihu, která je sice svým způsobem do knihovny nepraktická, ale pro malé děti hrozně roztomilá a pro dospělé děsně návyková!

Kniha vypráví příběh malé holčičky jménem Justýnka, které je jednoho dne panem doktorem Dulíkem konstatována choroba zvaná "Akutní nedostatek fantazie". Opravdu tomu tak skutečně je, Justýnka nevěří na víly, nekouká se na pohádky a nezdají se jí krásné sny. Z tohoto důvodu je jí předepsán na 6 dní asistenční jednorožec jménem Hubert, který by jí měl vyléčit. Od onoho dne ji Hubert vezme na cestu do "Básníčkystánu" a dalších míst, která skrývají všelijaká tajemství, a lze v nich prožít spoustu dobrodružství. Otázkou ale zůstává, zda to bude pro Justýnku dost na to, aby se z nemoci vyléčila? Začne věřit, že fantazie je ve skutečnosti krásná věc? A co Hubert, co se s ním stane, až uplyne 6 dní?

První věc, které bych ráda vzdala hold, je obálka a celková grafická stránka knihy. Celým příběhem vás od samotného začátku budou doprovázet ilustrace famózní Lény Brauner, která zvolila tak překrásné a fantazií plné barvy, které vás jednoduše okouzlí. Obrázky jsou roztomilé, originální a k zulíbání. Nemohu si pomoct, prostě vám tu musím ukázat alespoň dvě, které mám nejraději. No nejsou překrásné?Dalším plusem knihy je i samotný příběh. Má originální námět, skvěle vymyšlenou zápletku i ponaučení na konci. Mám v plánu ho předčítat na dětských táborech, jelikož je to kniha, která splňuje všechna kritéria pro dobrou dětskou knihu.

Pokud tedy máte doma malé dítě, které má rádo předčítání a prohlížení obrázků, tak je tato kniha skvělá volba. No, a pokud máte pocit, že jste na tuto knihu staří, tak se na ni mrkněte v knihkupectví. Uvidíte, že si ji ihned zamilujete a budete ji nutně
potřebovat!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství "Albatros média", na knihu určitě mrkněte ZDE. Taky se nezapomeňte podívat na YT kanálu nakladatelství "Albatros média", kde najdete rozhovor s autorkou, Kateřinou Maďarkovou.

P. S. Připravte se, že je to kniha opravdu návyková a po dočtení budete mít tendenci ji všem doporučovat.

 


Komentáře

1 aires-books aires-books | E-mail | Web | 9. června 2017 v 17:11 | Reagovat

Moc pěkná recenze a ty fotky :) Knížka se mi moc líbí názvem, nápadem a ilustracemi :) Jen doufám, že na ni nebudu moc stará :D

2 Luc Luc | 25. června 2017 v 21:32 | Reagovat

Ten námět je skvělý :O ♥ Myslím, že nedostatkem fantazie trpí až moc lidí a vůbec se to neřeší - jak taky :D Ale v té knize to pojali skutečně originálně, musí být prostě úchvatná ♥ Naprostě mě tvá recenze okouzlila a až budu mít v práci víc času, knihu si přečtu ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama