Dcera čarodějnice – Paula Brackston

24. června 2017 v 21:54 | Penny |  Recenze
Autor: Paula Brackston
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 320
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 69 %

Tato kniha je přesně jednou z těch, u které si přečtete anotaci a řeknete WOW, tohle vypadá sakra dobře! Navíc se vám líbí originální námět i pestrá obálka, říkáte si, že to bude jízda a nebudete schopní se od knihy odtrhnout, jenže poté ji začnete s nadšením číst a úsměv pomalu mizí, ne úplně, ale trošku ano. Co se mohlo pokazit?


Musím se přiznat, že historickou fantasy s prvky čarodějnictví jsem ještě v životě nečetla, tudíž byla pro mě tato kniha pomyslnou prvotinou. Výhodou bylo možná to, že jsem neměla přehnaná očekávání. Nicméně určitou představu jsem o příběhu měla, ta se ale ukázala být naprosto mylná a já v závěru dostala trošku jiný děj, než jsem očekávala. Neříkám, že to bylo vyloženě špatně, ale své mouchy to bohužel mělo, ale pěkně popořádku.

Náš příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, v roce 1628 a v roce 2007. Hlavní hrdinkou je Bess, nesmrtelná čarodějnice, které je v roce 2007 již 384 let! Zažila toho již mnoho, proto se odstěhovala do opuštěné chalupy na kraji malého města. Aby se uživila, tak chodí na místní trh prodávat své léčivé masti a sirupy. Tam se jednoho dne seznámí s mladou Tegan, která je velice milá a přátelská. Nakonec se tyto dvě ženy opravdu velmi sblíží. Bess cítí, že Tegan velice brzy odhalí její tajemství a proto se jí rozhodně svou minulost sama převyprávět. V tuto chvíli se dostáváme do roku 1628 a jsme svědky neskutečných událostí, jako je například oběšení Bessiné matky a následně i samotné cesty k tomu být čarodějnicí. Co se vlastně stalo v roce 1628? A kdo je tajemný Gideon, jehož jména se nečekaně objevuje v každé druhé větě příběhu?

První věcí, která kazí celkový dojem z knihy je fakt, že do poloviny knihy se neděje nic, co byste se nedozvěděli z anotace, takže jen průhledně odhadujete děj knihy. Další, né úplně pozitivní skutečností, je málo akce. V knize se opravdu skoro nic neděje, a pokud ano, tak je to velmi rychlé a strohé, takže než si vše stihnete užít, tak je po všem. Dále musím zmínit zdlouhavé popisy a nudné kapitoly, ve kterých se neděje skutečně nic, autorka v nich jen popisuje kámen na kameni a výraz hlavní hrdinky.

V knize jsem bohužel našla i pár grafických chyb, jako je chybějící odstavec mezi názvem kapitoly a poslední odstavcem.

Neberte to ale špatně, kniha je opravdu originální. Moc fantasy knih, které by zasahovaly do historie, na našem trhu není a tato rozhodně není špatná, jen je třeba od ní moc neočekávat. Před čím ale smekám je to, jak si autorka celé téma čarodějnictví nastudovala, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.

Kniha končí opravdu otevřeně a já si během četby vážně myslela, že se jedná o samostatný román. To ale není pravda, v zimě by měl vyjít druhý díl. Budu tedy pevně věřit, že prví díl byl pouze rozjezd, který nás připravoval na druhý díl, který i podle anotace vypadá na rozhodně více akční dílo. Už bych vážně uvítala bohatou čarodějnickou bitvu, tak se snad dočkám.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství "Omega". Knihu najdete ZDE a pořídit si ji můžete ZDE.

P. S. Nejsem jediná, kdo má na tuto knihu tento názor, rozhodně mi napište ten váš!

 


Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 25. června 2017 v 10:43 | Reagovat

U mě je to stejné. A to občas fantasy dám. Já se u toho tak nějak nudila. Druhý díl je zatím na řadě, někdy....

2 Aires Aires | Web | 25. června 2017 v 20:31 | Reagovat

Moc pěkná recenze :) Přesně jsi to vystihla. Mě se kniha celkem líbila, ale byla taková pomalejší a čekala jsem trochu více :) Ale snad už se to v dalším díle pěkně rozjede :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama