Panicové – Diana Gabaldon

9. května 2017 v 9:19 | Penny |  Recenze
Autor: Diana Gabaldon
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 176
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 78 %

Zhruba před půl rokem jsem shlédla první sérii seriálu "Cizinka" a totálně jsem se zamilovala. Celý ten svět, nápad, hlavní hrdinové a v první řadě můj nejmilovanější Jamie! Jamie je jednoznačně můj nejoblíbenější hrdina z celé série a nedám na něj nikdy dopustit. Když jsem tedy zjistila, že u nás vyjde kniha, která vypráví jeho příběh před Claire, tak mi bylo jasné, že bez něj nemohu žít!


Pokud někteří z vás "Cizinku" nečetli a absolutně neví, o čem mluvím, tak to rozhodně nevadí. Výhodou této knihy je fakt, že ji lze číst před "Cizinkou", jelikož se odehrává dějově před ní. Nicméně pokud jste již "Cizinku" četli, tak si alespoň uděláte další obrázek hlavního hrdiny. Já mám na první díl na blogu už i recenzi, takže se můžete s příběhem seznámit ZDE.

Rozhodně bych se pozastavila nad grafickým zpracováním knihy. Jedná se totiž o velice kvalitní hardback, který výškově i typově doplňuje zbytek série, kterou u nás už "Omega" vydala. Rozhodně musím ocenit ponechanou obálku, která je totožná s originálem, jistě mi dají mnozí za pravdu, že ne vždy jsou naše obálky lepší :D.

Teď už ale k ději! Tato krátká novela rozpracovává Jamieho cestu poté, co byl zbičován a vyrovnává se se smrtí svého otce. Na své cestě potká starého přítele Iana a přidá se k jeho skupině, se kterou následně pokračuje dále ve své výpravě. Cestují po vesnicích a setkávají se se ženami, které jsou krásné a přitažlivé a Ian nechápe, proč si Jamie neužije. Ten ale chce čekat na tu pravou. Samozřejmě najdete v tomto příběhu i napětí, přepadení a hádky. Otázkou je, kde se cesty Iana a Jamieho rozdělí? Jelikož my víme, že ta pravá už na něj někde v dálce čeká…

Jsem nucena ale zkonstatovat, že i přes lákavou anotaci mě kniha trošku zklamala. Má přes 170 stran, ale povídka o Jamiem má jen 90! Jak to? Zbytek je totiž začátek "Cizinky", zřejmě aby si čtenáři, kteří ji ještě nečetli, udělali obrázek o tom, co je čeká. Já si ale myslím, že pokud se jim "Panicové" líbili, tak by si "Cizinku" koupili tak či tak. Nicméně, takto je kniha rozdělena i v originále, takže se nedá nic dělat.

Rozhodně se ale jedná o musthave pro všechny fanoušky už jen proto, aby měli svou sérii doma kompletní. Povídka je to na dvě hodinky, takže ani času vám moc nezabere. Já jsem byla hrozně moc ráda, že mám zpět Jamieho, ale vzhledem k délce jsem nebyla úplně uspokojená. Budu tedy čekat na vydání dalšího dílu "Cizinky".

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství "Omega". Knihu najdete ZDE a pořídit ji můžete ZDE.

Určitě mi napište, jestli jste tuto knihu nebo spíše povídku četli a co na ni říkáte. Popřípadě mi dejte vědět, jak se vám celá série "Cizinka" líbí a co říkáte na seriál, pokud jste ho již viděli.

P. S. Recenzi na "Vážku v jantaru" určitě plánuju!

 


Komentáře

1 Adam Adam | 9. května 2017 v 17:12 | Reagovat

Super recenze :)

2 Antea Antea | Web | 9. května 2017 v 19:08 | Reagovat

Ta druhá část knihy, kde je jen opsaný začátek Cizinky mě taky hodně zklamal :-(

3 Luc Luc | 24. května 2017 v 13:19 | Reagovat

Nechystám se na Cizinku, takže mě i tato kniha mine obloukem. Přes to se musím pozastavit nad skutečností, že téměř polovinu knihy tvoří kniha jiná - je to rozhodně škoda, skoro jak odbytá práce - jen aby to bylo.

4 Ben Ben | E-mail | 25. května 2017 v 17:49 | Reagovat

Povídka Panicové od Diany Gabaldon vyšla už v roce 2015 v nakladatelství Motto v knize povídek Nebezpečné ženy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama