Na skleničce s Barbarou Nesvadbovou aneb třetí setkání Kubova bookclubu

11. května 2017 v 14:35 | Penny |  Reporty
Je vážně neuvěřitelné, jak ten rok 2017 utíká. Před chvílí tu byl leden a první setkání bookclubu a najednou skončil březen a mám za sebou setkání třetí! Organizátor byl opět Kuba z @bookscalling. Když jsem se ho ptala, kdo přijde nebo o koho usiluje, tak mi řekl, že už by chtěl ženskou návštěvu. No a hele, ono se mu to povedlo! Na třetí setkání jeho bookclubu přišla známá Barbara Nesvadbová!


Třetí setkání Kubova bookclubu se konalo jako ty ostatní v jedné z pražských kaváren, tentokrát to byla kavárna "Tricafé", kam jsem tedy nebyla schopná trefit, ale Kuba ví, že můj orientační smysl je hodně "marnej" a dovedl mě na místo.

Hostem byla tedy, jak už jsem zmínila výše, Barbara Nesvadbová, autorka známá spoustou svých knih, které jsou převážně pro ženy. Naše setkání se týkalo samozřejmě ale té nejnovější a to sbírky povídek a fejetonů s názvem "Laskonky". Blíže se o knize dozvíte v mé recenzi ZDE.

Na rozdíl od minulých setkání jsme se s autorkou bavili i o jejím životě. Rozhodně jsem teda nevěděla, že má Bára doma 8 koček! No fakt, osm! Nebo jsem netušila, že byť jsou její knihy částečně autobiografické, tak se snaží ichformě vyhýbat. Jako vždy tu pro vás mám odpovědi na pár otázek, které jsme autorce položili.

Jak jste se dostala k napsání "Laskonek"?
Neměla v plánu psát další knihu a rozhodně né fejetony, svým způsobem ji přemluvila vydavatelka. Báře stačily sloupky v časopisu.

Jak vás napadly názvy vašich knih? (Laskonky, Brusinky, Pralinky)
Podle chuti a "Laskonky" jsou název, který vyjadřuje lásku (Láááskonky).

Jak jste spokojená s filmovým zpracováním vašich knih? (Pohádkář, Bestiář)
Je v podstatě spokojená, myslí si, že jsou zpracovány dobře. Pouze v "Bestiáři" ji vadí pasáž, kde se vysmívají ženám, což by autorka nikdy v životě neudělala. Nyní pracuje na novém filmu.

Láká vás psaní scénářů?
Vůbec.

Kdy máte vlastně čas na psaní?
Pouze v noci.

Co vám přijde na celém procesu psaní a vydání knihy nejtěžší?
Samozřejmě to psaní, ale přiznala, že je vždy trošku nervózní z ohlasů, jelikož se bojí, aby se v tématech neopakovala.

Bára je velice příjemná a přátelská žena, která je ochotná se bavit skoro o všem. Dokonce se i nás, posluchačů ptala, co čteme a jestli máme blogy atd., což bylo rozhodně milé. Na konci jsme si s autorkou dali skleničku vína! Nechybělo ani podepsání knih.

Myslím si, že toto setkání bylo takové nejméně literární ze všech, ale i tak jsem se skvěle bavila. Jako vždy děkuji Kubovi (asi po milionté) za pozvání!

Tuhle sobotu budeme mít VIP setkání bookclubu, takže mě sledujte na instagramu, ať o nic nepřijdete! Klasické, už čtvrté, setkání bookclubu bude na konci dubna a to s Alenou Mornštajnovou! Ještě teď ječím nadšením! Z obou setkání budou samozřejmě reporty.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 24. května 2017 v 13:22 | Reagovat

Od této autorky jsem zatím nic nečetla a upřímně ani nevím, jestli k tomu dojde. Možná se mrknu po jejích sloupcích :) Je skvělé, že autoři nejsou nějaká namyšlená hovada ale podle tvých článků otevření a přátelští jedinci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama