Knižní přírůstky – Duben 2017

20. května 2017 v 1:07 | Penny |  Články
Ach ty nové knihy… Duben je už dávno za námi a já, jak jinak než se zpožděním, přicházím tentokrát s poměrně rozsáhlým seznamem titulů, které v průběhu uplynulého měsíce přibyly v mé knihovně. Dobře, trošku kecám, není poměrně rozsáhlý, ale brutálně rozsáhlý!


V tomto článku vám představím hned 20 knih (nový rekord), bez kterých jsem jednoduše nemohla být! Ač to bude znít sebešíleněji, tak jsem stejně dodržela svou challenge na tento rok! Ale nemějte strach, už teď vím, že jsem ji nedodržela v květnu, ale o tom až příště, teď se pojďme věnovat dubnu!

Co by to bylo za článek, kdyby v něm nefiguroval Kuba z @bookscalling, že? Hned na začátku dubna pro nás uspořádal instameet, který podpořilo nakladatelství "Albatros média", které věnovalo pár knih. Já si odnesla 2! Tou první je román od Adama Chromého "Rekviem za Pluto" a druhou oddechovka "Tisícé patro". Obzvlášť na knihu Adama Chromého se hodně těším a doufám, že si pozitivně rozšířím svou sbírku oblíbených knih od českých autorů.

Následoval, jak už tomu tradičně bývá nějaký ten dárek od přítele. Tentokrát mi věnoval knihu "Fantastic beasts and where to find them". Je to kniha s překrásnými ilustracemi, která bude už napořád doplňovat mou Harry Potter sbírku.

Původně jsem měla tento měsíc předsevzetí, že si nekoupím žádnou novou knihu, ale znáte to. Tentokrát tu mám hned několik knih v angličtině a ti z vás, kteří v angličtině čtou, ví, že pokud si takovou knihu nekoupíte v obchodě hned, tak už nebude. Přesně tohle byl případ knihy "Milk and honey", kterou jsem opravdu strašně dlouho chtěla. Sice poezii nečtu, ale i tak jsem ji chtěla zkusit. Koupila jsem ji na Václaváku, kde měli 15 kusů, které byly do 4 dnů pryč! Ještě že jsem si ji koupila, jelikož je opravdu dokonalá! Vážně tuto poezii mohu ze srdce doporučit.

Následovaly přírůstky z mého historicky prvního recenzního balíčku z "Albatros média". Z té radosti jsem na něj napsala unboxing, který najdete ZDE. Obsahoval 3 knihy! Tou první je "Doppler", absurdní a vtipný román, který vás rozhodně chytne, recenze ZDE. Dále to byla kniha "Kráska a zvíře: Zakletá v knize", krásná, pohádková oddechovka, která pohladí na duši, recenze ZDE. No a do třetice všeho knižního to nemohlo být nic jiného, než "Dvůr mlhy a hněvu", druhý díl mé milované série, který byl ještě lepší než ten první. Více najdete v mé recenzi ZDE.

Hned o pár dní později jsem si vzpomněla, že ještě nemám odběr na KK. Rozhodla jsem se, že půjdu nakupovat se svou babičkou, která si chtěla taktéž něco pořídit. Já si nakonec vybrala 3 knihy, které mi k mému obrovskému překvapení babička koupila! (Prý když píšu ten blog a knížky jí půjčuju. :D) Vybrala jsem "Vegetariánku" na doporučení Kamči z @hlavaplnaknih, "Opozdilce", kterého jsem již přečetla a je vynikající a nakonec "Rok kohouta", knihu kterou mi doporučovalo tolik lidí, že by mi ani prsty nestačily.

Přehoupli jsme se do druhé poloviny dubna, kdy jsem si naivně myslela, že už si rozhodně nic nekoupím a abych toto tvrzení potvrdila, tak jsem se rozhodla koupit si 2 knihy, jako symbol konce nakupovaní za duben (naivita). Jako první to byla kniha "Famfrpál v průběhu věků", jelikož nyní vyšla s novou obálkou a mně chybělo staré vydání do kompletní série Bradavických učebnic. Jako druhou knihu jsem zvolila "Go set a watchman", protože mám první díl taktéž v originále, takže aby mi to ladilo v knihovně, že jo :D.

Asi už vám došlo, že ani těmito knihami mé nákupy nekončily. Jednoho dne jsem po úspěšném testu zašla do Neoluxoru na Václaváku a našla jsem tam knihu "The hate U give", která má v zahraničí obrovský ohlas. Já ji chtěla už od jejího vydání, ale hardback je opravdu hodně drahý. Paperback, který jsem si koupila, nemá sice tak pěknou obálku, ale zase má povedený hřbet a stál třetinu.

Ale ani tímto to neskončilo! Ke konci dubna jsme totiž s přítelem jeli na výlet do Německa, kde jsem se jak jinak musela mrknout do knihkupectví, zda v něm nemají nějaké super knihy v angličtině. Nečekaně jsem objevila vážně pecky! Knihkupectví bylo plné tolika pokladů, že jsem musela sepsat z celého výletu report, který najdete ZDE. Odvezla jsem si nakonec 3 knihy. Závěrečný díl trilogie od Jenny Han "Always and forever, Lara Jean", na který jsem se neskutečně těšila. Potom novinku od autorky "Probuzení Simona Spiera", "The upside of unrequited", kterou kdybych mohla tak čtu rovnou (Simona miluju btw). Objevila jsem tam ještě "Confess" od mé milované Colleen Hoover, ale řekla jsem si, že 2 knihy stačí, jenže přítel ví, jak moc Colleen zbožňuju a koupil mi ji jako dárek (Ví, jak na mě :D.).

Byl tu předposlední den dubna a mně přišel balíček z nakladatelství "Argo". Byly v něm hned 3 knihy, takže unboxing najdete ZDE. Byly v něm "Neobyčejní" od V. E. Schwab, "Marie a Magdalény", které nyní čtu a jsou opravdu dobré a jako překvapení potom YA román "Geek girl".

No a nakonec ještě poslední přírůstek dubna, který se mi dostal do rukou 30. 4. odpoledne. Není to nic jiného, než kniha "Bez srdce", na kterou jsem se těšila tolik, že jsem ji potřebovala hned. Díky "Albatros média"! Recenzi najdete ZDE.

To je tedy všech 20 nových knih. Doufám, že jsem vás neunudila. Dejte mi vědět, jestli jste něco z tohoto seznamu četli nebo se chystáte a jak se vám to líbilo. Malý spoiler k bookhaulu za květen, bude ještě delší, jelikož už teď mám více než 20 nových knih a ani moje challenge teda nepřežila :D. Rozhodně se máte na co těšit! Za recenzní výtisky děkuji jmenovitě nakladatelství "Argo" a nakladatelství "Albatros média".

 


Komentáře

1 Katy Katy | E-mail | Web | 20. května 2017 v 21:43 | Reagovat

To je ale knížek :D Docela závidím :D
Hele nepřemýšlela si o přesunu blogu na blogspot, kde máš propojení s google plus a lepší propojení s budoucími čtenáři? :)

2 penny-and-books penny-and-books | Web | 20. května 2017 v 22:05 | Reagovat

Upřímně, ani ne... Neumím s ním a většina čtenářů mi píše na ig :) V blízké době to neplánuju, třeba někdy

3 Bětka Bětka | Web | 21. května 2017 v 10:05 | Reagovat

Kájo, vidím tady potenciál k tomu, abychom se konečně taky jednou shodly! :D Teda záleží samozřejmě na tom, co řekneš na Pluto a na Rok kohouta :D

4 Site Administrator Site Administrator | E-mail | Web | 21. května 2017 v 11:18 | Reagovat

*Aktuální články
Proč je duševní práce nejlépe placená?    Před 20 sekundami
Zkuste vědecky dokázat to že realita existuje?    Před 13 minutami
Je v ekonomickém ráji přídělový systém?    Dnes v 10:00
Je správné odmítnout výhodné nabídky?    Dnes v 9:00
Je správné milovat příživníky?    Dnes v 8:00
Proč psychická degenerace nejde léčit?    Dnes v 7:45
Lze se připravit na krize?    Dnes v 7:00
Začarovaný ekonomický kruh    Dnes v 6:00
Co je základem spokojeného života?    Dnes v 5:55
Bůh je jenom GVKB    Dnes v 5:40
GVKB ví jak být lepší než konkurence    Dnes v 5:33
Je Ježíš Kristus pohádkou pro idioty?    Dnes v 5:00
Veliký záběr na mozek    Dnes v 4:00
Lépe už bylo a bude nám už jenom hůře    Dnes v 3:00
Dokud člověka neuvidím tak na něj neuvěřím    Dnes v 2:00
Neandrtálci se nepoučí ani z vlastních chyb    Dnes v 1:00
Proč vysoké školy dělají ze studentů neandrtálce?    Dnes v 0:00
Absolvování vysoké školy s červeným diplomem    Včera v 23:00
Proč se neandrtálci neumí usmívat na prezidenta?    Včera v 22:00
Ano, díky mluvení si můžeme hrát na bohy    Včera v 21:00

5 Simona Simona | Web | 21. května 2017 v 14:24 | Reagovat

Tady nezbývá než smeknout, i já bývala knihomolem, ale takovou úrodu jsem nikdy neměla. Úctyhodný počet!

6 Marky Marky | Web | 21. května 2017 v 19:08 | Reagovat

Četla jsem Tisící patro, Confess a třetí Laru Jean, všechny se mi moc líbily :) Ale vážně, co to máš za challenge, když si zvládáš koupit 20 knih a pořád ji splnit? :D

7 penny-and-books penny-and-books | Web | 21. května 2017 v 21:16 | Reagovat

[6]: Jak se dočteš v článku, já si jich 20 nekoupila :D Challenge je na 8 :)

8 Luc Luc | 15. června 2017 v 17:37 | Reagovat

Mazec :O že je máš ještě kam dávat :D s tvým tempem by mi nestačil celý pokoj ;) Fantastická zvířata a kde je najít si chci koupit taky - pak to budu mít konečně kompletní ♥ a taky se těším na závěrečný díl od Jenny Han (počkám si ale pěkně na českou verzi), Geek girl mě zaujala, ale pořád nějak nevím, zda se do ní pouštět - tak asi díky tobě budu mít brzy jasno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama