Dvůr mlhy a hněvu – Sarah J. Maas

1. května 2017 v 23:05 | Penny |  Recenze
Autor: Sarah J. Maas
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 664
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 98 %

Dočkali jsme se! Je to tady! Je tu ten moment! No, tohle asi nebude moc recenze, ale vy jistě budete mít pochopení, protože se jedná o druhý díl "Dvoru trnů a růží"! Vsadila bych se, že rozhodně nejsem jediná, kdo odpočítával dny do vydání této knihy. Někteří nedočkavci zvolili originál, já se rozhodla čekat. Jsem tak strašně šťastná, že se mi to čekání tak vyplatilo!


Jako upřímně, já věděla, že to bude bichle, ale tohle je fakt cihla! První myšlenka, která mě napadla, byl fakt, že tohle budu číst vážně dlouho. Omyl! Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem během 4 dnů, ano až tak dobrá je! Pokud jste s touto sérií ještě nezačali, tak to rozhodně napravte. Recenzi na první díl najdete ZDE.

Druhý díl této epické série začíná příchodem Feyre a Tamlina zpět do jejich říše, kde se začne chystat jejich svatba. Tamlin je přesvědčen, že vše zlé je za nimi, ovšem Feyre na rozdíl od něj denně trápí noční můry, ve kterých se zpět vrací do hrůz, které zažila a částečně napáchala. Nemůže se s nimi jednoduše vyrovnat. Navíc ještě stále nevstřebala skutečnost, že i ona je nyní víla a má různé schopnosti, které jak se později ukáže, jsou velmi specifické. Další věc, na kterou nesmí zapomenout je dohoda s Rhysandem. Bude s ním muset trávit jeden týden z každého měsíce, což se samozřejmě jejímu snoubenci vůbec nelíbí. Jak Tamlin zkousne fakt, že musí svěřit svou snoubenku jinému muži? Co vlastně Rhysand plánuje s Feyre dělat? Dokáže se Feyre vyrovnat se svou minulostí? A co když Amarantha nebyla jejich posledním nebezpečím?

Já vím, já vím, je tu tolik otazníků, ale věřte mi, že na spoustu z nich dostanete během 650 stran odpověď. Jiné a nové zůstanou bohužel otevřené do třetího, závěrečného dílu. Rozhodně se nenechte odstrašit počtem stran, protože po dočtení budete chtít dvojnásobek a k tomu třetí díl na zlatém podnose, to mi věřte.

Tleskám autorce, jelikož to jak rozvedla jednotlivé charaktery postav, je neuvěřitelné. Budete si připadat, že jsou to vaši staří známí a vy je znáte celý život. Budete chápat jejich rozhodnutí i pochybení a budete je zbožňovat a ztotožňovat se s nimi! Na rozdíl od prvního dílu jsem si oblíbila i postavu hlavní hrdinky, která mi v předchozí knize trošičku unikala a byla mi cizí.

Je neuvěřitelně těžké, vám tu cokoli říkat, jelikož by se vše dalo považovat za spoilery. Kniha je totiž plná akce a zvratů. Bude se vám zatajovat dech a bude vám běhat mráz po zádech. Budete žít pro každou romantickou chvilku a sem tam rozhodně uroníte slzu.

Celý příběh ve mně vyvolává tolik emocí a pocitů, které nejsem ani schopná popsat. Pochopí asi jen ti, kteří knihu už četli. Nemám, co bych vytkla. Ona 2 procenta si schovávám na třetí díl, který bude třeba ještě víc emotivní, i když si myslím, že už to víc ani nejde. Budu muset být statečná, jelikož budu čekat na překlad posledního dílu, takže no spoilers. Za sebe tuto knihu a vlastně celou série mohu jen ze srdce doporučit, je fantastická!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství "Albatros média", na knihu mrkněte ZDE. Rozhodně mi dejte vědět, jak moc jste z knihy nadšení vy!

P. S. Už chápu, proč každý miluje Rhysanda a přidávám se do klubu!

 


Komentáře

1 Sharys Sharys | E-mail | Web | 2. května 2017 v 10:38 | Reagovat

Naprosto přesně popsané! Souhlasím se vším :) Ta kniha je dokonalost sama

2 Luc Luc | 3. května 2017 v 18:22 | Reagovat

Až tak :O Hm... tak asi bych své rozhodnutí ohledně vyhnutí se této sérii měla ještě zvážit :D Protože jestli je to plné akce a romantiky, nemuselo by to být nic špatného - což jenom potvrzuje tvé hodnocení ;) Možná počkám, až vyjde i třetí díl a budu to mít všechno najednou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama