Report z Drážďan aneb zase tam mají hezčí knihy

27. dubna 2017 v 0:19 | Penny |  Reporty
V úterý jsem jela na výlet do Německa, do Drážďan. Většina z vás už v tomto městě jistě byla. Já sama v něm byla hned několikrát a na rozdíl od jiných je to mé opravdu hodně oblíbené město. Jediná změna od mé poslední návštěvy Drážďan byl fakt, že jsem blogger a fakt velkej knihomol. Tudíž mi logicky nemohlo uniknout knihkupectví. No, a tím jsem byla tak unešená, že jsem se do něj vrátila jen proto, abych vám nafotila to, co mě ohromilo. Jdeme na to!


Jak jste asi z původního odstavce mohli pochopit, tak tohle je opravdu hodně nečekaný a neplánový článek. Bude se jednat asi spíše o foto článek, prostřednictvím kterého se pokusím na vás přenést mou radost. Samozřejmě v závěru uvidíte i knihy, které jsem si koupila. Nyní už ale pojďme na ty knihy!

Jako první stojí jistě za zmínku, že v místním knihkupectví již mají paperbackovou verzi závěrečného díl trilogie "Temnější tvář magie" od V. E. Schwab! Už aby byla přeložená i u nás…


Hned vedle jsem byla oslněná obálkami série "Calendar girl", kterou u nás vydává "Ikar" v trošku jiné grafické verzi. Na googlu si najděte naše obálky a porovnejte je s německými, jednoduše není co řešit, že?


Nyní bych vám chtěla ukázat německá vydání klasik. Jedná se o tlusté, ale rozměrově malé knihy s textilovým potiskem, jejichž cena nebyla vyšší než 10 euro.


No, a to malé vydání "Projektu manželka" a "Projektu potomek" snad ani není třeba komentovat…


Co se mi ale moc nelíbilo, byl barevný podtón na obálkách k trilogii "Sirotčince slečny Peregrinové". Myslím si, že naše, jednodušší obálky jsou vhodnější, co myslíte?


A těšili jste se správně! Nemohla jsem ochudit ani fanoušky "Her o trůny"!


Ale teď to nejhezčí, pyramida "Harryho Pottera". Obálky jednotlivých dílů mě nijak nezaujaly, ale jak můžete vidět, tak v Německu jsou k sehnání Bradavické učebnice v nových přebalech. Jsou krásné, já vím, ale za 3 týdny je budeme mít i my!


No a tady ještě malá ochutnávka jejich YA novinek…


Další věc, kterou jsem obdivovala je množství knih od mé oblíbené C. Hoover. U nás se opravdu tolik nevydává, jaká škoda. Rozhodně si všimněte, jak z jednoho regálu visí citát! Přijde mi to hrozně super, když si vybíráte knihu a na ní máte napsanou myšlenku, která vás třeba přesvědčí, že tahle kniha je pro vás vhodná!


A co jsem si nakonec koupila? Nutností byl třetí díl série od Jenny Han "Always and forever, Lara Jean", na který jsem se hrozně moc těšila. Následně jsem sáhla po Colleen, ale za ní jsem v poličce našla novou knihu Becky Albertalli, autorky "Probuzení Simona Spiera". Tu jsem tam nemohla nechat, jelikož Simona miluju. V tu chvíli mi bylo jasné, že si odnesu tyto dvě knihy a Colleen zůstane opuštěná. Naštěstí "Confess" zaujala mého přítele natolik, že se rozhodl mi ji koupit. Tadá, nemám já to ale štěstí? :D


Tohle je tedy výsledek mého výletu do Drážďan. Budu hrozně moc ráda, za vaše názory k obálkám a ke knihám, které jsem si pořídila.
 


Komentáře

1 Bella Moon Bella Moon | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 9:05 | Reagovat

S těmi citáty je to vážně skvělý nápad. :)

2 Aires Aires | Web | 27. dubna 2017 v 22:02 | Reagovat

Skvělý článek, vážně se mi líbil i fotky :) V Německu mají krásné obálky :) Třeba u Calendar Girl a Hry o trůny :) A těch knih od Hooverové :) Kéž by vyšly i u nás :)

3 Infinity Infinity | Web | 28. dubna 2017 v 19:54 | Reagovat

Úžasné úlovky, vybrala bych si stejně! :-)

4 Luc Luc | 3. května 2017 v 18:18 | Reagovat

Projekt manželka, Projekt potomek ♥ Taky se mi ale líbí víc naše jednoduché obálky Sirotčince a dalších dílů :) a moc se těším na vydání učebnic HP - sice budu kupovat už jen Fantastická zvířata, ale aspoň je konečně budu mít všechny :D no a jejich Calendar girl bych si možná i koupila, oproti tomu u nás -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama