Láska v prachu hvězd – Krystal Sutherland

9. dubna 2017 v 22:34 | Penny |  Recenze
Autor: Krystal Sutherland
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 320
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 60 %

Už před pár měsíci jsem v Luxoru viděla v anglické sekci roztomilou obálku s rybičkami, která patřila knize "Our chemical hearts". Přečetla jsem si anotaci a chtěla jsem si ji hned koupit. Naštěstí mi kamarádka řekla, že si ji nemám kupovat, protože za pár měsíců vyjde v češtině. V zahraničí jsem o ní sice moc neslyšela, ale anotace mě vážně zaujala. Na Yoli oslavě narozenin jsme ji poté dostali jako neprodejný výtisk, ještě před vydáním a já jsem byla tak zvědavá, že jsem se do ní hned pustila!


Když jsem na Yoli oslavě knihu našla v dárkové tašce, tak to bylo jen, "Co to je?". A holky "No to je přece ta kniha s rybičkama, jak se ti líbila.". Já ji ale nepoznávala. Víte proč? Protože nakladatelství změnilo obálku natolik, že je rybička jen v pozadí a já neměla šanci zjistit, že TO je ta kniha, po které jsem tak toužila, navíc když vydavatel změnil i název knihy! No, to jsem byla úplně bez šance. Můj názor na tyto změny? Název mi tolik nevadí, ale obálka ano, protože ta zahraniční je mnohem hezčí…

No a příběh? Žánrově tato kniha spadá do typického příkladu YA. Není tedy překvapením, že hlavními hrdiny je dospívající dvojice. První postavou je Henry, milý kluk, který žije jen pro školní noviny. Nikdy se do nikoho nezamiloval a tento problém jednoduše nikdy neřešil. Jenže změna nastane v momentě, kdy do školy nastoupí nová žačka Grace. Grace ale samozřejmě není obyčejná, jak už tomu v YA knihách bývá. Hned první den do školy totiž přijde špinavá, neučesaná a mírně zapáchající. Osudy Grace a Henryho se protnou právě prostřednictvím školních novin, kam je Grace přijata, jelikož je stejně jako Henry skvělá redaktorka a výborně píše. I přes Gracin vzhled se do ní Henry bezhlavě zamiluje. Po pár měsících ale zjišťuje, že Grace před ním něco tají. Na jejím facebookovém profilu najde fotky, na kterých je Grace krásná, namalovaná a usměvavá. Co se Grace stalo? Může ji Henry změnit? A mohou být spolu?

Jedná se opravdu o průměrnou YA, která vám nedá nic jiného, než všechny ostatní, které jste doposud přečetli. Já měla sem tam problém i s formou knihy a neměla jsem potřebu pokračovat ve čtení. Jedním z důvodů budou bezpochyby oba hlavní hrdinové, po dlouhé době jsem totiž nesoucítila ani s jedním z nich. Henry je neskutečně naivní a všechno odpouští, Grace je sobecká, paličatá a náladová. Samozřejmě odhalíte, co se jí stalo, ale ani to podle mě někdy neomlouvalo její chování. No a ten konec? Filozofická chvilka tam být rozhodně nemusela.

Plusem je určitě zajímavý námět knihy, jelikož to, co Grace potkalo je opravdu kruté a napsat knihu, která se zabývá jejím návratem zpět do života, byl opravdu dobrý tah. Nicméně se nepovedl. Z celého příběhu mám pocit nedotaženosti. Kniha se četla dobře, jen to asi už není pro moji věkovou kategorii.

Jedná se tedy o příjemnou oddechovku, která vás občas vytočí (nebo alespoň mě). Pokud je vám pod 18, tak si myslím, že vám dá rozhodně více, než mně. Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Yoli! Kniha vyjde zhruba do týdne, takže na ni mrkněte SEM.

P. S. Pokud ji někdo již četl, tak mi neváhejte sdělit vaše dojmy. Budu za ně ráda.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 28. dubna 2017 v 9:25 | Reagovat

Zaujalo mě prostředí školních novin, dá se říct, že to by mi mohlo být blízké a sympatické. Na druhou stranu pokud je hlavní hrdinka paličatá a hlavní hrdina jen pěkně naivní a vše ji promine, nejsem si jistá, zda je to kniha pro mě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama