Kráska a zvíře: Zakletá v knize – Jennifer Donnelly

23. dubna 2017 v 22:52 | Penny |  Recenze
Autor: Jennifer Donnelly
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 304
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 70 %

"Kráska a zvíře" je poslední měsíc úplně všude! Na každém profilu koukáte na chválu a nadšení z filmu, knihy i hudby. Já teda nevím jak vy, ale já z filmu tak odvázaná rozhodně nebyla a hudba mi až skoro vadila. Proto jsem si ani nepřečetla román, který k příležitosti nového filmového zpracování této klasické pohádky vyšel. Když jsem ale zjistila, že vyjde kniha, která nějakým způsobem rozpracovává příběh "Krásky a zvířete", tak mě přepadla zvědavost. No a to byl vlastně důvod, díky kterému vznikla tato recenze.


Upřímně, i když jsem byla zvědavá, tak jsem nečekala moc. Měla jsem jednoduše náladu na milou oddechovku, která bude mít ten správný pohádkový nádech. Navíc se v mé knihovně rozhodně bude vyjímat ta překrásná obálka, která třeba zrovna ve mně vyvolala velkou zvědavost a touhu dozvědět se, co se dál stalo v průběhu této pohádky.

Celý příběh popisuje dobrodružství Belle poté, co v knihovně objeví knihu, která ji umožní přemístit se do jiné říše. Tato říše ale není obyčejná, je to říše, ve které je vše, co kdy Belle chtěla a co nyní postrádala. Má zde přírodu, palác, přátele a dokonce i svého otce. Belle v této říši potká hraběnku, která jí tento překrásný život nabídne. Belle si ale samozřejmě není jistá, jestli je správné u ní zůstat. No a k tomu Belle netuší, že jí hraběnka zatajila jednu zásadní věc a to tu, že když v její říši Belle sní 3 věci a zanechá v ní 3 věci, tak bude v této říši uvězněná navždy a nikdy se nebude moci vrátit. Dokáže Belle odhadnout, jakou past a lež na ni hraběnka nastražila? Kdo je vlastně ona tajemná hraběnka? A není tento "nový" život pro Belle nakonec ten lepší?

Nemusím vám vysvětlovat, že když se jedná o rozpracování pohádky, tak i tento příběh je svým způsobem pohádkou. Autorka v průběhu Bellina pobytu v knize neochudila čtenáře ani o život Zvířete, který samozřejmě zjistí, že je Belle pryč. Opět se tedy setkáte se starými známými přáteli z originální pohádky.

Co mě ale překvapilo, bylo prvních 80 stran knihy, které jednoduše vyprávěly to, co už všichni známe z "Krásky a zvířete". Stále jste jen četli o tom, jak Zvíře dal Belle onu knihovnu, ale pořád se nedělo nic dalšího, co by vybočovalo. Naštěstí se poté příběh rozběhl a já dostala to, co jsem očekávala.

Pokud tedy máte i vy chuť na něco milého, sladkého, pohádkového a oddechového, tak je tato kniha tou pravou volbou. Bylo to milé jednodenní čtení, u kterého vypijete 3 šálky čaje a budete mít dobrou náladu.

Za poskytnutí a zaslání recenzního výtisku děkuji nakladatelství "Albatros média", knihu si můžete prohlédnout a zakoupit ZDE.

Určitě budu moc ráda, když mi dáte vědět, jestli jste tuto knihu četli, jak se vám líbila a jestli jste příznivci nového filmového zpracování.

P. S. Pro všechny fanoušky je tento titul rozhodně MUSTHAVE.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 3. května 2017 v 18:13 | Reagovat

Celkově se mi tato pohádka nelíbí, ale líbí se mi přebal této knihy - takže jsem moc ráda, že jsem měla možnost dozvědět se o ní něco více. Tvá recenze mě ale jen utvrdila v tom, že toto prostě není nic pro mě. A rozhodně mi přijde podivné, že prvních 80 stran řeší něco, co už by čtenáři měli znát - kdyby to třeba shrnula na pár stránkách, ale takhle je to jak umělé nadstavování knihy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama