Knižní přírůstky – Březen 2017

12. dubna 2017 v 13:22 | Penny |  Články
No, takže hned na začátek vám musím říct, že tohle bude dlouhý, tohle bude totiž sakra dlouhý článek. Jak je to možné? Vždyť si nemůžu každý měsíc koupit více než 8 knih?! Budete koukat, protože já si jich koupila opravdu jen pár a i přesto tady budeme až do večera, než vám povím, co vše mi v knihovně přibylo.


V tomto (dlouhém) článku budu mluvit celkem o 16 knihách! Ano, čtete dobře! Jak je to možné? Dárky, akce, slevy a spolupráce. Zatleskejte mi prosím, já si totiž koupila v březnu jen 5 knih! No fakt! 5 jsem si jich koupila, 3 jsem dostala darem a 8 se mi dostalo do rukou, díky spolupracím. Toliko k úvodu a teď už jdeme na knihy!

Rozhodla jsem se, že budeme postupovat chronologicky, tedy v pořadí v jakém jsem knihy seskupovala.

První březnovou knihou se stalo ilustrované vydání knihy "Volání netvora", které jsem nutně potřebovala mít doma ihned po přečtení anglické verze. Je to překrásná kniha, jak navenek tak i uvnitř. Btw sice jsem mohla mít knihu ze spolupráce, jenže nedočkavá Penny, že? Holt, nešlo odolat… Samozřejmě mám na knihu recenzi, kterou si můžete přečíst ZDE.

Kniha "Caraval" je v posledních dvou měsících všude na yt i instagramu a každý ji čte. Já si řekla, že ji nepotřebuju. No jo, jenže když jsem v Luxoru uviděla tu UK edition, která pod přebalem měla motiv cirkusu, který jsem samozřejmě chtěla ze všech motivů nejvíc, tak šlo předsevzetí stranou. Milým překvapením byl fakt, že knihu mi koupila maminka, jů. (Knihu jsem už přečetla a recenzi na ni určitě plánuju.)

No a poté přišla oslava Yoli narozenin. Ta byla opravdu hodně vyvedená, report ZDE. Já si z ní odnesla totiž hned 2 knihy! Tou první byl recenzní výtisk knihy "Probuzení Simona Spiera"! Věřte mi, že tuhle knihu chcete! Je to něco dokonale roztomilého, samozřejmě více najdete v recenzi ZDE. Dokázala bych o této knize totiž básnit hodiny :D.

Druhou knihou z Yoli oslavy byl dáreček v podobě neprodejného výtisku knihy "Láska v prachu hvězd". I tuhle knihu jsem již přečetla a mé dojmy najdete, jak jinak, v mé recenzi ZDE.

Následoval MDŽ, tedy mezinárodní den žen. Ani můj přítel na něj nezapomněl a dokonce si vzpomněl, že jsem si kdysi přála anglickou verzi jedné z mých nejoblíbenějších YA knih, které jsem v životě četla. No a tak jsem tedy dostala knihu "All the bright places".

Další den mi potom přišel úžasný balíček z nakladatelství "Host". V tomto balíčku se skrýval recenzní výtisk knihy "Hana". I tuhle knihu jsem už stihla přečíst! Byla dokonalá, jestli opravdu mohu něco doporučit všema deseti, tak právě tuto knihu! Rozhodně mrkněte na recenzi ZDE!

Následně jsem se nechala inspirovat yt kanály a rozhodla jsem se pořídit si knihu "Agnes". Přítel mi ji vyzvednul a těch pár drobných už si nenechal vrátit, takže vlastně další (neplánovaný) dáreček :D.

No a co osud, nebo spíše Neoluxor, nechtěl. V Praze se zavírala jedna pobočka Neoluxoru, konkrétně na Národní třídě, a veškeré knihy byly se slevou 25%, takže nekup to! Rozhodla jsem se, že si jich nemůžu koupit moc. Odnesla jsem si nakonec "jen" 3.

S takovou slevou se nejvíce vyplatí kupovat knihy, které stojí normálně dost peněz. Není tedy divu, že jsem si dokoupila zbytek knih, co mi chyběl do zkompletování série "Měsíční kroniky". Mluvím konkrétně o "Winter" a sbírce povídek "Hvězdy nad hlavou".

V té době jsem již měla přečtenou "Hanu", o které jsem už básnila výše. Musela jsem si tedy odnést ještě nějakou další knihu z pera A. Mornštajnové. Nakonec jsem se rozhodla pro "Slepou mapu".

V antikvariátu jsem podle mě nebyla tak 3 roky. Zavítala jsem tam až v březnu s Aničkou! Naštěstí jsem si odnesla jen jednu knihu za 80 korun. Byl to životopis Boženy Němcové z roku 1889. Prostě historická krása, která má překrásný hřbet!

Následovaly 2 recenzní výtisky z nakladatelství "Albatros média", velké díky! Tou první jsou "Laskonky". Tato sbírka povídek a fejetonů bude tématem již třetího Kubova bookclubu, těším se!

Druhým recenzím výtiskem je detektivka "Závěje". Jo jo, já budu číst svou první detektivku! Upřímně, tento žánr mě nikdy nelákal, ale uvidíme, třeba se mi bude líbit.

Zhruba v polovině března se mi stalo něco neuvěřitelného. Jednoho dne mi přišel email z nakladatelství "Slovart", zda nechci zrecenzovat jejich knihy od Patricka Nesse. Já s nadšením souhlasila. Dokonce jsem se 28. 3. se samotným P. Nessem setkala, více v reportu ZDE (jinak bych tu kecala hodiny). Dostala jsem recenzní výtisk knihy "My ostatní tu prostě žijem" a "Něco víc". Zatím mám přečtené jen "Něco víc" a to byla obrovská pecka! V recenzi ZDE najdete mnohem víc. Nakladatelství ze srdce děkuji.

Na setkání s P. Nessem jsme poté ještě dostali výtisk knihy "Kdo je kdo ve světě stínů", ve kterém najdete popis každé postavy, včetně krásné ilustrace, ze sérií C. Clare. Pro fanoušky musthave.

Tak tohle bylo všem mých 16 nových knih. Doufám, že jsem vás neunudila a děkuji každému, kdo tento článek dočetl až do konce. Snažila jsem se být co nejvíce stručná, věřte mi, že bych vám o každé z nich mohla povídat 10 minut. Určitě mi do komentářů napište, jestli některou z těchto knih máte doma nebo si ji chcete koupit. Samozřejmě pokud jste některou z nich četli, tak si ráda přečtu váš názor.

 


Komentáře

1 rachel roo rachel roo | E-mail | Web | 12. dubna 2017 v 14:49 | Reagovat

Tyjo to je solidni davka knizek na jeden mesic :D stves me s tim zaviranim neoluxoru vedet to jsem tam hned taky :D na hanu se urcite chystam, simona mam doma, no o nessovi zrovna tobe asi vypravet nemusim :) laskonky ctu taky na klub a z kronik jsem cetla jen jednicku. skoda ze mi nikdo nic nedal k mdz! :D

2 Skléňa Skléňa | E-mail | 12. dubna 2017 v 16:39 | Reagovat

Já se určitě chystám na Probuzení Simona Spiera, když o tom všichni tolik básní :)

3 Lucie Zelinková Lucie Zelinková | 13. dubna 2017 v 22:07 | Reagovat

Páni, jsem vážně nadšená, že se pomalu "moje Agness" šíří skrze blogy dál a dál... :)

4 Luc Luc | 28. dubna 2017 v 9:29 | Reagovat

To je pěkná spousta knížek :) A to stále dodržuješ svou hranici :D Žádnou z nich doma zatím nemám, ale chci si časem pořídit Měsíční kroniky, Probuzení SS a Volání netvora - vlastně všechny na základě tvého doporučení :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama