Setkání s Patrickem Nessem aneb jaké to je, když se vám splní sen

31. března 2017 v 22:56 | Penny |  Reporty
Tak tohle bude opravdu netradiční report! Ono, to máte tak, když si přečtete naprosto fantastickou knihu a uvědomíte si, že autor, který ten příběh vytvořil, musí být někdo úžasný a že kdybyste mohli, tak uděláte cokoli pro to, abyste ho mohli poznat osobně a vše, co vám kniha dala, byste s ním prodebatovali. No a, přesně to se mi stalo s knihou "Volání netvora", o které jsem měla možnost mluvit se samotným Patrickem Nessem!


Aby tenhle report měl hlavu a patu (což bude mít asi těžko, ale pokusím se), tak by bylo fajn vysvětlit, jak jsem se k setkání s tímto úžasným spisovatelem vlastně dostala. Byl to obyčejný páteční večer, bylo asi 10 hodin večer a mně přišel email. Nebyl to ale ledajaký email, byl to email od Janči, která se podílí na fungování českého nakladatelství "Slovart" a v tom emailu mi nabídla knihy Patricka Nesse k recenzi a možnost osobního setkání s autorem! Já na to chvíli koukala a pak jsem začala ječet! Druhý den ráno jsem s klidnou hlavou poslala nadšenou odpověď, že rozhodně nabídku přijímám.

Setkání se uskutečnilo tohle úterý v jednom pražském hotelu. Hned po příchodu jsem byla překvapená, o jak komorní akci se jedná. Celkem nás bylo jen 11 blogerů a pár organizátorů. Na jednu stranu jsem byla až v rozpacích, ale na druhou jsem si mohla Patricka více užít, no ne?


Patrick Ness na nás čekal v jedné malé místnosti, kam jsme se všichni posadili ke stolům, aby debata mohla začít. Ze začátku jsme se samozřejmě všichni styděli na cokoli zeptat a tak nás Patrick vtipně vyvolával. Po chvíli jsme se uvolnili a ptali se na vše, co nás zajímalo. Diskutovalo se o jeho knihách, oblíbených postavách, obálkách, jeho nové knize, která vyjde v originále v květnu a kterou už teď potřebuju a samozřejmě o filmu "Volání netvora", který nyní vstoupil do českých kin.

Musím říct, že jsem byla z osobnosti tohoto autora přímo unešená! Je to neskutečně pozitivní, ambiciózní a motivující člověk. To, jak nám předával své spisovatelské zkušenosti a rady, bylo něco neuvěřitelného. Několikrát nás všechny rozesmál, co vám budu povídat, no prostě neskutečný zážitek.

Po debatě následovala skromná autogramiáda, kde Patrick podepsal každou knihu, kterou jsme měli s sebou. Každému k podpisu připsal datum a nějaký krátký vzkaz. Já tam mám například citát z "Volání netvora" nebo přání toho nejlepšího do života. Krásná památka…

Nakladatelství "Slovart" tušilo, že budeme mít hlad a chuť na něco dobrého a tak pro nás připravilo super pochutiny. Kromě kávy a čaje nám připravili cupcaky, na kterých byla mini marcipánová verze knihy "Volání netvora", něco tak roztomilého jste ještě neviděli, no úplně škoda to sníst, že jo?!


No a nesmím zapomenout na dárečky, které jsme dostali hned při příchodu! Každý bloger totiž dostal krásný vak s citátem z "Volání netvora", ve kterém byl poukaz na stažení audioknihy "Volání netvora" a kniha "Něco víc", kterou teď čtu!


Podtrženo, sečteno jsem zažila jeden z nejlepších knihomolských zážitků! Potkala jsem se například s Klárkou (@klarinyknihy), Zuzkou (@malousesvetknih) nebo Dorotkou (@dorotanoon).

Děkuji všem, které jsem potkala nebo poznala. Největší dík patří samozřejmě nakladatelství "Slovart", které mi umožnilo se této akce zúčastnit a potkat úžasného Patricka Nesse.

Pokud jste od tohoto autora ještě nic nečetli, tak byste rozhodně měli! Inspirovat se můžete například v mé recenzi ZDE.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 22. dubna 2017 v 16:04 | Reagovat

Musela to být super akce a nezapomenutelný zážitek ♥ Volání netvora si po tvém doporučení určitě přečtu, zvlášť když tady ještě píšeš, že autor je i skvělá osoba :) A máš pravdu, ty cupcaky musela být škoda sníst, jsou božské ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama