Probuzení Simona Spiera – Becky Albertalli

16. března 2017 v 22:49 | Penny |  Recenze
Autor: Becky Albertalli
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 296
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 98 %

Mám takový pocit, že na vydání téhle knihy jsem čekala snad věčnost! Původní plán byl podzim/zima 2016 a nakonec se z toho stal až únor 2017?! Čekání bylo pro mě osobně opravdu utrpení, v jeden moment jsem dokonce neměla daleko ke koupi anglické verze, ale řekla jsem si, že to už bude brzo a počkám. Ale stálo to sakra za to! V zahraničí je tato kniha naprostý fenomén a já měla vážně obrovská očekávání! A víte co? Tenhle příběh je všechny překonal!


To by ale nebyl Simon, kdyby s vydáním nebyla spojená nějaká ta "funny story". Věřím, že pokud jste čekali na vydání této knihy, stejně jako já, tak jste zaregistrovali poprask okolo překladu názvu. Chvíli Simon, pak Šimon a nakonec zase Simon. Já sama jsem nebyla na ničí straně, jsem jen ráda, že kniha prostě vyšla. A obálka jako taková? Stejně je naprosto překrásná!

Hlavním hrdinou není nikdo jiný, než Simon Spier. Je to kluk, kterému je 16 let a je gay. Jeho drobným problémem není nic jiného, než že se v jednom kuse snaží utajit svou orientaci. Jediný člověk, se kterým je Simon ochotný sdílet vše, co se děje v jeho životě, je tajemný Blue, se kterým si Simon emailuje. Komplikace přichází v momentě, kdy jeden Simonův spolužák ve škole najde ony "tajné" emaily a rozhodne se, že bude Simona vydírat, jelikož by moc rád chodil s jeho dobrou kamarádkou. Simon ví, že musí udělat vše pro to, aby emaily nespatřily světlo světa, jelikož by mohl Bluea nadobro ztratit, a to přece nechce!

Celý příběh je možný rozdělit do dvou částí. Tou první je samotný příběh, ve kterém Simon bojuje se svým spolužákem a snaží se zachránit své tajemství. Tou druhou částí jsou emaily. Ano, jsou to ty emaily, které si Simon posílá s Bluem. Řeknu vám, nic roztomilejšího jste v životě nečetli!

Co se Simona týče… No, upřímně, pokud by nebyl gay, tak by to byl ten nejskvělejší kluk, se kterým jsem se jako holka v knihách setkala. Je milý, přátelský, legrační a já sama ho asi budu už napořád považovat za svého knižního "BFF". Jeho nejoblíbenější dobrůtkou jsou sušenky "Oreo". Rozhodně se tedy připravte na to, že jakmile knihu dočtete, tak si pro ně stopro zajdete!

Celý Simonův příběh je tak čtivý, že ho budete číst i ve 4 ráno a nebudete vůbec unavení. No vážně! Od knihy se neodtrhnete. Navíc, tohle je ten typ knihy, který vás donutí se neustále usmívat. Já třeba jela metrem a culila se na všechny, kteří seděli vedle mě. Jo a co se týče roztomilosti, tak tahle kniha je rozhodně na vrcholu žebříčku!

Ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak knize nemám co vytknout. Je to vtipná, oddechová kniha, která se zabývá ale velice zajímavým tématem, zda vyjít s pravdou ven a jaké to bude mít následky. Neuvěřitelné bylo, že jsem ani nepoznala, kdo je vlastně onen tajemný Blue. Byla jsem si vážně jistá, že vím přesně, kdo to je, ale autorka mě úplně šokovala!

Podtrženo sečteno, tohle je young adult MUSTHAVE a moje nová oblíbená kniha, která mi přinesla "Oreo" závislost. Rozhodně si knihu velice, ale opravdu velice brzy přečtu znovu!

Za recenzní výtisk strašně moc děkuji nakladatelství YOLi! Pokud tuhle knihu ještě doma nemáte, tak neváhejte a mrkněte SEM.

P. S. Ještě teď se usmívám, jen na Simona a jeho příběh pomyslím. Máte to stejně?

 


Komentáře

1 Silvie Silvie | Web | 17. března 2017 v 12:22 | Reagovat

Na knihu mám stejný názor, prostě roztomilá a veselá kniha. :D Ke knize jsem si též musela pořídit sušenky Oreo, protože při čtení jsem na ně dostala neuvěřitelnou chuť. Jinak moje recenze: http://riseknihotani.blog.cz/1703/recenze-na-knihu-probuzeni-simona-spiera

2 Infinity Infinity | Web | 17. března 2017 v 23:16 | Reagovat

Knihu jsem dočetla asi před týdnem a naprosto jsi vystihla moje pocity. Je to úžasná knížka a určitě se k ní brzy zase vrátím! A s těma oreoskama je to úplná pravda! :D

3 Luc Luc | 24. března 2017 v 12:00 | Reagovat

Tolik chvály? Tak to už se nemůžu dočkat, až si knihu přečtu ♥ Prostě Yoli kniha s gay hlavním hrdinou ♥ PS: Myslím, že tato recenze se ti skutečně povedla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama