Knižní přírůstky – Únor 2017

14. března 2017 v 18:08 | Penny |  Články
Absolutně nechápu, jak to, že je za námi zase další měsíc. Ono to asi bude tím, že je únor nejkratším měsícem v roce, ale stejně mám pocit, že jsem nic moc neudělala a je tu březen. Nicméně i přes to, jak rychle únor utekl, jsem si stihla pár nových knih pořídit a pár jich získat. Dodržela jsem svou výzvu na rok 2017 a nekoupila jsem si více než 8 knih. Dalším plusem je celkový počet nových knih. Je to sice opět vysoké číslo, ale i přesto je to nejnižší počet nových knih za jeden měsíc na mém blogu!


Dnes tu tedy budu mluvit "jen" o 10 knihách! Mým minimem, co jsem se koukala do svých článků, bylo číslo 11 a teď jsem ho snížila, takže mám ze sebe vážně radost, byť to snížení není nijak velké :D. V únoru jsem si 7 knih koupila, 1 dostala a 2 knihy jsem získala v rámci spolupráce. Tak jdeme na to!

První novou knihou za měsíc únor je "Únava materiálu" od českého spisovatele Marka Šindelky. Mě upřímně tento autor úplně minul, ale jakmile jsem zjistila, že se tato kniha věnuje migrační krizi a spoustě lidem se líbí, tak mi bylo jasné, že ji musím mít. Navíc se v březnu účastním bookclubu, kde se s autorem osobně setkám! Knihu už mám přečtenou, takže recenzi očekávejte velice brzy.

Následně jsem za nasbírané body v rámci věrnostního programu knihkupectví "Dobrovský", získala dárkovou poukázku, za kterou jsem si koupila knihu, kterou jsem přečetla v loňském roce, a která mě neskutečně ohromila. Jedná se knihu Anny Bolavé "Do tmy". Tato kniha získala v roce 2016 ocenění "Magnesia litera" za nejlepší prózu. Osobně mohu říci, že se jedná o jednu z nejlepších současných českých próz, kterou jsem v poslední době četla. Není to lehké ani veselé čtení, ale rozhodně stojí za to! (No a vyšla mě na nějakých 70 korun!)

Jednou z nejočekávanějších knih roku 2017 pro mě byl bezpochyby druhý díl dystopické trilogie "Univerzity výjimečných", "Zrada". Knihu jsem přečetla za jednu noc jedním dechem a mé dojmy si již můžete přečíst v recenzi ZDE.

Poté mi přišel balíček v rámci mé nové spolupráce s nakladatelstvím "Argo". V balíčku nebyla jen jedna kniha, ale hned dvě! Více si můžete přečíst v unboxingu ZDE. První knihou, kterou jsem v balíčku očekávala, byl první díl adult fantasy "Temnější tvář magie". Knihu jsem přečetla během dvou dnů a mé doporučení najdete v recenzi ZDE. Překvapením byla kniha "Moje srdce a jiné černé díry", kterou jsem v zásilce neočekávala. Je to velice milý YA román, který se četl opravdu lehce. Více se dozvíte v recenzi ZDE.

V roce 2017 bych chtěla dohnat mé resty a nedostatky v oblasti povinné četby, jelikož jsou autoři, od kterých jsem ještě nic nečetla a hodně se za to stydím. No a v únoru jsem dostala knihu "Na větrné hůrce", kterou už četl snad každý. Slyším na ni jenom chválu, tak jsem hrozně zvědavá, jestli se i u mě dostane do žebříčku TOP klasik.

"Divoká píseň" se pro mě po přečtení "Temnější tváře magie" stala neskutečně očekávaným titulem. Koupila jsem si ji ihned po jejím vydání, a co nevidět se do ní pustím. Mám obrovská očekávání!

Nějakou záhadou se ke mně informace týkající se dotisků jednotlivých dílů "Měsíčních kronik" dostala opožděně a já na začátku února propadla panice, že pokud si třetí díl nekoupím hned, tak už nebude. Takže mi v polovině února v knihovně přibyl třetí díl "Měsíčních kronik", "Cress" a dodatková novela "Nejkrásnější". Pak jsem se vážně smála, až jsem zjistila, že je dotisk už na světě :D.

Velice neplánovaným přírůstkem byla kniha "Pískový vrch", která získala ocenění "Magnesia litera" za překlad. Jedná se o velice ceněnou a kvalitní současnou polskou prózu. Knihu mi doporučila Kamča z YT kanálu @hlavaplnaknih. Na její doporučení opravdu dám a jsem zvědavá, jak moc mě oslní tento román.

Tohle je tedy všech 10 knih, které jsem si pořídila a získala za měsíc únor. Určitě mi dejte vědět, jestli jste některou z nich četli nebo se chystáte číst, a co na ně říkáte. Pevně doufám, že ani v březnu nebudu mít více jak 10 nových knih.

 


Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 14. března 2017 v 21:17 | Reagovat

To jsou opravdu krásné kousky! 😍 Neboj, taky jsem nečetla Na větrné hůrce, ale hodlám to co nejdříve napravit! Cress 😍❤😍❤😍❤ já mám doma celou sérii, kromě té malinke Nejkrásnější a hodlá di pořídít tu novou povídku Tu sbírku, co ted vyšla 😊

2 Andy's diary Andy's diary | E-mail | Web | 14. března 2017 v 21:33 | Reagovat

Pěkné přírůstky. :) Na Divokou píseň si také dělám zálusk. :)

3 Silvie Silvie | Web | 15. března 2017 v 15:57 | Reagovat

Já si také pořídila Divokou píseň a rozhodně můžu doporučit. Jinak si chci koupit sérii Měsíčních kronik.

4 Luc Luc | 24. března 2017 v 11:21 | Reagovat

Gratuluji k dodržování plánu, co se počtu kupovaných knih týče. Z těch, co tu máš, jsem zatím četla jen Zradu, ale moc bych si chtěla přečíst Měsíční kroniky - tak snad brzy ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama