Vina – Věra Kadlecová

9. února 2017 v 14:01 | Penny |  Recenze
Autor: Věra Kadlecová
Nakladatelství: Klika
Počet stran: 244
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 94 %

Na volné pokračování autorčiny prvotiny jsem se neskutečně těšila. Není se čemu divit, autorčina první kniha byla prostě dokonalá. Přesně z tohoto důvodu jsem "Vinu" nechtěla rozčítat uprostřed zkouškového, jelikož jsem si každou stranu chtěla užívat plnými doušky. Zvolila jsem dobře! Ach, jak já si tenhle román užila…


Autorčina prvotina nesoucí název "Panenka" je hlubokým psychologickým románem, který odráží nebezpečí a přešlapy našeho každodenního života. Takovéto příběhy mě vždy dokáží plně pohltit a donutit mě se nad celým světem zamyslet. Měla jsem obavy, aby "Vina", volné pokračování "Panenky", splnila má vysoká očekávání, co se týče kvality a stylu psaní. Paní Kadlecová ale jednoduše umí a já byla opět svědkem neuvěřitelného příběhu.

Možná by bylo vhodné si trošku osvěžit děj "Panenky". Tato kniha vypráví příběh novinářky Beáty, která se po rozvodu rozhodne napsat svou první knihu, která by měla být založena na skutečném příběhu. K sepsání této knihy si vybrala příběh drogově závislé Evy, která je zbavena svých práv a žije v sanatoriu. Jakmile se jí Eva začne svěřovat, tak jsme my i Beáta svědky jednoho neuvěřitelně silného životního příběhu. Jedná se opravdu o malé shrnutí, takže si rozhodně přečtěte mou recenzi ZDE.

No ale nyní už o čem je román "Vina". Zde sledujeme opět osud novinářky Beáty, která chce splnit Evino jediné přání, a to vydat knihu, která popisuje celý Evin život. To se ale nelíbí Evině dceři Ester, která se bojí, že by její životní tajemství mohla nyní vyplout na povrch, proto se rozhodne zakročit. Ester po smrti svého otce převzala veškerá rozhodovací práva, co se týče života její matky, proto Beáta bez souhlasu Ester nemůže knihu vydat. V tento moment začíná boj mezi těmito dvěma ženami, které udělají skoro cokoli pro to, aby dosáhly svého jediného cíle. Rozhodně si ale nemyslete, že tohle je to jediné, o čem "Vina" je. Autorka nám dále poodkryla některé momenty ze života Ester, které vám rozhodně mnohé vysvětlí. Nebojte se, nezapomněla ani na Beátu. Ta nyní žije se svou matkou a má svůj soukromý i milostný život, ve kterém se snaží najít své priority. To vše a ještě mnohem více vám tato kniha odhalí! Slibuju vám, že z konce budete naprosto unešení!

Kniha je opět psaná velice čtivým a dech beroucím jazykem. "Vinu" jsem začala číst ráno a v noci jsem ji musela dočíst, jelikož mi osudy ani jedné z postav nebyly lhostejné. No, a pokud mám být upřímná, tak v posledních 80 stranách se toho stane tolik, že opravdu nebude ve vašich možnostech knihu odložit.

Za recenzní výtisk vděčím opět velice ochotné paní autorce, Věře Kadlecové. Tímto bych jí chtěla poděkovat, že mi dala tu možnost si přečíst oba dva její naprosto skvělé romány. Knihu si opět (stejně jako první díl) vydávala částečně vlastním nákladem, takže rozhodně neváhejte a podpořte i VY její tvorbu zakoupením jejích knih na její stránce, kterou najdete ZDE.

"Ještě před několika týdny jsem se naivně domnívala, že všechno klape tak, jak má. Docela rychle jsem se vzpamatovala z rozvodu s Davidem a bez zbytečného tápání si zařídila nový smysluplný život. A hlavně - napsala jsem skutečný příběh, kterému jsem jako správný spisovatel věnovala investici nejen časovou, ale i citovou. Vlastnímu milostnému vztahu jsem stanovila určitá pravidla, abych měla dostatek času na všechno ostatní. Moje hlavní hrdinka - jako ve stylu velké literatury - skutečně zemřela a bezděky vtiskla našemu dílu nádech zvláštnosti a jedinečnosti. Sliboval, že s tím, aby co nejdříve spatřilo světlo světa, nebudou žádné problémy. A skutečně, vydání přislíbilo hned první nakladatelství, které jsem oslovila. Avšak má bláhová jistota, že zase držím svůj život pevně v rukou, začíná povážlivě kolísat."

Pokud bych měla srovnat "Panenku" a "Vinu", tak bych si nejspíš zvolila "Panenku", jelikož na mě Evin příběh neskutečně zapůsobil. Nicméně "Vina" je taktéž absolutně skvělým psychologickým románem a pro některé je právě "Vina" jejich oblíbencem z tvorby Věry Kadlecové. Pokud jste tedy ještě žádný román od paní Kadlecové nečetli nebo vám unikl druhý díl, tak vám radím, napravte tuto chybu!

P. S. Rozhodně mi napište své názory na tuto knihu, pokud jste ji již četli, budu moc ráda.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 13. února 2017 v 21:35 | Reagovat

Problémy s vydáním knihy je zajímavá a poměrně originální tematika - protože se to ve skutečném světě děje, ale tolik se o tom nemluví/nepíše (i když to většinou bývá z jiných důvodů). Kniha mě ale zaujala, asi se po ní podívám, až bude více času na vlastní četbu. Máš moc krásnou fotku na závěr ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama