Ve tvých očích – Nicholas Sparks

1. února 2017 v 18:22 | Penny |  Recenze
Autor: Nicholas Sparks
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 456
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 76 %

Jak už je tomu skoro zvykem, tak i začátkem letošního roku, stejně tak jako tomu bylo v minulých letech, u nás vychází v českém překladu nejnovější román amerického spisovatele Nicholase Sparkse. Jelikož se jedná o mého srdcového autora, tak mi samozřejmě tato kniha nemohla uniknout, přesto, že se svým příběhem trošku liší od ostatních titulů tohoto spisovatele…


Pokud někdo z vás Nicholase Sparkse nezná (což bych se divila, ale možné to samozřejmě je), tak mi dovolte vám jeho osobnost trošku přiblížit. Nicholas Sparks je brilantní americký spisovatel, který se řadí mezi přední autory ženských románů a má na kontě minimálně 14 světově známých titulů, které byly všechny zfilmovány. Teď si říkáte, já a romány? Je pravda, že tento žánr opravdu moc často nevyhledávám, ale pokud jde o tohoto autora, tak mi rozhodně nesmí uniknout jediná jeho kniha! Jeho romány totiž nejsou jen obyčejnou "červenou knihovnou", jedná se o příběhy, které jsou ze života, mají jeho krutost i laskavost a vždy v nich najdete něco, co vás dokáže změnit nebo minimálně přimět k zamyšlení. Přesně tohle je kouzlo románů Nicholase Sparkse, ale to už opravdu odbočuji…

Hlavním hrdinou románu "Ve tvých očích" je Colin, svalnatý a velice rázný muž, který vlastně úplně neví, co by od života mohl chtít a co mu může nabídnout. Jeho rvačky, časté pobyty na policejní stanici a pravidelné porušování zákonů nejsou taktéž nikomu tajemstvím.

Dalo by se říct, že Colinovým protipólem je Maria. Mladá a krásná žena, která má povahu spíše stydlivou. Většinu času by raději trávila sama. Pracuje jako advokátka. Její minulost ji stále pronásleduje, jelikož když před několika lety řešila případ, který skončil smrtí mladé dívky, tak to byla nakonec ona, kdo byl obětí výhružek a zvrácených vzkazů.

A přesně tito dva lidé, tito dva naprosto odlišní lidé se setkají za jedné bouřlivé noci na silnici při vyměňování pneumatiky a postupem času se do sebe zamilují. Jenže jak se říká "Nic netrvá věčně." a proto je jen otázka času, kdy Colin neudrží své emoce na uzdě a opět něco provede. Co na to Maria? Dokáže s takovýmto člověkem zůstat? Její rozhodování jí ale zkomplikují nové a ještě příšernější vzkazy, pod kterými si ani samotní detektivové nedokáží nic představit. Dokáže Colin Mariu ochránit? A stojí vlastně Maria o Colinovu ochranu?

Jak už vám mé nakousnutí děje mohlo naznačit, jedná se opravdu o první román Nicholase Sparkse, který obsahuje jakousi "detektivní" nebo chcete-li "kriminální" zápletku. Já detektivky nečtu, a proto jsem se bála, jak mi bude tato část příběhu sedět. No, bála jsem se oprávněně, opravdu mi nesedla. Byla to bohužel jediná část knihy, která mě osobně moc nezaujala a mohla bych ji tam mít jen tak v pětinovém množství. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že vás toto zpestření může zaujmout!

Pokud pomineme onu "detektivní" část, tak bych ještě ráda zmínila délku knihy. Tento román má totiž přes 400 stran, což už jsem v jednom z titulů Nicholase Sparkse zažila, ale onen příběh měl dvě dějové linky a tak si vysoký počet stran zasloužil. Román "Ve tvých očích" by možná byl svižnějším příběhem, kdyby autor ubral tak o 80 stran. Opět se ale jedná pouze o můj subjektivní názor, který se mnou nemusí vůbec nikdo sdílet.

Tímhle jsem ale opravdu vyčerpala veškeré slabší stránky knihy. Jinak se opět jedná o překrásný příběh o vztahu dvou lidí, který vám ukáže, jak je skvělé mít někoho po svém boku. Jednoduše se začtete a čtete a čtete, jelikož to Colinovi a Marii budete tak moc přát…

"Ve tvých očích" nebude patřit mezi mé TOP 3 z tvorby Nicholase Sparkse, ale jsem si jistá, že se k tomuto románu určitě vrátím. Vy byste si ale rozhodně měli tyto mrazivé dny zpříjemnit právě takovýmto románem, který vás zahřeje u srdce a pokud jste z tvorby tohoto autora ještě nic nečetli, tak byste to měli okamžitě napravit, nebudete litovat!

Za recenzní výtisk vděčím nakladatelství Euromedia, kterému tímto moc děkuji. Určitě se nezapomeňte mrknout na knihu ZDE.

Jako vždy mi dolů do komentářů napište, jestli máte Nicholase Sparkse rádi, co jste od něj četli, jestli jste četli tento jeho nový román a která z jeho knih je vaší nejoblíbenější. Moc ráda si vaše názory přečtu.

P. S. Tohle je rozhodně nejkrásnější obálka z celé edice!

 


Komentáře

1 Luc Luc | 4. února 2017 v 22:36 | Reagovat

Že by první kniha od Sparkse, do které se pustím? Láká mě už pěkně dlouho (hlavně teda Zápisník jedné lásky), ale toto by mě konečně mohlo přesvědčit, ať po jeho knize sáhnu. Skloubení lásky a kriminální zápletky je to pravé pro mě ♥ Jen jsem nejistá z množství stránek - ne že bych nečetla dlouhé knihy nebo je neměla ráda - ale když on má spíš takové tenčí kousky. Ale pokud ho tak chválíš, zvážím její připsání na svůj seznam - jako první jeho knihy :)

2 Lauralex Lauralex | Web | 22. února 2017 v 17:24 | Reagovat

Sparks je srdcovka! Král romantiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama