Temnější tvář magie – V. E. Schwab

17. února 2017 v 20:48 | Penny |  Recenze
Autor: V. E. Schwab
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 342
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 96 %

Rozhodně není tajemstvím, že miluju fantasy. Bohužel, některé motivy se hodně opakují a najít opravdu skvělou fantasy knihu nebo sérii je prakticky nadlidský úkol. No, já asi konečně našla to, co jsem tak dlouho hledala. Něco nevídaného, originálního a hodně návykového. Pojďte i vy do světa, který je tak podobný, ale zároveň tak jiný, než ten náš.


O knize "Temnější tvář magie" i o její autorce se už mluví všude v zahraničí a nyní už i v ČR. Já sama se ke knize dostala přes doporučení zahraničních booktuberů, kteří vychvalují i další díl, ale hlavně díky "Molly v knize", která mě definitivně utvrdila v tom, že si tuhle knihu musím nutně opatřit!

"Temnější tvář magie" je první díl z adult fantasy trilogie. Svět, do kterého se v tomto příběhu dostanete je tvořen hned čtyřmi Londýny - šedým, červeným, bílým a černým. Šedý Londýn je podobný Londýnu, tak jak ho známe my. Ocitnete se v něm zhruba v 19. století a u moci bude tehdejší král. Červený Londýn je opakem toho šedivého. Najdete v něm harmonii, magii, kouzla, naději a krále s královnou na trůnu. Bílý Londýn je plný zloby, zlodějů a krádeží. Vládnou zde zlá dvojčata, která nemají před nikým slitování. No a poslední, černý Londýn, je Londýn, do kterého jsou "dveře" zavřeny, jelikož zde hrozí apokalypsa. No, neříkejte, že tohle není skvělý nápad!

V. E. Schwab do tohoto světa zasadila hned 3 hlavní postavy. Tou první je Kell, mladý adoptivní syn krále a královny červeného Londýna. Jako jeden z mála je tzn. "Antari", což je člověk, který může např. pomocí krevní magie cestovat mezi Londýny. Většina obyvatel ani neví, že nějaké jiné Londýny existují a ti, co to tuší by zaplatili cokoli za nějakou věc, která je z jiné "říše". Ovšem převoz předmětu z jednoho Londýna do druhého je výslovně zakázán! Druhou hlavní postavou je Lila, devatenáctiletá zlodějka z šedého Londýna, kterou nudí vlastní život. No a poslední hlavní postavou je zlý čaroděj z bílého Londýna Holland. I on, stejně jako Kell je "Antari".

Kell i přes zákaz přenáší předměty mezi Londýny a jednoho dne se mu to opravdu pekelně vymstí. Někdo na něj totiž ušije past a strčí mu do kapsy kámen z černého Londýna, který je velmi nebezpečný a může způsobit katastrofu. Než ale Kell zjistí, co je tento kámen zač, tak mu ho ukradne Lila. Kellovi nezbývá, než najít Lilu a vrátit kámen do bezpečí a to dříve, než se dostane do rukou Hollandovi, který je Kellovi i Lile v patách. Stihnou to?

Autorka vytvořila svět, který je snadno představitelný a zároveň neobyčejný a kouzelný. Postupně během četby objevujete talent spisovatelky, která popsala každý okamžik tak skvěle, že nemáte ději co vytknout. K vyprávění příběhu použila velice čtivý a poutavý jazyk, jehož krásu objevujete na každém řádku. Příběh má tak akorát popisů, rozhovorů, akce, štěstí i utrpení. V. E. Schwab si s touto knihou opravdu vyhrála a nikdy nepřestanu obdivovat její talent.

Tato kniha je vhodná pro milovníka fantasy každého věku. Jednoduše se přizpůsobí a nepustí. Mně nezbývá než čekat na konec března, kdy vyjde v překladu druhý díl nesoucí název "Setkání stínů". V zahraničí by zhruba za měsíc měl vyjít závěrečný díl, takže jsem opravdu zvědavá na ohlasy.

Za poskytnutí recenzního výtisku vděčím nakladatelství Argo, kterému tímto moc děkuji. Knihu si můžete pořídit ZDE.

Rozhodně by mě zajímalo, zda jste tuto knihu četli, popřípadě jestli někdo už četl v originále druhý díl a jaké máte dojmy! Já se tohoto světa nemohu nabažit a očekávám, že druhý díl bude stejně skvělý! Děkuji, za všechny vaše postřehy.

P. S. S fyzickou podobou knihy si dalo Argo opravdu záležet. Vazba je pevná a přebal sedí jak má. Pochvala!

 


Komentáře

1 Mollyvknize Mollyvknize | 17. února 2017 v 21:12 | Reagovat

Jsem moc rada, ze se kniha libila! Zaslouzi si mnohem vetsi pozornost, takze jsem rada, ze se spojily blogerske sily a poradne ji propagujeme! :) hezka recenze :))

2 Luc Luc | 24. února 2017 v 11:15 | Reagovat

Moc se mi líbí, jak kniha vypadá :) Co se děje týče, moc mě nezaujal - přeci jen, fantasy asi nepatří k mnou čteným žánrům. Na druhou stranu se mi líbí, že autorka vzala něco známého a udělala z toho něco nového. Obdivuji, že se jí to podařilo napsat tak dokonale - neznám moc knih, kde by všeho bylo tak akorát ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama