Knižní přírůstky – Leden 2017

6. února 2017 v 12:44 | Penny |  Články
Nemůžu uvěřit tomu, že první měsíc roku 2017 je za námi! Přijde mi, jakoby byl včera Silvestr a najednou je tu začátek února. Leden byl šíleně hektický měsíc a to hlavně díky zkouškovému, které se postaralo o to, že jsem přečetla jen 4 knihy. To ale neznamená, že jsem si žádné nepořídila! Na konci prosince jsem vám slibovala, že přijdu s menším počtem knih. To je sice pravda, ale i tak vám tu dnes ukážu 11 nových. Někomu to přijde jako velké číslo, ale já i přesto dodržela své předsevzetí, které jsem si dala. Tak jdeme na to!


Nejdřív by bylo ještě vhodné objasnit mé předsevzetí do roku 2017, co se týče kupování nových knih. Stejně jako většina z vás mám doma spoustu knih, které jsem ještě nečetla. Proto jsem si řekla, že v roce 2017 si každý měsíc mohu koupit maximálně 8 knih, i kdyby jedna kniha byla za jednu korunu, tak už se do těch osmi počítá, což znamená, že pokud za nějaký měsíc budu mít více než 8 nových knih, tak uvidíte knihy, které jsem buď od někoho dostala anebo mi byly zaslány jako recenzní výtisky. Pochopili jste to správně! Dnes tedy uvidíte i knihy, které jsme si nepořídila, jelikož z mé peněženky zmizly peníze "pouze" na 6 knih z 11 přírůstků.

Než se pustím do samotného představování knih, tak bych chtěla zmínit mou nově vzniklou facebookovou stránku, na které mě můžete sledovat. Najdete ji ZDE. No, ale nyní už pojďme na ty knihy!

Každý z nás jistě dostal nějaký ten nevhodný vánoční dárek anebo mu nějaký vánoční dárek zbyl. To se stalo bohužel i mně. Nicméně dnešní doba nám umožňuje nevhodné dárky vyměnit za jiné, samozřejmě za ty lepší. Já se rozhodla jednu knihu, kterou bych nikdy v životě nečetla vyměnit hned za 2 nové, které mi v součtu daly cenu oné první knihy, takže jsem za ně nedala ani korunu! Jupí! Jedná se o sbírku citátů "Štěstí", která zahrnuje citáty z tvorby Antoine de Saint-Exupéryho a která se stala mou první přečtenou knihou v roce 2017. No a jako druhou knihu jsem si vybrala třetí díl fantasy série Magistérium "Bronzový klíč", na který se moc těším.

Na začátku článku jsem zmiňovala zkouškové období, které mi bez 4 dní zabralo celý leden, což u mě znamená, že pokud se mi nějaká zkouška povede, tak musí přijít zasloužená odměna. No a jak jinak se může knihomol odměnit, než novou knihou! Za první zkoušku jsem si pořídila "A monster calls" od Patricka Nesse, což je kniha, která je v zahraničí hrozně moc vychvalovaná a na jejíž filmové zpracování se můžeme v brzké době těšit. Dále i mě postihla euforie z nové knihy Veronicy Roth "Čáry života", takže ta se ocitla v mé tašce po třetí úspěšné zkoušce. No a do třetice všeho dobrého jsem se po konci zkouškového odměnila knihou "Griša: Světlo a stíny", která jako na zavolanou vyšla o týden dříve, než měla, takže jasné znamení! "Grišu" mám již přečtenou a velice brzy se můžete těšit na recenzi.

Nyní přichází na řadu recenzní výtisky, které byly v lednu celkem dva. Jako první se mi v rukou ocitl nejnovější román mého milovaného amerického autora Nicholase Sparkse "Ve tvých očích". Kniha už je samozřejmě přečtená a recenzi najdete ZDE. No a druhým recenzním výtiskem je soubor povídek "Co nám oheň vzal", který v sobě mixuje hned vícero žánrů. Recenze už je opět na blogu a můžete si ji přečíst ZDE.

Následovala neplánovaná objednávka hned dvou knih z bazaru na databázi knih. Do té jsem zahrnula 2 knihy, které jsem si chtěla pořídit už opravdu dlouhou dobu. "Spočítej hvězdy" od Lois Lowry je poslední kniha od této spisovatelky, která mi v mé knihovně chyběla, takže když jsem ji uviděla za nějakých 80 korun, tak bylo hned jasné, že musí být moje. Druhou knihou je román "Němci", který získal tuším v roce 2012 prestižní české ocenění, takže jsem na tento příběh nesmírně zvědavá.

Další knihou byl překvapivý a nečekaný dárek, od slečny Martiny. S Martinou se už skoro rok sledujeme na instagramu a vzájemně si vyměňuje knižní tipy. I ona, stejně jako já, objevila skvostné romány paní Kadlecové. Po nějakém čase se rozhodla jí napsat děkovný email a paní Kadlecová jí za krásnou zprávu zaslala dva výtisky její nové povídkové sbírky. Poté mi Martina napsala, že si právem jeden tento výtisk zasloužím, jelikož jsem jí vnukla onen nápad na napsaní emailu samotné autorce. Tak se tedy v mé knihovně objevila kniha "Ze skříňky pokušení". Martině tímto moc děkuji a její instagramový účet můžete sledovat i vy ZDE.

"Pomstu a rozbřesk", první díl duologie na motivy "Tisíce a jedné noci", jsem četla již loni, nicméně jsem knihu měla tehdy pouze vypůjčenou. Letos vychází druhý díl, a jelikož se mi první moc líbil, tak jsem chtěla mít doma svůj vlastní výtisk. Nečekaně díky bazaru knih se mi jej povedlo získat za nižší cenu. Recenzi na knihu najdete ZDE.

To už je tedy všech mých 11 nových knih. Budu moc ráda, když mi do komentářů napíšete, které z těchto knih máte i vy doma, které jste četli, na které se chystáte a co na ně říkáte.

Můžete připsat i vaše předsevzetí, které jste si do nového roku dali.

 


Komentáře

1 Luc Luc | 6. února 2017 v 13:04 | Reagovat

Pěkná sbírka ♥ ale 6 knih za měsíc není až tak moc - tvoje peněženka určitě měla radost :D Žádnou z těch knih doma nemám a pravděpodobně ani neplánuji pořizovat - pouze nad tím novým Sparksem váhám - určitě by to ale bylo až po dočtení nepřečtených knih, co už doma mám (a to je ještě na hodně dlouho). Těším se, až se zde objeví recenze i na zbytek nových knih :)

2 Honza Honza | E-mail | 6. února 2017 v 13:48 | Reagovat

Super výběr! Volání netvora (A Monster Calls) je moje srdcovka 💜 A Čáry života se k nim před pár dny přidaly taky. Když od ní nebudeš nic moc očekávat a budeš ignorovat ten velký bum kolem ní, tak by se ti taky měla líbit, je skvěle napsaná. Pomsta a Rozbřesk byla taková lepší oddechovka, ale na dvojku se těším. A Grišu jsem si dneska koupil, jsem zvědavý, jak se mi bude líbit :)

3 S. S. | Web | 6. února 2017 v 17:15 | Reagovat

Já mám v knihovničce jen Čáry života,  Pomstu a rozbřesk. Čáry života se mi líbily moc. A v plánu mám koupit si v brzké době Grišu a Volání netvora.

4 Annie Annie | Web | 7. února 2017 v 10:53 | Reagovat

Máš tam nádherné kousky! Němce má doma babička už opravdu hodně dlouho a myslím, že mi říkala, že je to opravdu dobré, ale nechtěla bych tě mystifikovat (miluju to slovo). Spočítej hvězdy jsem četla už opravdu dávno, ale opravdu moc se mi líbily a myslím, že tobě se budou líbit také (jestli si je náhodou už nepřečetla!). K panu Sparksovi jsem si pořád nenašla cestu...zkoušela jsem Milý Johne a tam jsem tvrdě narazila už po pár stranách. Snad si tu cestu k němu někdy najdu :)

5 Bilbovy knihy Bilbovy knihy | E-mail | Web | 7. února 2017 v 19:54 | Reagovat

Pěkné knihy! Já teď vidím všude Grišu, je to dobré? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama