Knižní přírůstky – Prosinec 2016

12. ledna 2017 v 12:12 | Penny |  Články
Máme už skoro půlku ledna a já si uvědomila, že jsem ještě nesepsala mé přírůstky, které mi v knihovně přibyly za poslední měsíc roku 2016. Dnes vám představím celkem 15 knih, z nichž jsem si koupila "jen" 7! Dokonce tu mám i recenzní výtisky, jednu výhru a samozřejmě pár knih, které mi nadělil knižní Ježíšek. Dost už ale bylo okecávání, pojďme se na ty knihy podívat.


První knihou, kterou jsem si pořídila v prosinci, byl "Mischling". Byť je to kniha s překrásnou jemnou obálkou, tak uvnitř skrývá silný příběh z druhé světové války, ve kterém jsou hlavními hrdinkami sestry (dvojčata), které se v Osvětimi dostanou do pokusných laboratoří doktora Mengeleho. Všichni co tuto knihu četli, si ji nemohou vynachválit, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit mně.

Minulý měsíc jsem měla období, kdy jsem si dokupovala povinnou četbu, která mi v minulosti unikla. Ani prosinec nebyl výjimkou a já se rozhodla své poličky rozšířit o knihu od Remarqua. Konkrétně o jeho knihu "Nebe nezná vyvolených", která nyní vyšla s překrásnou novou obálkou. Nešlo odolat.

Právě prosinec byl TEN měsíc, ve kterém jsem začala sledovat seriál "Cizinka", taktéž je tedy prosinec měsícem, ve kterém jsem si koupila i knižní předlohu. Mé velmi pozitivní dojmy z "Cizinky" si můžete přečíst v recenzi ZDE.

Prvním a jediným anglickým přírůstkem za měsíc prosinec je kniha "Holding up the universe" od Jennifer Niven. Jelikož je autorčina prvotina "Všechny malé zázraky" jednou z mých nejoblíbenějších knih vůbec, tak byl tento titul pro mě právem velmi očekávaný. Bohužel musím konstatovat, že rozhodně nebyl tak skvělý jako předchozí autorčina kniha. "Holding up the universe" u nás vychází na jaře a já pro vás tedy určitě brzy sepíšu recenzi.

No a dostáváme se k již zmiňovaným recenzním výtiskům. Jako první tu mám dvě knihy zaslané samotnou paní autorkou - Věrou Kadlecovou. Není to nic jiného než kniha "Panenka" a její volné pokračování "Vina". "Panenku" již mám přečtenou a je to jeden z nejpůsobivějších románů, který jsem z české prózy v poslední době četla. Více v recenzi ZDE.

Posledním recenzním výtiskem v prosinci je kniha opět od samotného autora. Tentokrát od pana Richarda Skoleka. Jedná se o velice krátkou knihu s názvem "Moudré z nebe". Tato kniha by měla být jakýmsi dětským deníkem, jehož obsah je určený dospělým čtenářům. Myslím si, že by se z knihy mohlo vyklubat něco lepšího, než jen pohodová oddechovka.

No a nyní se dostáváme k té slibované výhře. Vy, co pravidelně čtete můj blog už víte, o jakou knihu se jedná, jelikož jste četli unboxing (odkaz ZDE). Jedná se o výhru knihy "Jedničky a nuly" od českého spisovatele Tomáše Grombíře. Je to autorova prvotina, která je zatím minimálně v blogerské sféře velmi chválená. Já se nechám překvapit…

Teď už tedy knihy, které jsem našla pod stromečkem. Musím přiznat, že letos byly "jen" 4. V minulých letech jsem vždycky dostala více knih, ale i přes tento relativně nízký počet z nich mám velkou radost.

První tu mám obrovskou knihu "Letopisy Narnie" od C. S. Lewise. I přes svůj ne úplně skladný formát jsem si přála právě toto souhrnné vydání, jelikož v této podobě mám už i celou sérii "Hunger games", takže to teď těmto dvěma knihám spolu pěkně v knihovně ladí.

Další knihou byl neplánovaný objev krátkého životopisu "Anne Franková". Já jsem už četla "Deník Anny Frankové" a dočetla jsem se, že tento životopis by měl být jakýmsi dodatkem, který by mi mohl život Anny trošku doplnit, tak uvidíme.

Dostáváme se k sériím. Jako první tu mám "Knihovnu duší", závěrečný třetí díl trilogie "Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti" od Ransoma Riggse. Jsem strašně moc ráda, že už mám tuto sérii kompletní.

No a posledním knižním vánočním dárkem byla kniha "Poslední hvězda", která mi taktéž zkompletovala jednu trilogii. Mluvím o trilogii "Pátá vlna". Sice mám přečtený zatím jen první díl, ale takhle si budu moct dočíst oba dva díly zároveň.

Poslední 3 přírůstky jsem si jako každý rok pořídila v rámci slevové akce v knihkupectví Dobrovský. Je již tradicí, že každý rok po vánočních svátcích u nich dostanete 30% na vše! Tahle sleva je opravdu jen jednou do roka, takže ani tyto Vánoce nebyly výjimkou. Co že jsem si to pořídila?

Nemohla jsem tam nechat poslední kousek druhého dílu "Měsíčních kronik" "Scarlet". Tahle kniha je pořád někde k nedostání, takže když jsem uviděla zachovalý poslední výtisk na polici, tak jsem neváhala ani minutu.

Druhou knihou, kterou jsem si v rámci této slevové akce odnesla, byla kniha, kterou jsem si v ten den opravdu koupit plánovala, jelikož její běžná cena je vysoká. Mluvím o "Vážce v jantaru", druhém dílu ze série "Cizinka" od Diany Gabaldon. Tato kniha má 900 stran a pevnou a vazbu, takže se vysoké ceně nedivím, ale tak když ji můžu mít o 150 korun levnější Smějící se.

A úplně posledním prosincovým přírůstkem a zároveň poslední novou knihou roku 2016 je "Pražská buzna" od Jiřího Markvarta. Tohle by měl být vtipný, ironický pohled na život očima obyčejného pražského gaye. Řekla jsem si, že to prostě zkusím, jelikož ohlasy jsou jen pozitivní.

Tohle bylo všech mých 15 nových knih, které jsem posbírala a ponakupovala během prosince 2016. Vy mi jako vždy dejte vědět v komentářích, které z nich máte doma, které jste už četli, jak se vám líbily a jestli se na nějaké z těch dalších chystáte.

Mé předsevzetí do roku 2017 je mít nižší počet nových knih, tak uvidíme, jestli tu za měsíc budu s menší hromádkou Smějící se.

 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 13. ledna 2017 v 19:35 | Reagovat

To je počet :O ♥ Z těch všech knih mám doma jen Knihovnu duší :D Ale vypadá to, že jsi v prosinci měla vážně štěstí - soutěž, recenzní výtisky, Vánoce a tak :) Těším se na recenzi od Jennifer Niven, protože Všechny malé zázraky jsou prostě skvělé ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama