Autogramiáda Barbory Bečvářové aneb co když je ta „Copatá máma“ skutečná

4. listopadu 2016 v 21:38 | Penny |  Reporty
Po několika týdnech je tu další knihomolská akce, na které jsem nesměla chybět. Mé oblíbené nakladatelství Yoli totiž tentokrát uspořádalo setkání s historicky prvním českým autorem, kterému v Yoli kniha vyšla. Není jím nikdo jiný než Barbora Bečvářová, autorka "Copaté mámy". Jelikož účast nebyla nikterak velká, tak vám opět přináším report plný skvělých věcí, o které jste přišli.


Já v poslední době opravdu ráda a s nadšením čtu současné české autory. Proč?
Protože jsem zjistila, že jejich příběhy se mnohdy minimálně rovnají kvalitám těch zahraničních. No a "Copatá máma" není výjimkou. Svou reálností, lehkostí a humorem si mě získala od začátku až do konce, takže účast na autogramiádě byla povinností! Pokud jste ještě nečetli mou recenzi na tuto knihu, tak neváhejte (odkaz ZDE)!

Celá akce se pod záštitou nakladatelství Yoli konala ve čtvrtek 3.11. v knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí. Všichni účastnící měli k dispozici mikrofony, jejichž zvuk byl vysílán na ulici, takže každý kolemjdoucí zaregistroval, co se uvnitř děje.

Kdo na akci byl? No tak kromě samotné autorky jste zde mohli narazit na redaktorku této knihy, Annu Urbanovou a samozřejmě Radka Blažka, který zde reprezentoval nakladatelství Yoli. Programem nás potom provázela Alexandra Fraisová, která byla mimochodem fantastická! No a potom nechybělo pár bláznů, jako jsem já.

A jaká že je Bára? V průběhu necelé hodiny ji moderátorka velice osobně vyzpovídala a zde bych vám tuto skvělou ženu moc ráda představila. Ve své recenzi jsem zmiňovala plus, že kniha je velice reálná, je to z toho důvodu, že Bára opravdu v 19 letech otěhotněla a dítě si nechala (vznikl z toho moc krásný malý chlapeček). Prozradila, že linka s otcem je ale fikce, takže ne vše je v její knize pravda. S otcem jejího neplánovaného dítěte zůstala, vdala se a svému synovi přidala ještě další dva sourozence. Je jí 26 a na mateřské zvládla vystudovat vysokou školu a aktivně píše svůj blog, který je z velké většiny její vlastní život. I když to zní šíleně, tak je Bára neskutečně optimistická (taková je i její přezdívka na instagramu - nevylecitelnaoptimistka) a přesně ví, co od života chce a je maximálně spokojená. To je sen snad každé ženy, že? Zkrátka klobouk dolů, protože to, co Bára v životě už zvládla, je neuvěřitelné a přeju jí jen to nejlepší.

Následoval křest knihy a poté samotné podepisovaní knih. Bára byla ochotná komukoli zodpovědět jakoukoli otázku a s námi blogery se i s radostí vyfotila. Bylo z ní jednoduše cítit, jak ji tohle všechno baví.


Radek nám během pár minut dal ochutnávku toho, co Yoli chystá na příští rok. Budou to knihy, které jsou spíše zaměřeny na lifestyle, ale mají opravdu nádherné ilustrace, takže se je na co těšit! Jo a vyjde Simon vs. Homo Sapiens, nová kniha od Jennifer Niven "Holding up the universe" a teď se držte, protože na jaře vyjde nová kniha od Colleen Hoover, a to "Maybe Someday". Já už mohu jen odpočítávat dny!


Opět jsem se tedy zúčastnila skvělého knižního odpoledne, kdy jsem měla pocit, že je autorka má vrstevnice a kamarádka. Skvěle jsem si popovídala se všemi blogery a viděla se se starými známými.

A na závěr malá lákačka pro vás! Od Radka jsem za své recenze získala dva výtisky "Copaté mámy", které jsem vám nechala Bárou podepsat a budete mít možnost si o ně už brzy u mě na blogu zasoutěžit! Juchů!

Pokud vám tento report nestačil, tak přidávám odkaz na ten oficiální (ten najdete ZDE).

 


Komentáře

1 Charrlie Charrlie | Web | 5. listopadu 2016 v 22:10 | Reagovat

Copatá máma (ať už kniha, nebo autorka) vypadá víc než jen sympaticky. Osobně doufám, že se ke knize dostanu co nejdříve, protože po tomhle reportu mám opravdovou chuť si knížku přečíst. Je pravda, že setkání s autorem, nebo taková beseda dodává knize úplně jiný rozměr :))

2 Alex Alex | Web | 6. listopadu 2016 v 20:05 | Reagovat

Podle tvého popisu to byla tak úžasná akce ♥ Podle tvého popisu je autorka neskutečně šikovná a akční bytost, ve 26 děti i vysokou? Do toho kniha i blog? Smekám! A nová kniha od Colleen? Jako fakt? Konečně? Tak strašně moc se těším!!! Už teď vím, že si ji prostě pořídím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama