Humbook aneb festival přímo pro mě

16. října 2016 v 23:38 | Penny |  Reporty
Věřím, že každý kdo někdy přičichl ke knihám věděl, co se dělo v Praze tuto sobotu. Festival Humbook byl totiž historicky prvním festivalem pro mládež, který lákal čtenáře všech věkových kategorií, jelikož jeho program byl našlapaný od samého začátku až do konce. No, já samozřejmě na takovéto akci nemohla chybět, ale pokud někdo z vás nemohl dojet, tak tu pro vás mám shrnutí programu i mých zážitků!


Hned na začátku bych vás měla upozornit, že tento report bude opravdu, ale opravdu dlouhý, protože zážitků i fotek je hodně a já prostě chci zmínit vše, takže už teď obdivuju ty z vás, kteří dojdou až na samotný konec.

Humbook byl organizován pod záštitou dvou velkých nakladatelství, a to "CooBoo" a "Fragment". Akce se konala v né úplně velkých prostorech, takže počet vstupenek byl omezen. Program lákal na přednášky, workshopy, ale i známe osobnosti. Mezi největší trháky patřila bezpochyby spisovatelka Ruta Sepetys a autor série o Eragonovi, Christopher Paolini. Mimo jiné jste zde ale mohli potkat i řadu českých autorů a překladatelů, jako například překladatele Petra Eliáše, který přeložil celé dílo Ruty Sepetys a nejnovějšího Harryho Pottera.

S kým jsem na akci šla? No s mými již všem dobře známými parťačkami, Markétkou a Zuzkou. Již před dvanáctou hodinou (kdy měl festival začít) se před halou tvořila velká fronta, která ale v momentu vpuštění dovnitř díky bohu zmizela. Já i holky jsme měly pořízené VIP vstupenky, které zahrnovaly speciální tašku plnou dárků, ale o té až později.

Hned potom jsme potkaly Markét (Marillee), jejíž kanál jistě všichni znáte a se kterou jsem byla na autogramiádě Samanthy Shannon. No a můžu vám říct, že Markét tam byla za jednu velkou celebritu! Jedna slečna po ní hned u vstupu chtěla autogram a jedna jí dala dokonce její portrét, který sama namalovala, no však se mrkněte sami!Program byl tak našlapaný, že tu nebudu zmiňovat vše, zaměřím se jen na části, kterých jsem se zúčastnila. No a u setkání ještě zdaleka nekončíme, já už snad věčnost chtěla poznat Klárku z jejího blogu a youtube kanálu "Klářiny knihy", jelikož spolu máme tolik společného, až se tomu dá těžko věřit. No a nějakým zázrakem, jsem ji na Humbooku potkala a seznámila se s ní i s její skvělou sestrou Áďou. Holky jsou opravdu vtipné a milé! Klárčin kanál najdete ZDE.


Celým odpolednem nás provázelo skvělé jídlo v podobně zdravě obložených chlebů s pažitkou (viď Markét :D) a milé slečny s nikdy nekončící dodávkou zeleného i ovocného čaje zdarma. Vážně, to chcete!Jelikož většina z nás získala tašku s dárky a každá z nás měla nějaké ty knihy na podpis, tak se prosím pobavte naším taškovým stanovištěm, které jsme vytvořily v mezipatře a které jednoduše nešlo přehlédnout.


Po celou dobu akce byla k dispozici (nevím, jak to nazvat) taková instagramová mašinka, která vám po použití dvou festivalových hashtagů zdarma vytiskla fotku, u které byly tyto hashtagy použity. Takže jste měli zadarmo krásnou vzpomínku.O půl třetí následovala přednáška spisovatelky, kvůli které mě tento festival zaujal, Ruty Sepetys. Je to nejpozitivnější, nejenergičtější a nejvíc inspirativní osoba, kterou jsem v životě poznala. Řekla nám pozadí svých příběhů, které se z velké části shodují s jejím životem, a v některých momentech jsem měla pocit, že uroním slzu. Její myšlenky a názory jsou neskutečně pravdivé a budu jí navždy obdivovat, za její příběhy, které vynášejí na povrch události, na které lidstvo zapomnělo.


Při samotné autogramiádě byla Ruta velmi ochotná. Podepsala veškeré knihy a s radostí se s každým fanouškem vyfotila.Ihned po Rutě přišel na scénu Christopher Paolini, který si zajistil svou přítomností pozornost opravdu každého diváka. Co mě osobně velice překvapilo, byl jeho skvělý smysl pro humor. Já teda Eragona nečetla (nezabíjejte mě prosím), ale jistě mi dáte všichni za pravdu, že v dnešní době vychází tolik zajímavých knih, že nemáme nejmenší šanci v životě přečíst vše, co bychom rádi. I tak jsem pro vás ale vyfotila velice zajímavý (podle mě) podpis pana autora.V samotném závěru jsem se ještě seznámila s youtuberkou Dorotkou, kterou můžete znát z pořadu "Baví nebaví", který vydává knihkupectví Martinus a stihla jsem i prohodit pár slov s Molly (její kanál "Molly v knize" věřím, že taktéž znáte). No a teď už tedy ty slibované dárečky. V první řadě je to originální taška a placka s logem festivalu. Následoval volný vstup do Aquapalace Praha a voucher na 30 % slevu u Albratros média. Dále jsme v tašce našli propisku, záložku a krásný diář na příští rok. Hlavním obsahem tašky ale byly především 2 knihy. První byla od CooBoo a jednalo se o "Stránky světa", což by měla být knihomolská fantasy s krásnou obálkou, kterou si chci už od jejího vydání přečíst. Druhou knihou je kniha "Dům, ve kterém …", což úplně nevím, o čem bude, ale určitě to zkusím (vydalo nakladatelství Fragment). No a jako třešničku na dortu se mi podařilo získat recenzní výtisk knihy "Illuminae", která by měla vyjít až v listopadu, takže CooBoo moc děkuji a do knihy se jistě brzy pustím.


To by tedy bylo ze zážitků, setkání, podpisů, dojmů i dárečků všechno. Ano, bylo toho hodně a i přes pár momentů, kdy se v hlavním sále nedalo dýchat (pořadatelé to prý příští rok napraví) to byla skvělá a nezapomenutelná akce. Děkuji všem, které jsem potkala i poznala a snad se příští rok sejdeme zase!A co vy? Byl někdo z vás? Jak se vám festival líbil?
 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 17. října 2016 v 8:52 | Reagovat

Teda :O tomu říkám akce ♥ Vypadá to, že to měli dobře zorganizované a použili tolik lákadel, kolik jen šlo :) O přednáškách Ruty i Christophera jsem už slyšela a o to víc mě mrzí, že jsem se nemohla zúčastnit :( Taky tolik knižních blogerek na jednom místě... :) A ta taška plná dárků - vážně působivé :O rozhodně žádných pár blbostí :D Tak už se můžu těšit na recenze :) Líbí se mi, jak to máš všechno proložené fotkami, článek se četl sám ♥ Tak třeba se tam příští rok potkáme, už si to nechci nechat ujít :D

2 Klářiny knihy Klářiny knihy | Web | 17. října 2016 v 17:49 | Reagovat

KÁJOOOOO, TAKY JSEM TĚ RÁDA POZNALA!!! :3 JSEM ZA TO STRAŠNĚ RÁDA!

3 Eliška - Věnováno knihám Eliška - Věnováno knihám | Web | 18. října 2016 v 1:36 | Reagovat

Já jsem nešla, protože mi přišlo, že je to cíleno na mladší čtenáře než jsem já, ale i tak to vypadá jako dobrá akce, možná se příště vetřu :) Díky za krásný report!

4 Kio-Do Kio-Do | E-mail | Web | 10. února 2017 v 13:18 | Reagovat

Ahojky :). Dosti ti závidím, já tam nemohla. Ale zas plánuji článek o tom, jak jsem potkala Japonské vevyslance :D ( byl to krásný zážitek ).

5 Raksha Bandhan 2017 Images wallpapers Raksha Bandhan 2017 Images wallpapers | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:41 | Reagovat

Raksha Bandhan 2017 Images :http://www.428545.in , Download Free Raksha bandhan images 2017

6 Jat Marriage Bureau Jat Marriage Bureau | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:42 | Reagovat

Jat Marriage : http://Jatmarrigebureau.com
Marriage of Jat : Jat Marriage Bureau: http://Jatmarrigebureau.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama