Copatá máma – Barbora Bečvářová

28. října 2016 v 16:53 | Penny |  Recenze
Autor: Barbora Bečvářová
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 264
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 79 %

Taky jste už někdy měli ten pocit, že vás čtení moc nebaví a nějak nevíte, kterou knihu si přečíst, jelikož vám nesedne skoro žádná? Ano? Tak potom pochopíte, jak jsem se cítila před pár dny. Opravdu jsem nevěděla co číst, nic mě nebavilo. Nakonec vyšla "Copatá máma" a já si řekla, no to bude asi o ničem, ale má to hezkou obálku a aspoň si u toho odpočinu. Bože můj! Taková chyba! Tahle kniha rozhodně stojí za pozornost a mně pomohla znovu najít energii ke čtení a psaní recenzí! Dejte jí taky šanci.


Už nějaký ten rok mám střední za sebou, ale i tak někdy zatoužím se právě prostřednictvím knih do ní na chvíli vrátit. Každý z nás byl v 17 jiný, každý řešil jiné problémy - facebook, přátele, kluky, rodinu, rozchody, hádky, kariéru i nové začátky. Ale co takhle otěhotnět holky? Vsadím se, že hodně z nás sedělo na záchodě s těhotenským testem, ale opravdu jen mizivému procentu z nás se tam objevily dvě čárky. Co byste dělaly? Jak byste se rozhodly?

Asi vám došlo, kam tím mířím. Ano, tato kniha nemůže být o ničem jiném, než o neplánovaném těhotenství jedné maturantky. Ale pěkně popořádku. Představte si, že je vám 19 a zhruba od svých 10 let jezdíte na tábory, které jsou sice super, ale hlavní je, že je na nich každý rok Tomáš, který je vlastně úplně dokonalým ztělesněním muže, kterého byste si přály. Znáte to? No tak super, teď si ale představte, že se tomu klukovi začnete v 18 líbit a na silvestr máte možnost s ním strávit noc, no kdo by do toho nešel, že? Lucka (naše hlavní hrdinka) toho samozřejmě využila. Bylo to skvělé, krásné i romantické, jen si z tohoto zážitku odnesla něco, co rozhodně neplánovala a to pozitivní těhotenský test.

O čem by tato kniha byla, kdyby se Lucka nerozhodla si dítě nechat. Jenže je vám asi jasné, že to všechno není jen tak. Jako první je tu otázka, co tomu řekne budoucí tatínek. Tomáš sice byl v tomto ohledu na svůj věk velmi vyspělý a Lucku podpořil a začal s ní žít, co ale škola? Co maturita, která se blíží? Díky bohu, to Lucčina mamka vzala taktéž nakonec pozitivně, co ale těhotenství jako takové? Je to 9 měsíců, které jsem napjaté, uplakané i rozesmáté, plné hádek i světlých momentů. Co vztah Lucky a Tomáše? Vydrží tuto zkoušku? Co když si toho na sebe vzali oba moc? Rozhodla se Lucka správně? Odmaturuje? Porodí zdravé dítě? Bude to holčička nebo kluk?

Musím se přiznat, že když jsem četla anotaci k této knize, tak jsem z ní měla dost rozpačité pocity. Přeci jen knih na tohle téma je celkem hodně a říkala jsem si, co nového nám může právě "Copatá máma" přinést. Byla jsem jen mile překvapená. Kniha je totiž neskutečně reálná, opravdu věřím, že by se takto těhotná holka mohla chovat a dost jsem s Luckou soucítila.

Co bych vytkla je místy až příliš pozitivní uvažování její mámy, které si myslím, že bychom v dnešní době moc nenašli. Jinak je příběh jako takový, velice čtivý a vtáhne čtenáře do kůže hlavní hrdinky. Další věc, která stojí za potlesk je obálka od Lely Geislerové, ta je opravdu dokonalá!

Za mě mohu knihu jen a jen doporučit, jelikož je to oddechový příběh, který vás jistě mile překvapí a ve vaší knihovně se bude krásně vyjímat.

P. S. Rozhodně si nenechte ujít autogramiádu a besedu s autorkou, která se uskuteční 3. 11. v knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí od 17:00.

 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 28. října 2016 v 19:52 | Reagovat

Kniha má fakt krásnou obálku ♥ A taky se ráda vracím alespoň v knihách na SŠ :) No a pokud je kniha čtivá a jeví se reálně, přidám si ji na seznam :)

2 Emma J. Emma J. | Web | 30. října 2016 v 11:13 | Reagovat

Původně jsem neuvažovala, že bych si tuhle knížku přečetla, ale možná jí dám přece jen šanci.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama