Rozhovor s Markétkou aneb jak se žije jinému bloggerovi

1. září 2016 v 19:44 | Penny |  Články
Mnozí z vás jste zaregistrovali, že jsem se zúčastnila Olomouckého knižního srazu. Na ten přijela i má kamarádka a bloggerka Markétka z Prahy. No a jak jsem v reportu z této skvělé akce slibovala je tu pro vás rozhovor právě s touto hrozně milou knihomolkou. A slibuju, že vás některé informace opravdu zaskočí!


S Markétkou se znám od letošního února, kdy jsme se poznaly na Yoli narozeninách v Praze. Je to autorka blogu Markéta čte!, odkaz najdete ZDE. Je to taktéž velmi vášnivá čtenářka, která na rozdíl ode mě čte většinu knih v angličtině. Zeptala jsem se jí celkem na 16 otázek, na které vám svými vlastními slovy zprostředkuju její odpovědi. Tak pojďme na to!

1. Od kdy jsi tak velký knihomol?
Knihomolem je prakticky od svého dětství. Dříve četla spíše elektronické verze knih, jenže po založení instagramu se rozhodla do knih více investovat a většina jejích knih je nyní v pevné vazbě.

2. Kdy a proč sis založila blog?
Blog vlastní od února letošního roku. Chtěla totiž navázat spolupráci s nakladatelstvím, tudíž bylo zapotřebí mít místo na internetu, kde by mohla své recenze publikovat.

3. Kolik přečteš ročně knih?
Ročně přečte okolo 200 až 250 knih, záleží na jejich délce. (To jako vážně? Po téhle odpovědi mi málem vypadly oči z důlků!)

4. Kde všude čteš?
Markét čte všude - na přednáškách, v tramvaji, v metru, u televize a dokonce i v napuštěné vaně!

5. Kdy jsi začala tak hodně číst knihy v angličtině a proč?
Začínala na jednoduchým young-adult knihách, kde byla angličtina opravdu snadná. Postupem času jí začala angličtina znít lépe, než čeština a její knihovna se zaplňovala více anglickými kousky. Taktéž jí přijde angličtina vhodná, jelikož si ji člověk neustále opakuje a procvičuje. No a v neposlední řadě se jí nechce čekat na český překlad pokračování různých sérií.

6. Jaké jsou tvé oblíbené žánry?
Čte hlavně romantiku, young-adult a fantasy, ve kterých nechybí nějaká ta romantická zápletka.

7. Kdo jsou tví oblíbení autoři?
Její první reakce byla (cituji) " No ty vole!". Po dlouhém přemýšlení: Colleen Hoover, Renée Ahdieh, Sarah J. Maas, M. Meyer, Morgan Matson, S. Tahir, C. J. Redwine a D. Gabaldon.

8. Máš nějaké oblíbené nakladatelství?
Dostala jsem jednoznačnou odpověď, Yoli a CooBoo.

9. Které jsou tvé oblíbené knihy? (Nejhorší otázka ever!)
Je to Dvůr mlhy a hněvu, Stínová královna, Měsíční kroniky, Jiskra v popelu, Harry Potter, The unexpected everything a Outlander.

10. Máš v létě více času na čtení?
Markét čte celoročně a to hlavně po večerech a nemá pocit, že v létě je toho času o hodně více.

11. Kolik vlastníš zhruba knih?
"No hodně! Asi 200 až 300."

12. Kde jinde než doma fotíš knihy? A jak dlouho trvá příprava prostředí?
První věc, která musí být zmíněna je odkaz na Markétčin instragram (ZDE), kde má opravdu krásně naaranžované rekvizity u knih. Jinak fotí hlavně doma na stole, jelikož chce, aby její profil na instagramu měl jednotnou koncepci. Ano, fotí i v přírodě, ale tyto fotky nikde nezveřejňuje. Knihy fotí na týden dopředu, protože se účastní různým knižních výzev. Tato příprava trvá 2 až 3 hodiny a každou fotku nafotí alespoň 100 krát. (No, to chce obdiv!)

13. Jaké máš další koníčky kromě četby?
Ráda maluje s vodovkami. Věnuje se taktéž kaligrafii a embosování. A ano, všechny ty krásné duhové a barevné nápisy na jejím instagramu jsou opravdu jen a jen její práce!

14. Jaká je nejhorší kniha, kterou jsi v poslední době četla?
Mezi nejslabší kousky řadí Jak to mají holky, Dceru nebo Nebe je všude.

15. Čteš více knih zároveň?
Ano čte. Jednu do práce, jednu elektronickou a pak klidně i více papírových, které čte postupně doma.

16. Se kterou knižní postavou by ses chtěla třeba jen na den setkat?
Rozhodně by se setkala s Rhysandem z Dvoru trnů a růží. Potom s Eliasem z Jiskry v popelu, s Jamiem z Cizinky a vlastně s kýmkoli z jakékoli knihy od Colleen Hoover.

Markétce moc děkuji za poskytnutí rozhovoru. Věřím, že se s ní budu nadále v Praze potkávat, a to nejen na knižních srazech a brzo pro vás připravíme třeba nějaký další zajímavý článek. Markét dělala tento rozhovor i se mnou, takže pokud vás zajímají mé odpovědi, tak mrkněte k ní na blog.

 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 6. září 2016 v 13:15 | Reagovat

Tolik knih :O No, skutečně musí číst úplně všude, protože jinak tomu číslu nelze uvěřit :D Taky se mi nechce čekat na překlad, ale na anglické knihy si moc netroufám. Na druhou stranu začít třeba nějakou YA knihou by nemuselo být tak špatné, mohla by tam být docela známá slova. Markét má skutečně úžasné fotky na instagramu ♥ mi vždycky jen spadne brada :D určitě se podívám na tvé odpovědi :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama