Knižní přírůstky – Srpen 2016

7. září 2016 v 11:42 | Penny |  Články
Po 13 červencových přírůstcích jsem se rozhodla, že srpen musí být skromnější, no nějak to nevyšlo (opět a nečekaně) a mám tu sice míň nových knih, než v minulém měsíci, ale i tak jsem se nakonec dostala k vysokému číslu. Nových knih bylo celkem 11. Ale byl to vážně dobrý výběr!


Jako správný knihomol mám v rukávu spoustu výmluv, proč bylo nutné si tyhle knížky koupit. Jasně, že každý ví, že jsem ty knihy prostě "nutně" potřebovala, ale jelikož mám většinu z nich přečtenou, tak mohu opravdu s klidem říct, že to byly dobře utracené peníze.

Jako první tu mám knihu "Léto, kdy jsme se potkali" od Robin Constantin, což je YA román, který má opravdu nádhernou obálku. Jenže je tu velké ALE, kniha je prakticky o ničem, nejde se do ní začíst a kromě obálky na ní nejde najít nic dobrého (ano, tohle byl asi jediný přehmat). Nebudu to tu rozpitvávat, recenzi najdete ZDE.

V srpnu jsem byla na krátké dovolené v Polsku. Měla jsem nutně potřebu si odtamtud odvést knihu a tak se v mém kufru nakonec ocitla kniha "The boy who could see death". Nemám moc představu, jaká kniha bude, ale prostě radost z další anglické knihy je jasná!

Následuje jedna ze dvou knih, které jsem pořídila v rámci mého neplánovaného nákupu v Levných knihách. "Intr" stál pouze 19 korun, je od CooBoo a navíc je od českého autora. Takže jasná volba!

Jak často a ráda říkám, dystopií není nikdy dost. "Útěk z teritoria smrti" by měla být scifi, která bude hodně podobná mému milovanému Labyrintu, tak jsem si řekla, proč ji nezkusit.

Na "Nedej se" od Rainbow Rowell jsem čekala od té doby, co vyšla v originále. Simona Snowa i Baze jsem si zamilovala už z "Fangirl". Kniha byla jednoduše boží! Více ZDE v recenzi.

Na fantasy, která bude opravdu skvělá jsem nemusela čekat dlouho. Nějakou knihu od S. J. Maas jsem měla v plánu hrozně dlouho, ale najednou vyšel "Dvůr trnů a růží" a já si řekla, že bude fajn začít něčím, co ještě nemá tolik dílů. No a byla to bomba! Rozhodně si přečtěte recenzi (ZDE) a potom si pořiďte i knihu, jo?

"Lesní lišky" je sbírka povídek, které jsou buď milované nebo nesnášené. Já si na ně potřebovala samozřejmě taky udělat názor, a když jsem zjistila, že stojí 150 korun, tak jsem si je koupila. Mně osobně se líbily moc, ale rozhodně to není kniha pro každého. Více v recenzi ZDE.

"Koleje osudu" od Erica Lomaxe jsou tedy druhým objevem z Levných knih. Já teda viděla film, který je na obálce a ten byl skvělej a knihu jsem si po pravdě chtěla koupit, už když vyšla, ale nakonec jsem upřednostnila jinou. Teď stála 49,- a já ji musela mít!

Samozřejmě jsem nemohla opomenout české autory. Tentokrát jsem sáhla po všemi vychvalované "Strace na šibenici". Tuto knihu jsem zařadila mezi TOP 3 české prózy, kterou jsem přečetla. Je to dokonalá kniha, která vám dá rozhodně víc, než jen obyčejný příběh. Více ZDE.

O Janě Jiráskové jsem upřímně v životě neslyšela, ale anotace k její nejnovější knize "Zbláznila ses?" mě hodně zaujala. Řekla jsem si, proč opět nepodpořit české autory a knihu jsem si koupila. Zajímavostí je, že mě místo 249 korun stála jen 24. Jak je to možné? Já totiž doslala, jako poděkování od jedné maminky jednoho dítěte z mého táboru (kde jsem dělala vedoucí) poukázku do knihkupectví! Pecka, že jo?!

No a posledním přírůstkem nemůže být nic jiného než "Harry Potter and the chursed child". Já opravdu, ale opravdu moc chtěla čekat na překlad, ale internetem začaly chodit chvály, spoilery atd., takže jsem to jednoduše nevydržela a utíkala s davem pro svůj kousek. Více v recenzi ZDE.

To by bylo z mých knižních přírůstků za srpen vše. A co vy? Drželi jste se nebo jste utratili všechny těžce vydělané peníze?


 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. září 2016 v 11:58 | Reagovat

Máš toho opravdu hodně :-)

2 Eli♥ Eli♥ | Web | 7. září 2016 v 23:00 | Reagovat

Toho HP jsem chtěla, ale když jsem zjistila, že je to pojaté jako divadelní hra..asi by mě to moc nebralo =)

3 Alex Alex | Web | 12. září 2016 v 10:27 | Reagovat

pěkná sbírka :D ale tak nebyla bys to ty, aby to tak nedopadlo ;) nejvíce z těch všech knížek mám radost z Nedej se, protože jak říkáš, kniha je prostě boží :D ale podle tvých recenzí a názorů si myslím, že většina bude stát za to :) prostě úspěšný měsíc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama