It ends with us – Colleen Hoover

15. září 2016 v 11:48 | Penny |  Recenze
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Atria books
Počet stran: 384
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 97 %

Colleen je tu zase! Tentokrát si pro nás připravila tak bolestivý příběh, jaký ještě nikdy nenapsala. Vydání této knihy u nás je jeden velký otazník, ale já za to chci bojovat, jelikož její příběhy už nejsou jen YA záležitost, nýbrž romány, které může číst opravdu každý! Ráda bych vám tedy přiblížila tuto její poslední knihu, která doufám získá další věrné obdivovatele.


Po přečtení této knihy se opravdu stydím, že jsem od této autorky četla (kromě této) jen "Odvrácenou tvář lásky". Opět mě totiž přesvědčila, že příběhy, které píše, nejsou jen tak obyčejné. Jsou to knihy, které jsou inspirované, jak autorčiným životem, tak i situacemi, které se bohužel ve světě dějí. Zřejmě proto na vás z každé její knihy dýchne ta pravá atmosféra, která vás do děje vtáhne a donutí prožít každou radost i bolest všech postav.

Původně jsem vůbec neměla v plánu knihu číst, ale v okamžiku kdy jsem dočetla pár recenzí od českých bloggerů, kteří jak jinak knihu chválí, bylo jasné, že se opět překonám a sáhnu po originále. Sehnala jsem knihu v elektronické podobě (což moc nepreferuju, ale nic jiného mi nezbylo). Každý z vás si určitě na první pohled všiml té přenádherné obálky! Já teda růžovou moc nemusím, ale tohle je prostě dokonalost! "It ends with us" je taky brilantně zvolený název, jelikož v sobě skrývá spousty tajemství. Myslím si ale, že aby záměr názvu knihy vyzněl správně je zapotřebí číst knihu v originále.

Jediná věc, které jsem se opravdu bála, byla angličtina, kterou je kniha psaná, jelikož jsem od této autorky v originále ještě nic nečetla. No ale rozhodně se jí nebojte! Ano pár slovíček jsem neznala, ale z kontextu vám krásně dojde jejich význam a nakonec jsem slovník ani jednou nepoužila. Je pravda, že jsem okamžitě viděla rozdíl mezí tím číst knihu v češtině a číst ji v originále. Mnohé věty mají totiž daleko větší význam, když je čtete v angličtině. Takže pokud anglicky umíte, tak rozhodně neváhejte!

Co se týče děje, tak ten vám přiblížím jen okrajově (spíše anotace), jelikož je zde opět spousta zvratů, které vám jednoduše prozradit nemůžu (a ani nechci). Hlavní hrdinka tohoto románu je dospělá žena Lily, která se přestěhovala do Bostonu, kde otevírá nové květinářství. Jako prvního zaměstnance zaměstná sestru muže (který se jmenuje Ryle), se kterým se před krátkou dobou setkala a který je tak jiný, než všichni ostatní, až z toho Lily buší srdce. Paralelně s tímto příběhem sledujeme ve formě dopisů Liliinu minulost, která zahrnuje smrt jejího otce, domácí násilí a její první velkou lásku, kluka jménem Atlas. Co se ale stane, když se v Bostonu po všech těch letech s Atlasem potká? A co Ryle? Kdo je ten pravý pro Lily a co když se minulost může opakovat?

Celý Liliin osud graduje každou stranou. Nebudete věřit svým očím! U této knihy se mi poprvé v životě podařilo plakat dvakrát. Jednoduše jsem měla pocit, že musím prožívat s Lily opravdu všechno a každé její rozhodnutí mě zasáhlo. Autorka opět dokázala nemožné! To, jak Colleen umí popsat veškeré pocity, jednotlivé dialogy a zvraty je až neuvěřitelně reálné.

Řekla bych, že právě o to jedno procento je "Odvrácená tvář lásky" lepší, než "It ends with us", ale možná je to tím, že věkově je mi bližší mladší hrdinka, než Lily. Ale zřejmě i díky tomu, že Lily není studentka a není jí 20 je tento příběh vhodný pro každého čtenáře.

Takže za mě další kniha, která se řadí mezi TOP kousků, co jsem v poslední době četla. Určitě si přečtu postupně vše, co od této autorky vyšlo, jelikož to bude určitě stát za to!

P. S. O knize "Odvrácená tvář lásky" se více dočtete v recenzi ZDE.


 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 15. září 2016 v 14:10 | Reagovat

Teda :O Colleen u mě nějak stoupá v žebříčku popularity. Doufám, že kniha jednoho dne vyjde i v češtině, protože si na originál netroufám - nebo že by to právě tato kniha zlomila? Souhlasím s tebou, že obálka je úžasná ♥ A ten děj, asi mi hlavní hrdinka nebude až tak blízká, jak její jiné postavy (věk, výběr povolání atd...), ale věřím ti, že je to něco geniálního. Hlavně spojení bývalého a možná současného ctitele musí být zajímavé. No, uvidím, jestli se ke čtení v originále odhodlám, ale pokud ano, tak to bude jen díky tvé úžasné recenzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama