Autogramiáda Samanthy Shannon aneb když hvězda dorazí poprvé do Prahy

24. září 2016 v 20:27 | Penny |  Reporty
Pokud jste fanoušky dystopií, scifi a trochu fantasy, tak vás jistě neminula série s názvem Kostičas od britské spisovatelky Samathy Shannon. Já sama jsem ji v době jejího vydání "prospala", ale před krátkou dobou jsem se do ní začetla a nebyla schopná přestat. Je vám tedy jasné, že když jsem se dozvěděla, že tato hvězda zavítá poprvé do Prahy, tak jsem neváhala ani minutu a prostě jsem vyrazila!


Tato pětadvacetiletá spisovatelka opravdu dorazila do Prahy vůbec poprvé ve svém životě. Důvodem její návštěvy nebylo nic jiného, než se setkat s fanoušky její série, podepsat jim knihy a možná jim prozradit něco, co třeba ještě neví.

Samantha Shannon je opravdu mladá a právě proto ji mnoho lidí obdivuje, jelikož propracovanost jejích knih je až neuvěřitelná a někteří nadšenci ji dokonce přirovnávají k samotné J. K. Rowling (hustý, že?!). Celou sérii začala psát v 19 letech a už tehdy si byla jistá její délkou. Pro ty z vás, kdo neví, jak dlouhé toto dobrodružství bude, tak vám prozradím, že knih bude celkem 7. No, a jelikož každý díl má asi 450 stran, tak si asi dovedete představit, kolik místa si musíte ve své knihovně rezervovat.

Na tuto skvělou akci jsem šla jak jinak, než s mými věrnými knižními parťačkami. S Markétkou (blog ZDE) a Zuzkou (blog ZDE). Před začátkem akce jsme byly společně ve Starbucksu, kde jsme si naše knihy nafotily. Vůbec jsem se nedivila těm pohledům okolních lidí, když zjistili, že tam fotíme 5 naprosto stejných knih (asi jsme vypadaly fakt hodně retardovaně, no).

Autogramiáda začínala v 17:00 v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí. Šly jsme tam s holkama s půl hodinovou rezervou, ale i tak už tam bylo asi 40 věrných fanoušků. Když Samantha Shannon přišla, tak jsem byla opravdu překvapená. Je to mladá, usměvavá, pozitivní a přátelská žena/slečna (nevím). Ještě před samotným podepisováním knih Samantha odpovídala na pár připravených a pár náhodných otázek z publika. Vážně jsme zjistili celkem zajímavé informace. Tak třeba, že děj se odehrává v Oxfordu, jelikož ona sama tam studovala a přála si do tohoto města děj svých příběhů zasadit. Taky nám prozradila, že už ví, jak celá série Kostičas skončí, ale prý rozhodně nemáme zkoušet zjistit jak (škoda). No a na závěr rozhovoru nás nalákala na březen příštího roku, kdy vyjde originál třetího dílu této série s názvem "The song rising", který má mimochodem boží obálku. Doufám, že nakladatelství Host ji zachová a knihu příští rok rychle přeloží.

Čekání na vytoužený podpis s věnováním bylo opravdu dlouhé, jelikož Samatha každému nabídla 6 barev a každý jsme si mohli vybrat, kterou barvou chceme mít svůj podpis v knize. No a jako bonus jsme dostali do knihy i oficiální razítko Scionu, jednoduše pecka!

Na konci se k nám přidala i Markét z kanálu "Svět podle Marillee", věřím, že ji všichni znáte, ale kdyby někdo ne, tak ZDE je odkaz jejího kanálu. Ráda bych vás taky nalákala na nový rozhovor, který jsem s Marillee pro vás vytvořila a snad se tu v brzké době objeví.

No, tak to by bylo už snad všechno. Bylo to jedno velké nezapomenutelné odpoledne, na které budu dlouho vzpomínat. Celou sérii doporučuju a recenze na zatím 2 díly, které u nás vyšly se tu snad brzy objeví.

A co vy, byli jste si taky pro svůj podpis? 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 25. září 2016 v 21:52 | Reagovat

Je super, že to má autorka tak promyšlené a prostě jen dává své myšlenky na papír :) A taky je hezké vidět, že zahraniční autor přijede do ČR na autogramiádu :D Lidi při focení knížek divně koukají, ale co :D Musela to být super akce a ještě když je ona taková sympatická :) Těším se na tvé recenze ♥ Já jsem knihy nečetla, takže by ani nemělo cenu žádat si podpis :D

2 Luccky Luccky | 26. září 2016 v 14:43 | Reagovat

Ahoj, nechceš se přidat semka http://www.cbdb.cz/spoluprace-pro-blogery ?

3 Viallen Viallen | Web | 27. září 2016 v 21:35 | Reagovat

Ach, ísť na nejakú autogramiádu, to by bolo niečo, len ako sa poznám isto by som stuhla a ani nevedela, čo povedať! :D Len z toho pomyslenia som mega nervózna :D Ale vážne super, že takáto autorka prišla aj do ČR, teraz keď budem študovať v Prahe, hádam budem mať aj čas a šťastie na nejaké stretnutie s autormi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama