Olomoucký knižní sraz aneb i na Moravě to žije

22. srpna 2016 v 11:14 | Penny |  Reporty
Jak jistě všichni víte, tak nejsem knižní bloggerkou nikterak dlouhou dobu. Mám za sebou první měsíc, ve kterém jsem se snažila být co nejaktivnější a zároveň jsem hledala a navštěvovala jiné blogy, které by mě mohly inspirovat. Jenže navštěvovat jiné blogy je jedna věc a znát se s jejich autory věc druhá. Proto když jsem se dozvěděla, že se bude v Olomouci (mém rodném městě) konat Knižní sraz byla má účast vlastně povinností.


Celou akci naplánovaly necelý měsíc dopředu Veru z Knižní louky (její blog najdete ZDE) a Terka z She is s bookaholic (odkaz na její blog najdete ZDE). Ani jednu z těchto slečen jsem neznala, ale i přes to jsem se rozhodla na akci jít, jelikož si myslím, že v dnešní době nás knižních bloggerů není tak moc. Navíc mi účast potvrdila i jedna pražská kamarádka Markétka z knižního blogu Markéta čte (odkaz na blog ZDE) se kterou jsem pro vás udělala rozhovor, na který se můžete velice brzo těšit!

No a teď už tedy k samotnému srazu. Ten se konal v Olomouci, v bistru "Bistrá kráva" (ano, je to pravopisně správně), v ulici Wurmova, která se nachází poblíž tramvajové zastávky "U Dómu". Jednalo se o malou a velmi roztomilou kavárničku, kterou jsem já osobně do tohoto dne nenavštívila. Je zde velice pohodlné posezení, s příjemnou hudbou a velice ochotnou obsluhou. Zkrátka a dobře vše, co k debatování o knihách potřebujete!

Stačilo pár sklenic dobrého pití a zanedlouho se rozjela ta správná knihomolská konverzace. Ačkoli jsme se mezi sebou moc neznali, tak seznamování nebyl žádný problém, jelikož když jsou kolem vás lidi se stejným koníčkem, tak máte jistotu, že konverzace se vždycky nějak "rozjede".

Určitě stojí za zmínku, o čem všem se můžete s bloggery na takovém srazu bavit. Hned v úvodu jsme si sdělili dojmy z právě aktuálně velmi čtených knih a to "Dvoru trnů a růží" od Sarah J. Maas a "Nedej se" od Rainbow Rowellové. Ani nový Harry Potter nezůstal bez poznámky, jelikož dobrou půl hodinu jsme se věnovali diskuzi na téma "Kdo je prokleté dítě?". Následovaly výměny telefonních čísel, facebooků a instagramů. Po několika hodinové debatě věnované knihám jsme byli schopní přepnout na jiné téma a věnovat se seriálům. Ano, stíháme i seriály.

Abychom měli všichni na tento den památku, tak se holky rozhodly, že si vyrobíme tašky. Každý z nás tedy měl jednu obyčejnou bílou plátěnou tašku, která se mimochodem na nošení knih velice hodí a pár fixek na textil. Já osobně nejsem vůbec výtvarně zdatná a s mým výtvorem mi musela pomoct Markétka. Jinak ale vznikly krásné a hlavně nezapomenutelné tašky.

Po odpojení těch, co spěchali domů, nebo na vlak nás zbylo asi 6. Nakonec jsme se rozhodly zamířit do místního nákupního centra, kde je velké a velmi dobře zásobené knihkupectví. Zde jsme si prohlédly nejnovější tituly a každá jsme si jeden ten nový knižní přírůstek samozřejmě domů odnesly.

Byla to naprosto skvělá akce, za kterou organizátorkám moc děkuju. Doufám, že brzo bude nějaká další, jelikož jsem poznala skvělé literárně sečtělé lidi, se kterými doufám zůstanu v kontaktu!

 


Komentáře

1 Markéta Markéta | Web | 22. srpna 2016 v 12:26 | Reagovat

Bylo to parádní!

2 Terka Terka | E-mail | 23. srpna 2016 v 12:22 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jsi dorazila. Bylo to super. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama