Léto, kdy jsme se potkali – Robin Constantin

19. srpna 2016 v 11:45 | Penny |  Recenze
Autor: Robin Constantin
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 302
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 40 %

Jistě každý z nás zažil ten pocit, kdy jsme si koupili krásně vypadající knihu s velice lákavou anotací a ona to nakonec nebyla zas tak výhodná koupě. Bohužel, přesně tohle se mi stalo u této knihy a doteď moc nerozumím tomu, proč někdo této knize dává vysoká hodnocení. Ptáte se, co bylo špatně? No prostě všechno!


"Léto, kdy jsme se potkali" je kniha, která vás rozveselí již svou nádhernou obálkou, která je velmi vkusně vytvořena pomocí jednoho z instagramových filtrů. Ano, i mě to nalákalo a knihu jsem si hned koupila. Navíc se jedná o počtení malých rozměrů, které se vejde do každé dívčí kabelky. Takže super, že? Anotace zněla taktéž skvěle. Mně osobně to připomínalo titul "Než jsem tě poznala" (bylo mi jasné, že tak super to nebude, ale i tak jsem cítila naději).

V tomto příběhu sledujeme propojené osudy dvou hlavních hrdinů. Tím prvním je mladá dívka jménem Cassidy, která je krátce po rozchodu se svým (podle ní) dokonalým přítelem. Sama neví, jak se s tím vypořádat a proto využije nabídky pracovat v jednom letním táboře poblíž bydliště svého otce a nevlastní matky.

Druhou hlavní postavou je Bryan, chlapec, který byl po nehodě upoután na invalidní vozík a ve stejnou dobu jako Cassidy hledá smysl života. Ano, správně vám došlo, že i on bude přes léto dělat vedoucího na letním táboře. Na něm se tedy oba naši hrdinové potkají a samozřejmě zamilují. To ale rozhodně nejde tak rychle, jak byste od knihy možná očekávali.

Zhruba 2/3 knihy totiž čteme jen neskutečně nudné popisy situací, které se našeho páru skoro vůbec netýkají. Řešíme Cassidynu rodinu, rozvod rodičů, nevlastního bratra a její vzpomínky na nedávný rozchod. Bryan si hraje vlastně celou dobu na super kluka, který je svým způsobem rád, že je na vozíčku a celých 300 stran mě vytáčel svou neskutečně arogantní povahou.

Asi po prvních 100 stranách mě začala kniha nudit a já odpočítávala strany, kdy se mezi hlavními postavami konečně něco stane. Jo, něco se mezi nimi opravdu stalo, jenže to bylo skoro až na konci knihy a já mezi tím vesele trpěla při čtení dál. Ani po hlavní zápletce se ale kniha nestala záživnou young-adult záležitostí.

To, co se mi na knize líbilo bych spočítala na prstech jedné ruky. Jasně vede fotogenická obálka, která z knihy dělá marketingový trhák. Potom opravdu odlehčený a nenáročný jazyk, kterým je kniha napsána. No a na závěr asi fakt, že kdo rozhodně nečte náročné knihy, tak dostane to, co očekává.

I já mám ráda lehké oddechové románky, které se k létu neskutečně hodí, ale tohle byl opravdu jeden velký přehmat, který si už nikdy nepřečtu znovu. Je to jedna z mála knih, kdy jsem ani trošku nefandila hlavním postavám a prostě jsem jen čekala, kdy už bude konec. Za mě jedno z největších zklamání tohoto léta.

P. S. Třeba s trochou vína nebude tak špatná!


 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 19. srpna 2016 v 16:13 | Reagovat

Víš co se na této knize nejvíc líbí mě? Ta totálně boží fotka, kterou jsi pořídila!!! ♥ Na knihu jsem jednou koukala v knihkupectví, ale nakonec jsem od ní dala ruce pryč. No a když tak čtu tvou recenzi, udělala jsem dobře. Už se mi párkrát stalo, že jsem hlavním hrdinům prostě nefandila, ale ne vždy to skončilo špatným hodnocením knihy. Pokud jsou tu ale jen popisy a hrabání se v minulosti atd, po knize zajisté nesáhnu.

2 Myanmar Myanmar | Web | 19. srpna 2016 v 18:35 | Reagovat

Já na ty oddychové romance nejsem a jak to tak čtu, ani tohle by nebyla výjimka. Ale jedno se té knize musí nechat - má hrozně hezkou obálku. Takovou...uklidňující :D

3 Adri Adri | 24. srpna 2016 v 20:10 | Reagovat

Tak to me fakt mrzi, me uprimne bavila a cetla se mi snadno. Dokonce jsem se i pobavila. A Bryan mi arogantni neprisel, to me vic stval ten Cassidyin byvalej:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama