Knižní přírůstky – Červenec 2016

8. srpna 2016 v 18:15 | Penny |  Články
Jako správný knihomol nemám v roce měsíc, ve kterém bych si nekoupila jedinou knihu. Takže je jasné, že ani červenec nebyl výjimkou. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak byl. Ptáte se proč? Já mám totiž celkem 13 nových knih a to je opravdu hodně!


Když teď vidím to číslo 13 napsané a tu obří pyramidu knih vedle mně, tak si říkám, jestli jsem to opravdu nepřehnala, ale některé knihy z této hromady jsem dostala a jiné zase levně pořídila, takže to zase není tak hrozné, že jo (já vím, že je). Asi si říkáte, kde na to beru peníze, no po pravdě já totiž nepracuju v knihkupectví jen tak pro nic za nic. Chytří už ví, že jsem tam proto, aby celá výplata padla na knížky a já neměla výčitky, že utrácím z úspor.

Kniha Vyhnání Gerty Schnirch od české spisovatelky Kateřiny Tučkové je dílo, které mě nadchlo už jen tím, že se odehrává ve Druhé světové válce, což je období, které velmi často vyhledávám. Navíc získala kniha jednu z cen Magnesia Litera, takže její koupě byla prakticky nutností!

První a zároveň jediný anglický přírůstek za měsíc červenec je kniha The shock of the fall od Nathana Filera. Kniha sice na jaře letošního roku vyšla i v češtině (u nakladatelství Argo), ale mě nějak neoslovila obálka, ta anglická je pro mě prostě lákavější. Navíc angličtina, kterou je příběh psaný, je vcelku jednoduchá, takže proč ne, že?

Jakmile se na trhu objeví něco, co je přirovnáváno k mé milované sérii Hunger games nebo Labyrint, tak nemám zábran a musím to mít! Univerzita výjimečných bude trilogie přesně na tento motiv. Zkouška je její první díl, který má tak dobré hodnocení, že i když ji nemám ještě přečtenou, tak už teď vím, že ji budu milovat!

Nechovej se jako pitomec, je kniha, kterou jste mnozí z vás na trhu skoro vůbec nezaregistrovali. Já ji získala jako recenzní výtisk od nakladatelství Yoli (moc děkuji) a rozhodně jejího přečtení nelituju, jelikož se budete smát od první do poslední strany. Knihu už mám přečtenou a recenzi najdete ZDE.

Fantasy není nikdy dost a tak jsem těsně před koncem července dala na rady mých přátel a pořídila si netradiční re-telling pohádky o Sněhurce s názvem Stínová královna, kterou napsala C. J. Redwine. Kniha byla čtivá a během 24 hodin přečtená. Jestli se mi líbila, zjistíte ZDE v recenzi.

Smolná sezóna byl knižní přírůstek, který jsem plánovala velmi dlouho, ale až v červenci jsem si ho pořídila za poloviční cenu přes bazar na Databázi knih. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem a za mě jedna z nejlepších young adult knih za letošní rok. Více v recenzi ZDE.

Poslední dobou ráda podporuji tvorbu českých autorů a jen málokdy jsem ze svého výběru byla zklamaná. Anežka je neskutečně silná, upřímná a bolestivá kniha, která převrátí vaše uvažování vzhůru nohama. Recenzi očekávejte velice brzo, jelikož se jedná o opravdový literární skvost!

V českých autorech budeme pokračovat, jelikož jsem zdarma k nákupu dvou knih získala knihu Zmizet od Petry Soukupové. I tato kniha je držitelka ocenění Magnesia Litera, a jelikož se mi od této autorky velmi líbila kniha Pod sněhem, tak mám opravdu velká očekávání.

Sirotčinec slečny Peregrinové je v poslední době velice aktuální, protože míří do kin a v knihkupectvích se objevil závěrečný díl této série. Když jsem tedy získala nabídku mít oba dva první díly za 300,- tak jsem nemohla váhat ani minutu!

No, a jelikož jsem v červenci měla svátek, tak bylo jasné, že musím dostat nějakou tu knihu. Jedná se o trilogii Školy dobra a zla od Somana Chainaniho. Žánrem je to young adult fantasy, která je všemi neskutečně vychvalovaná, takže mám velikou radost, že ji mám celou doma a snad na ni velmi brzo dojde řada.

To by bylo z mých přírůstků za měsíc červenec všechno. A co vy? Taky jste tak moc utráceli? 


Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 9. srpna 2016 v 17:00 | Reagovat

Já mám docela chuť na sérii Škola dobra a zla, ale asi si ji spíš půjčím v knihovně, než že bych si ji koupila. Já moc knih za měsíc nemám, ale když si pak u táty nějaké objednám, tak jich je opravdu hodně. Třeba za červenec mám jenom Řezníka :D Pěkné knihy :) Doufám, že se ti budou líbit

2 Aires Aires | Web | 9. srpna 2016 v 20:33 | Reagovat

Tak to je pořádná kupa přírůstků :) Na spoustu z nich se také chystám :) Hezké čtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama